تاریخچه حلقه

 

اگر این موضوع برای شما نیز جالب توجه است، می توانید ادامه این مقاله را در کنار ما باشید. مسلما پیدا کردن اطلاعات در خصوص حلقه و تاریخچه ای که دارد، می تواند برای بسیاری از شما که در حال خواندن این مقاله هستید، جالب باشد. به همین دلیل قبل از خرید انگشتر طلا نیز به شما توصیه می کنیم تا این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه حلقه

قدمت حلقه در جهان

ابتدا باید بدانید که قدمت حلقه تا چه حد می تواند باشد. زمانی که در دوران حضرت موسی و در دوران یهود، عروس و دامادها برای ازدواج با یکدیگر هیچ حلقه و یا نشانی نداشتند. حلقه از جمله کادوهایی بود که در بین هدایای اهدایی از سمت داماد به عروس وجود داشت. با این وجود می توانید این نکته را در نظر داشته باشید که چیزی به عنوان حلقه خریدن امروزی وجود نداشت.

از زمان یهود به بعد، استفاده کردن از حلقه و یا نشانی که نمایانگر ازدواج کردن می باشد، در بین اقوام مختلف به شکل های گوناگونی رواج پیدا کرد. این موضوع دارای نشانه ها و نمادهای بیشتری است، اما نظریه دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد قدمت وجود حلقه و استفاده از آن در بین زمینیان مربوط به حدود 5 هزار سال قبل و مربوط به مصریان می شود.

اولین حلقه هایی که در بین مصریان و صرفا در بین زنان مصری رواج داشت، در واقع سکه ای بود که وسط آن را سوراخ کرده بودند و از آن به عنوان نماد ازدواج و یا همان حلقه استفاده می کردند.

قدمت حلقه در ایران

در ایران نیز همچون زمان مصریان، استفاده از حلقه رواج داشته است. اما این استفاده از حلقه مربوط به تمامی اقوام نمی شده است، بلکه غالبا اشراف زادگان و پادشاهان از این نوع زیورآلات استفاده می کردند. قدمت حلقه در ایران مربوط به دوران ایلامی ها می شود.

پس از آن زمان و در دوران هخامنشیان استفاده کردن از حلقه ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به طوری که همسران پادشاه و ملکه حتما از حلقه ازدواج استفاده می کرده اند. پس از دوران هخامنشیان استفاده کردن از حلقه در بین ایرانیان روز به روز رواج بیشتری پیدا کرد و نشانه ای از تعهد و وفاداری شده است.

تاریخچه حلقه

استفاده مردان از حلقه

مردان معمولا از حلقه استفاده نمی کنند. این موضوع از همان ابتدا نیز به همین شکل بوده است. در حقیقت در ابتدا صرفا زنان بودند که از حلقه های ازدواج استفاده می کردند. استفاده از حلقه در بین مردان از حدود 100 الی 150 سال پیش یعنی از میانه های قرن بیستم واج پیدا کرد. اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم که از چه زمانی استفاده کردن از حلقه در بین مردان رواج پیدا کرده است، می توانیم بگوییم که در دوران جنگ جهانی دوم این موضوع رواج زیادی پیدا کرد.

در زمان جنگ جهانی دوم، مردان به دلیل ان که از همسران خود برای مدت زمان طولانی دور بودند و نیاز به داشتن حس خاص تعهد و وفاداری بودند، از حلقه های ازدواج بسیار استفاده می کردند. پس از این دوران نیز استفاده کردن از حلقه ها رواج بیشتری هم در کشورهای اروپایی و هم در دیگر بخش های جهان در بین مردان رواج پیدا کرد.

چرا حلقه در دست چپ قرار می گیرد؟

در ابتدا انگشت حلقه اهمیت چندانی نداشت و صرفا انگشتر ازدواج بود که مهم بود. این موضوع در طی گذر زمان کمی دچار تغییر شد. انگشتر ازدواج را در انگشت حلقه دست چپ می اندازند، زیرا این اعتقاد را داشتند که رگ این دست مستقیما به قلب اتصال دارد. همین موضوع می تواند سبب شود که ارتباط بین حلقه، قلب و احساس فرد برقرار شود.

در واقع اولین قومی که انگشتر را در انگشت حلقه می انداختند، رومیان بودند. بنابراین کاملا عادی است که اگر گمان کنیم این اعتقاد نیز مربوط به رومیان می شود. یک تئوری جذاب نیز وجود دارد که بیشتر مربوط به یهودیت و مسیحیت می شود که دارای شعاری به نام پدر، پسر و روح القدس می شود. در این اعتقاد انگشت شصت مربوط به پدر، انگشت سبابه مربوط به پسر و انگشت میانی مربوط به روح القدس می شود. به همین دلیل نیز انگشت چهارم را انگشت داماد که چهارمین مرد خانواده محسوب می شود، حساب می کنند.

تاریخچه حلقه

حلقه های متفاوت ازدواج

در بسیاری از کشورها حلقه های ازدواج به شکلی که متعارف است، استفاده خواهد شد. این موضوع اما در کشورهایی وجود دارد که متعارف نیستند. در ادامه چند مورد از مهم ترین مواردی که به شکل متعارف از حلقه استفاده نمی کنند را معرفی خواهیم کرد.

انگلو نورمان ها افرادی هستند که حلقه ها را در دست راست می اندازند.

برخی از کشورهای اروپای شرقی، زنان معمولی حلقه را در دست راست و اشراف زادگان صرفا در دست چپ می اندازند.

گالری آرامه

در مورد تاریخچه حلقه و سبک استفاده از آن، موارد زیادی را مطرح کردیم. این موارد و مسائل می توانند اهمیت زیادی داشته باشند. اما در کنار تمامی این موارد باید بدانید که حلقه ازدواج خود را باید از گالری های معتبر و مناسبی خریداری کنید. این گالری های معتبر و مناسب می توانند ویژگی های خاصی داشته باشند. از جمله مهم ترین ویژگی هایی که در مورد یک گالری وجود دارد آن است که حتما آن گالری حلقه های شیک و مدرنی را به فروش برساند و از سوی دیگر نیز بتواند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهد.

گالری طلا و جواهرات آرامه یکی از بهترین گالری هایی است که هم انواع و اقسام حلقه ها مانند انگشتر هرمس و انواع زیورآلات را به فروش می رساند و هم می تواند به طور کامل اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهید. فراموش نکنید که حتما از اجناس و انواع محصولات این گالری در ابتدا دیدن کرده و سپس خرید خود را به صورت نهایی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تفاوت حلقه نامزدی با حلقه ازدواج

کلام پایانی

تاریخچه حلقه می تواند یکی از جذاب ترین مسائلی باشد که می توانید در خصوص آن اطلاعات زیادی را به دست آورید. شاید این موضوع در عمل کارایی زیادی برای شما نداشته باشد، اما حداقل آن است که با متوجه شدن تاریخچه حلقه می توانید این موضوع را درک کنید که چرا باید از حلقه استفاده کنید. صرفا به این موضوع توجه داشته باشید که برای خرید حلقه هایی مانند انگشتر دایره نگین دار باید حتما از فروشگاه ها و گالری های مطمئنی خرید خود را انجام دهید. در صورتی که هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی نیز در این زمینه داشتید، می توانید به راحتی با ما در میان گذاشته و به ما کمک کنید تا حلقه های بهتر و مناسب تری را به شما عرضه کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *