تفاوت طلا سفید با طلا زرد

زمانی که برای خریدن طلا به طلافروشی ها مراجعه می کنید، می توانید تنوع رنگ ها و مدل های مختلف طلا را ببینید. اینکه کدام یک از طلاها می تواند گزینه مناسبی برای شما به شمار آید را در دیگر مقاله های سایت آرامه مورد بررسی قرار داده ایم. اما در این مقاله سعی کرده ایم تا به موضوعی به عنوان تفاوت طلا سفید با طلا زرد بپردازیم. درک کردن تفاوت هایی که بین این دو مدل از طلا وجود دارد شاید برای برخی از افراد مهم باشد و ترجیح دهند که حتما پیش از خرید طلا سبک از این موضوع مطلع شوند. به همین دلیل نیز شما را دعوت می کنیم تا ادامه این مقاله را که در همین خصوص تدوین شده است، با ما همراه باشید.

طلا زرد چیست؟

طلای زرد اصلی ترین نوع طلایی است که وجود دارد. این رنگ به حدی شناخته شده است که رنگ آن را نیز طلایی می نامند. به همین دلیل باید در ابتدا بدانیم طلا زرد چیست و از ترکیب چه موادی ساخته می شود. عنصر و ماده اولیه و اصلی طلا زرد مربوط به فلز طلا می شود. این فلز بسیار نرم بوده و نمی توانید از آن زیورآلات مناسبی که استحکام نیز داشته باشند را تولید کنید.

برای افزایش استحکام طلا لازم است تا حتما طلا زرد را با فلزات دیگری همچون مس، روی و یا نیکل آغشته کنید. معمولا طلاهای زرد امکان آن که ضربه ببینند و یا خط و خش های بیشتری بر روی آن ها به وجود بیاید را بیشتر دارند. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا اگر از طلاهای خود استفاده زیادی می کنید، سعی کنید از نوع طلا سفید باشد تا مقاومت بالاتری را نیز داشته باشد.

طلا سفید چیست؟

اما طلا سفید چیست و چگونه تولید می شود؟ همان طور که گفتیم فلز طلا زرد رنگ است اما نیاز دارد تا چند فلز دیگر برای افزایش دوام و ماندگاری به آن افزوده شوند. برای ساخت طلا سفید از ترکیب کردن فلز طلا با یکی از سه فلز نیکل، نقره و پالادیوم استفاده خواهیم کرد. این مدل از طلا به دلیل آلیاژی که دارد می تواند مستحکم تر باشد و خط و خش های کمتری بر روی آن ایجاد گردد. به همین دلیل نیز در صورتی که از زیورآلات خود دائما استفاده می کنید، بهتر است از بین طلا سفیدها انتخاب خود را داشته باشید.

پروسه تولید کردن طلا سفید می تواند کمی پیچیده تر و همچنین طولانی تر از طلای زرد باشد. این افزایش زمان در نهایت می تواند سبب شود تا طلا سفیدها جلوه بهتر و مناسب تری نیز داشته باشند. به همین دلیل توصیه می کنیم تا اگر به دنبال طلاهای جذاب تری هستید، حتما از این مدل طلاها استفاده کنید.

بررسی تفاوت های طلا سفید با طلا زرد

هر کدام از مدل های طلای سفید و طلای زرد را به صورت جداگانه توضیح دادیم. با این وجود اگر باز هم نیاز دارید تا این دو مدل از طلا را در کنار هم بررسی کنید، می توانیم این موضوع را در این قسمت به صورت خلاصه و تیتروار نیز بیان کنیم. با بررسی این دو مورد در کنار هم باز هم می توانید بهتر و ساده تر در مورد آن که کدام یک از این مدل های طلا را خریداری کنید، تصمیم بگیرید.

تفاوت طلا سفید با طلا زرد

·        متریال اولیه

طلا به طور کلی از ترکیب چند فلز ساخته می شود که در نهایت یک آلیاژ را درست می کنند. آلیاژهای این فلزات می تواند بایکدگر متفاوت شود و دو نوع طلای سفید و طلای زرد را به وجود آورد. مس، نقره، نیکل، پالادیوم و روی، 5 عنصری هستند که در طلا استفاده می شوند. طلا سفید دارای نیکل و روی بیشتر بوده و طلای زرد دارای مس بیشتری است.

·        تفاوت در نحوه ساخت

نحوه ساخت دو مدل طلای زرد و سفید با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال طلای سفید نیاز به طی کردن پروسه های طولانی تری برای ساخته شدن نسبت به طلای زرد دارد. به همین دلیل نیز می توانیم بگوییم که تفاوت در روند ساخت این دو مدل از طلا نیز بسیار مهم است.

·        تفاوت رنگ

تفاوت در رنگ دو مدل طلای سفید و طلای زرد می تواند آشکارترین و بارزترین تفاوتی باشد که بین این دو مدل از زیورآلات وجود دارد. معمولا شاید این نکته را کمتر شنیده باشید اما توصیه می شود تا حتما طلای سفیدی که خریداری می کنید را تست کنید تا مطمئن شوید که به طور خالص طلا سفید است و صرفا آبکاری نشده باشد.

·        میزان استحکام و دوام

تفاوت بعدی که بین این دو مدل از طلا وجود دارد مربوط به میزان استحکامی است که این دو مدل از طلا دارند. طلای زرد انعطاف پذیری بیشتری دارد و نرمتر نیز می باشد. این موضوع سبب می شود تا برای طلاهایی که دائما در معرض برخورد با اشیا هستند، استفاده از طلا زرد گزینه مناسبی نباشد. البته اگر با وجود این موضوع باز هم دوست دارید تا از طلای زرد استفاده کنید، می توانید دائما آن را صیقل دهید تا زیبایی روز اولش را داشته باشد.

این مسئله در خصوص طلا سفید کاملا متفاوت است. طلاهایی که دارای آلیاژ سفید هستند می توانند مقاومت و استحکام بالاتری را از خودشان نشان دهند. قطعا این مسئله سبب می شود تا استفاده از این مدل از طلاها، گزینه بسیار بهتری برای حلقه، دستبند و یا گردنبندهایی که دائما در گردن خود دارید، باشند.

نکات مهم در انتخاب طلا سفید و زرد

برای انتخاب کردن طلا سفید و زرد می توانید از چند مولفه بسیار مهم که در این زمینه وجود دارند، استفاده نمایید. این مولفه ها سبب می شوند تا حتما بتوانید آن چیزی که دوست دارید را انتخاب کنید و از استفاده کردن از آن نهایت لذت و استفاده را ببرید.

تفاوت طلا سفید با طلا زرد

·        سلیقه فردی

اولین نکته مربوط به سلیقه مختلف افراد می شود. سلایق افراد ممکن است کاملا با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل نیز بستگی به آن دارد که شما چه چیزی را دوست داشته باشید و از چه مدل طلایی لذت ببرید.

·        نوع کاربرد و استفاده

مورد بعدی در خصوص نوع کاربرد و استفاده ای است که می توانید از طلای مورد نظر خود داشته باشید. اگر قرار است دائما طلای شما در دستان و گردن شما باشد، بهتر است به سراغ طلا سفید بروید که استحکام بالاتری دارد. اما اگر می خواهید تا در مراسمات خاص از جواهرات و زیورآلات خود استفاده کنید، می توانید انواع طلاهای زرد را خریداری نمایید.

گالری آرامه

گالری طلا و جواهرات آرامه که مربوط به فروش انواع جواهرات، زیورآلات سفید و زرد و… می شود، یکی از بهترین فروشگاه هایی است که در این زمینه در حال فعالیت می باشد. در گالری آرامه چندین مولفه مهم وجود دارد. این مولفه ها سبب می شوند تا مشتریان احساس راحتی بهتر و بیشتری را داشته باشند که در نهایت نیز باعث آن می گردد که افراد از بابت خریدهایی که داشته اند، کاملا راضی باشند.

·        نظرات مشاوران فروش

زمانی که با تنوع کالاها و انواع زیورآلات روبرو می شوید، این موضوع را متوجه می شوید که کار انتخاب در بین مدل های مختلف می تواند بسیار سخت باشد. اما کارشناسانی که در گالری آرامه هستند و مسئولیت فروش طلا و جواهرات را بر عهده دارند، می توانند از لحاظ ارائه راهنمایی ها و مشاوره هایی نیز به شما به شکل مناسبی عمل کنند.

·        کیفیت کارها

کیفیت تمامی زیورآلات و جواهراتی که در گالری آرامه وجود داد، می تواند تضمین شده باشد. همین مسئله نشان می دهد که نیازی نیست تا بابت پاره شدن زنجیرهای گردنبندها، خراب شدن قفل گوشواره ها و دستبندها و یا پریدن رنگ سفید بر روی طلاها و نمایان شدن طلای زرد در زیر آن شوید. این مسئله سبب می شود تا تمامی مشتریان از بابت خریدهایی که دارند، کاملا مطمئن و راضی باشند.

بیشتر بخوانید: 5 دلیل برای استفاده از گوشواره های دارای سنگ قیمتی

کلام پایانی

در خصوص تفاوت هایی که بین طلا سفید با طلا زرد وجود دارد، موارد مختلفی را بیان کردیم. این موارد مختلف می توانند برای بسیاری از افرادصرفا شامل اطلاعات جالبی باشند و برای برخی دیگر نیز به عنوان راهنمایی باشند که با استفاده از آن می توانند خرید بهتری را در زمینه انواع جواهرات و زیورآلات داشته باشند. در صورتی که قصد دارید تا طلای زرد و یا سفید بخرید، بهتر است از همان ابتدا به سراغ گالری های مناسبی که در این زمینه وجود دارند بروید. با این کار می توانید بهترین گزینه ها را برای خرید داشته باشید. یکی از بهترین فروشگاه ها در این زمینه مربوط به گالری آرامه می شود که در بخش قبلی آن را معرفی کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *