تفاوت حلقه نامزدی با حلقه ازدواج

حلقه نامزدی و حلقه ازدواج می توانند تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. شاید در نگاه اول متوجه این تفاوت ها نشوید، اما زمانی که بخواهید یکی و یا هر دو این حلقه ها را بخرید، متوجه تفاوت هایی که بین این دو مدل حلقه می باشد، خواهید شد. در ادامه برای کسانی که به دنبال خرید انگشتر طلا و حلقه های ازدواج و نامزدی هستند، نکات و اطلاعات مهمی را بیان کرده ایم تا بتوانند هرچه بهتر و ساده تر حلقه مناسب خود را انتخاب کنند.

تفاوت های عمده حلقه و انگشتر

ابتدا بهتر است به تفاوت های مهمی که بین حلقه ها و انگشترها وجود دارد، اشاره کنیم. این تفاوت های مهم می توانند به شما کمک کنند تا ابتدا بدانید که حلقه ها چه شکل و انگشترهای نامزدی چه شکل و شمایلی دارند.

تفاوت حلقه نامزدی با حلقه ازدواج

·        سادگی

اولین مورد مربوط به آن است که حلقه های ازدواج معمولا نسبت به حلقه های نامزدی و انگشترهای نامزدی دارای شکل و شمایل ساده تری هستند. اشکال ساده تر حلقه های ازدواج می توانند به این دلیل باشند که معمولا حلقه های ازدواج همیشه در دستان شما هستند. اما حلقه های نامزدی معمولا در زمانی که به میهمانی می روید و یا بیرون از خانه هستید، استفاده می شوند. پیشنهاد می کنیم انگشتر قلب 02 آرامه را هم در این زمینه مشاهده نمایید.

·        اندازه و سایز

سایز انگشتان که کاملا یکی است. اما اندازه کلی و شکل و شمایلی که انگشترهای نامزدی دارند، نسبت به انگشترهای ازدواج کمی بزرگ تر و پر زرق و برق تر می باشد. توصیه می کنیم انگشتر سولیتر پیچ آرامه را هم در این زمینه ببینید.

·        کاربرد و استفاده

زمانی که جشن نامزدی برگزار می شود، برای عروس از یک انگشتر نامزدی که معمولا به صورت عامیانه به نام انگشتر نشان نیز شناخته می شود، استفاده می کنند. در واقع انگشتر نامزدی صرفا برای عروس است و برای داماد چنین انگشتری وجود ندارد. این در حالی است که حلقه های ازدواج هم برای عروس و هم برای داماد می باشد. از سوی دیگر نیز حلقه های عروسی یکسان بوده و صرفا دارای سایز متفاوتی برای عروس و داماد می باشد.

·        تعداد نگین ها

معمولا هم در طراحی انگشترهای ازدواج و هم در طراحی انگشترهای عروسی از نگین استفاده می کنند. این نگین ها می توانند در تعداد مختلف و همچنین در شکل ها و اندازه های متفاوتی باشند. اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که انگشترهای نامزدی و یا همان انگشترهای نشان می توانند تعداد نگین های بیشتری داشته باشند. گاهی اوقات نیز این انگشترها تک نگین بوده مانند انگشتر پایه جواهر نگین دایره آزامه و صرفا یک نگین بزرگ بر روی خود دارند.

اما انگشترهای ازدواج یا به طور کلی نگین ندارند و یا اگر هم نگین داشته باشند، به صورت ردیفی بر روی رکاب انگشتر این نگین ها کار شده اند.

تفاوت حلقه نامزدی با حلقه ازدواج

·        انگشت مورد استفاده

زمانی که مراسم نامزدی برگزار می شود، معمولا انگشتر نشان خریداری می گردد. این انگشتر می تواند در آن زمان جایگزینی برای حلقه ازدواج باشد. در حقیقت این انگشتر نشان را خریداری می کنند تا نشان دهند که مراسم کمی رسمی تر شده و دو نفر با یکدیگر نامزد هستند.

زمانی که مراسمات عقد و عروسی برگزار می شود، حلقه های ازدواج خریداری می شوند. این حلقه های ازدواج در حقیقت جایگزینی برای حلقه نشان می باشند. پیش از عروسی، انگشتر نامزدی در انگشت حلقه دست چپ قرار می گیرد. البته برخی از افراد نیز ترجیح می دهند تا این حلقه را از همان ابتدا در انگشت چهارم دست راست قرار دهند.

زمانی که مراسم عروسی برگزار می شود و حلقه ها خریداری می شوند، انگشتر ازدواج و یا همان حلقه ازدواج در انگشت حلقه دست چپ قرار گرفته و انگشتر نامزدی در انگشت چهارم دست راست قرار می گیرد.

نکات مهم در خرید حلقه ها

تفاوتی ندارد که هم اکنون قصد خریدن حلقه ازدواج را دارید و یا می خواهید تا حلقه نامزدی را خریداری کنید. بهتر است نکاتی که مطرح می شود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و سپس به الباقی موارد و مسائل بپردازید.

  • حتما از گالری معتبر و مطمئنی که از بابت اجناس آن مطمئن هستید، خرید خود را انجام دهید.
  • سعی کنید حلقه ها و انگشترهایی را انتخاب کنید که وزن متناسبی داشته باشند.
  • بهتر است از حلقه های ازدواجی استفاده کنید که ساده تر هستند. زیرا حلقه های ازدواج پرنگین دیگر زیبایی ندارند و به نوعی از مد افتاده محسوب می شوند.
  • هر قدر اشکال حلقه و انگشتر متعارف باشد، استفاده روزانه از آن ها نیز راحت تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: گردنبند طلا مناسب برای مراسم عروسی

گالری آرامه

گالری طلا و جواهرات آرامه یکی از بهترین و معتبرترین گالری های طلا و جواهری است که امروزه در حال فعالیت در فضای عمومی و فضای مجازی می باشد. این گالری می تواند انواع و اقسام انگشترهای نامزدی و انگشترها و حلقه های ازدواج را عرضه کند. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا اگر قرار است خرید حلقه نامزدی و یا ازدواج داشته باشید، حتما در ابتدا محصولات و تنوع زیورالاتی که گالری آرامه عرضه می کند را بررسی کنید و سپس خرید نهایی خود را انجام دهید.

از جمله دیگر ویژگی هایی که در گالری آرامه و معدود گالری های طلای دیگر می توانید پیدا کنید، می توانیم به مواردی همچون ارائه اطلاعات دقیق و کارشناسی شده از سوی کارشناسان فروش به مشتریان، ارائه انواع و اقسام طلاها و مدل های آن و همچنین عرضه مدل های متنوع و با رنگ بندی های گوناگون که برای تمام سلیقه ها می باشد، اشاره کنیم.

جمع بندی

در طول این مطلب سعی کردیم تا تفاوت های موجود بین حلقه های نامزدی و حلقه های ازدواج را بیان کنیم. این تفاوت ها را می توانید در زمان خریدن این حلقه ها در نظر بگیرید و آن ها را به جای یکدیگر نخرید. مسلما اگر بدانید که حلقه ها هر کدام مربوط به چه موردی هستند و چه کاربردی دارند، دیگر هیچوقت اشتباه نخواهید کرد. فراموش نکنید که حتما خرید خود را از بهترین و مطمئن ترین فروشگاه ها انجام دهید. این موضوع سبب می شود تا خیالتان از بابت چیزی که خریده اید، کاملا راحت باشد. در صورتی که هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی نیز برای ما داشتید، می توانید آن را با ما در میان گذاشته و به ما کمک کنید تا هرچه بهتر و بیشتر به شما خدمات رسانی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *