تفاوت طلا زرد با رزگلد

طلای زرد با رزگلد می توانند تفاوت های زیادی داشته باشند. این تفاوت ها را می توانیم از جمله رنگ طلا، آلیاژهایی که با یکدیگر مخلوط شده اند و همچنین میزان استحکام و… آن ها بدانیم. اینکه طلای زرد را بپسندید و یا به دنبال طلای رزگلد باشید، مسلما با توجه به سلیقه شما و همچنین لباس هایی که قرار است با آن استفاده کنید، انتخاب می شوند. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا حتما تفاوت های موجود بین این دو رنگ از طلا را هرچه بهتر و دقیق تر بدانید. تا بتوانید در زمانی که به سراغ خرید طلا سبک و غیره آن ها می روید، انتخاب های بهتر و مناسب تری داشته باشید. مقاله تفاوت طلا زرد با رزگلد را تا آخر مطالعه نمایید و با این تفاوت ها آشنا شوید.

مشخصات و ویژگی های طلا زرد

برای آن که بتوانید تفاوت طلا زرد با رزگلد را بهتر و بیشتر بشناسید، می توانیم این مدل از طلاها را به شما معرفی کنیم. طلا زرد همان طلا اصلی است که در هر جایی از دنیا بروید، آن را می توانید پیدا کنید. به همین خاطر است که معمولا این رنگ از طلاها نسبت به دیگر رنگ ها بیشتر معروف شده اند. ویژگی های دیگر این مدل از طلا را در ادامه می بینید.

تفاوت طلا زرد با رزگلد

·        ترکیبات

برخلاف باور بسیاری از افراد که گمان می کنند طلایی که در دست دارند از عنصر خالص طلا ساخته شده است، این نوع از زیورآلات را باید حتما با دیگر فلزات ترکیب کنند. دلیل این موضوع نیز در این خصوص است که طلا فلزی نرم و شکل پذیر است. به همین خاطر هم نمی توان به راحتی به مقاومت و استحکما آن اعتماد کرد. زیرا به سرعت دچار شکنندگی می شود و این مسئله مسلما اتفاق خوبی نیست.

طلا را با فلزات دیگری همچون روی و مس ترکیب می کنند. این فلزات می توانند میزان استحکام طلا را بالا ببرند و سبب شوند تا مقاومت آن نیز افزایش پیدا کند. اگر مس را به طلا اضافه کنند، رنگ طلا به سمت قرمزی می رود. برای جلوگیری از این اتفاق از اضافه کردن روی نیز استفاده می کنند. فلز روی سبب می شود تا مس موجود در این آلیاژ با اکسیژن هوا اکسید نشود و ترکیب مورد نظر ما در رنگ ثابت خودش باقی بماند.

·        میزان دوام و استحکام

همان طور که گفتیم فلز طلا به خودی خود بسیار نرم و شکننده است. قطعا در این حالت نمی توانیم به خوبی از آن استفاده کنیم. به همین خاطر نیز فلزات دیگری را به آن می افزایند تا مقاومت آن بالاتر برود. حتی پس از اضافه کردن فلزات روی و مس به طلا، می توانیم بگوییم که میزان مقاومت طلا زرد نسبت به رزگلد و طلا سفید پایین تر است و امکان آن که خط و خش های زیادی را بر روی آن مشاهده کنید، می باشد. اگر قصد خرید انگشتر طلا را دارید، توصیه می کنیم طرح های ما را هم مشاهده نمایید.

·        آلیاژهای طلا

همان طور که پیشتر نیز توضیح دادیم، طلا را با دیگر فلزات ترکیب می کنند تا در نهایت بتوانند یک آلیاژ مستحکم را به وجود بیاورند. اما اینکه تا چه حد با فلزات دیگر بتوانیم طلا را ترکیب کنیم نیز بسیار مهم است. اولا آن که طلا می تواند آلیاژهای 12، 14، 18، 22 و 24 عیار داشته باشد. هر قدر عیار طلا بالاتر باشد، نشان می دهد که میزان خالص بودن مقدار طلای استفاده شده در آن زیورآلات نیز بیشتر است.

به طور مثال اگر دو حلقه یکسان را با دو آلیاژ 18 عیار و 14 عیار مقایسه کنید، متوجه می شوید که در حلقه 18 عیار، مقدار طلای بیشتری استفاده شده است.

·        رنگ طلا و نوع پوست

این ویژگی از طلاها را باید حتما در زمان خرید این محصولات در نظر داشته باشید. به طور کلی سه رنگ سفید، رزگلد و زرد از زیورآلات و طلاجات موجود است. باید بدانیم که کدام مورد با رنگ پوست ما همخوانی بیشتری دارد.

طلای زرد برای انواع پوست ها از جمله سفید، برنز و سیاه می تواند گزینه بسیار جذاب و زیبایی باشد. شاید با خودتان فکر کنید رنگ زرد با پوست سیاه تضاد بدی دارد، اما مسئله اینطور نیست. تضاد ایجاد شده بین رنگ پوست و رنگ طلا می تواند بسیار جذاب باشد.

تفاوت طلا زرد با رزگلد

·        میزان محبوبیت

در بین 3 مدل و 3 رنگ طلایی که هم اکنون در بازارهای داخلی و خارجی پیدا می شود، میزان محبوبیت طلای زرد بیشتر از دیگر موارد است. این مسئله اولا به خاطر آن است که این مدل از طلا دارای قدمت بیشتری است. دوما نیز به این خاطر است که طلای زرد تقریبا با هر رنگ پوستی می تواند جذاب به نظر برسد. در این زمینه اگر هدفتان خرید گوشواره طلا هست، محصولات ما می توانند بهترین انتخاب های شما باشند.

·        میزان خراش پذیری

متاسفانه طلای زرد نسبت به طلای رزگلد و حتی طلای سفید دارای توان کمتری در مقابله با خط و خش های ایجاد شده بر سطح آن است. این مدل از طلا معمولا خط و خش های زیادی را می بیند و این مسئله نیز به دلیل مقاومت کم آن و آسیب پذیری است که دارد.

مشخصات و ویژگی های طلا رزگلد

تا اینجا از مقاله تفاوت طلا زرد با رزگلد در مورد ویژگی های طلا زرد توضیح دادیم، حالا نوبت به بررسی ویژگی های طلا رزگلد رسیده است. در این بخش به ویژگی های مربوط به این زیورآلات خوش رنگ که تا چند سال پیش به طلا روسی نیز معروف بودند، می پردازیم.

تفاوت طلا زرد با رزگلد

·        ترکیبات

اولین مورد ترکیبات و آلیاژهای طلا رزگلد است. ترکیبات طلا رزگلد نیز همچون طلای زرد از طلا، نقره و مس است. با این تفاوت که دیگر از فلز روی خبری نیست تا جلوی اکسید شدن مس را بگیرد. رنگ رزگلد طلا نیز دقیقا به همین خاطر است. تفاوت بعدی مربوط به کمتر بودن میزان نقره در طلاهای رزگلد می شود که سبب تغییر رنگ این مدل از زیورآلات گردیده است.

·        میزان دوام و استحکام

طلای رزگلد نسبت به طلاهای زرد دارای مقاومت بالاتری است. این مسئله نیز دقیقا به دلیل وجود بالاتر بودن مقدار مس در آن است. قبلا نیز گفتیم هرقدر فلزات دیگر در آلیاژ طلا بیشتر باشند، میزان مقاومت آن نیز بالاتر می رود.

·        رنگ طلا و رنگ پوست

طلای رزگلد معمولا با انواع رنگ پوست ها می تواند همخوانی داشته باشد. خوشبختانه این مدل و رنگ از طلا می تواند بر روی انواع پوست ها با انواع رنگ ها جلوه زیبایی داشته باشد و خیره کننده به نظر برسد.

·        میزان محبوبیت

میزان محبوبیت طلای رزگلد در برابر طلا زرد بسیار کمتر است. این مسئله کاملا مربوط به سلیقه های شخصی افراد بوده و ارتباطی با این موضوع ندارد که قیمت این دو مورد با هم متفاوت است یا خیر. طلای زرد برای افراد مختلف شناخته شده تر است و به شکل سنتی مردم ترجیح می دهند تا این رنگ از طلا را خریداری کنند.

·        میزان دوام و مقاومت در برابر خراش

میزان دوام و مقاومتی که طلای رزگلد در برابر طلای زرد دارد بسیار بالاتر می باشد. بنابراین استفاده از این مدل طلا برای حلقه هایی که روزانه از آن ها استفاده می کنید، می تواند منطقی تر و عاقلانه تر به نظر برسد.

گالری آرامه

در مقاله تفاوت طلا زرد با رزگلد هم در مورد ویژگی های طلا زرد و هم در خصوص ویژگی های طلا رزگلد صحبت کردیم. هر کدام از این مدل جواهرات می توانند ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشته باشند. قطعا اگر نتوانید به خوبی این ویژگی ها را بررسی کنید، خرید خوبی را نیز در نهایت نخواهید داشت.

گالری طلا و جواهرات آرامه از هر دو رنگ و مدل طلا را در انواع زیورآلات حلقه، گوشواره، گردنبند و دستبند دارد. به همین خاطر است که توصیه می کنیم تا اگر قصد خرید دارید، حتما به صورت حضوری به این گالری رفته و یا به سایت سر بزنید تا انواع مدل های موجود را مشاهده کنید.

در صورتی که به شکل حضوری به این گالری مراجعه کنید، کارشناسان آن می توانند به شما کمک کنند تا انتخاب بهتر و مناسب تری را داشته باشید. فراموش نکنید که خریدن طلا همچون خریدن یک تیشرت نیست که اگر اشتباه کنید و انتخاب درستی نداشته باشید، دچار ضرر و زیان نشوید. به همین خاطر نیز باید حتما نکات مهم در خصوص خرید طلا را رعایت کرده و به سراغ یک فروشگاه و گالری مطمئن و معتبر در این زمینه بروید.

کلام پایانی

بررسی کردن تفاوت طلا زرد با رزگلد، می تواند به شما کمک کند که با توجه به کاربرد طلای مورد نظر و همچنین با توجه به سلیقه ای که دارید، یکی از این مدل ها را انتخاب کنید. فراموش نکنید که تفاوتی ندارد که طلای زرد را دوست داشته باشید و یا به دنبال خرید طلای رزگلد باشید. در هر صورت بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید که خرید هر نوع طلایی را باید حتما از فروشگاه ها و گالری های طلای معتبر انجام دهید. این کار سبب می شود تا هم از بابت کیفیت کالا و هم از بابت عدم وجود کلاهبرداری در این جریانف مطمئن باشید. در صورتی که هر گونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی نیز در این رابطه دارید، می توانید آن را با ما مطرح کرده و به ما کمک کنید تا هرچه بهتر و بیشتر به شما خدمات رسانی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *