مدل گردنبند طلا

زمانی که قرار است به مراسم عروسی بروید و یا خودتان عروس هستید، یکی از مهم ترین مولفه هایی که خانم ها باید به آن توجه داشته باشند، مدل گردنبند طلا است که قرار است از آن استفاده کنند. این گردنبندها را باید با توجه به چند نکته مهم انتخاب کنید. این موضوع در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد، اما زمانی که به درستی به آن توجه کنید، متوجه می شوید که اگر انتخاب خوبی نداشته باشید نه تنها لباس شما بلکه گردنبندی که انتخاب کرده اید نیز جلوه خوبی ندارد و استایل شما را کاملا نامتناسب نشان خواهد داد. برای انتخاب مدل گردنبند طلا مناسب برای مراسم عروسی این مقاله از آرامه گالری را تا انتها مطالعه نمایید.

انواع مدل گردنبند طلا:

ابتدا بهتر است انواع مدل گردنبند طلا ها را بشناسید و سپس به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا مدل گردنبند طلا می تواند گزینه های مناسبی برای مراسمات عروسی باشند یا خیر. زمانی که انواع زنجیرها، پلاک ها یا همان آویزها را بشناسید می توانید خودتان تاحدودی تشخیص دهید که آیا انتخاب درستی داشته اید یا خیر.

  • مدل گردنبند طلا آویزدار فانتزی

مدل گردنبند طلا آویزدار فانتزی و غیر فانتزی از آن مدل گردنبند طلا هایی هستند که دارای یک زنجیر و یک آویز جداگانه می باشند. معمولا نوع و مدل آویزی که انتخاب می کنید کاملا بستگی به سلیقه و سن و کاراکتر شخصیتی شما دارد. این نوع از گردنبندها مانند قلب سه بعدی دلبر می توانند برای مراسمات عروسی گزینه مناسبی باشند، به شرط آن که لباس شما از رنگ های ساده و از یقه های بسته تشکیل شده باشد.

  • گلوبندها

گلوبندها انواعی از مدل گردنبند طلا ها هستند که کاملا دور گلو پیچیده می شوند و می توانند جذابیت زیادی را به بخش گردن بدهند. اگر دوست دارید تا از این مدل از گردنبندها در مراسمات عروسی استفاده کنید باید به چند نکته حتما توجه کنید. اولا آن که استفاده از گلوبندها با لباس های شب دنباله دار جذابیت ندارد و باید لباستان نیمه اسپرت باشد. مورد دوم نیز آن است که دور یقه باید کاملا باز باشد تا گلوبند مجال جلوه گری پیدا کند. به طور مثال لباس هایی با یقه قایقی و دکلته می توانند گزینه های مناسبی باشند که در کنار این مدل از گردنبند استفاده کنید.

مدل گردنبند طلا
  • مدل گردنبند طلا چوکر

چوکرها معمولا از گلوبندها کمی بلندتر هستند اما هنوز هم تاحدودی دور گردنی به حساب می آیند. اگر دوست دارید تا از مدل گردنبند طلا چوکر استفاده کنید، بهتر است بدانید که این مدل از گردنبندها می توانند با لباس های مختلفی در مراسمات عروسی استفاده شوند. غالبا گردنبندهایی که عروس خانم ها استفاده می کنند نیز از نوع چوکر است زیرا هم طول مناسبی دارد و هم آن که می تواند جلوه زیبایی داشته باشد. ما در گالری آرامه به شما گردنبند سه مارکیز آبی را پیشنهاد می دهیم.

  • گردنبندهای پرنسسی

اندازه گردنبندهای پرنسسی نیز بلندتر از گردنبندهای معمولی است. این مدل از گردنبندها با لباس هایی که دارای یقه های بسته هستند، جلوه زیبایی پیدا می کنند. بهتر است از استفاده کردن گردنبندهای پرنسسی همراه با لباس های دکلته و یا یقه بار جلوگیری کنید. البته با تاپ های بندی و یا لباس هایی که دارای بندهای نازکی بر روی سرشانه ها می باشند، گردنبندهای پرنسسی می توانند زیبایی زیادی را به وجود بیاورند. گردنبند پرنس آرامه در این زمینه می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

  • مدل گردنبند طلا جشنی

این مدل از گردنبندها که به صورت اختصاصی گردنبندهای جشنی یا ضیافتی نام دارند، می توانند یکی از بهترین موارد و گزینه ها برای آن باشند که در میهمانی ها و جشن ها از آن ها استفاده کنید. معمولا زمانی که این گردنبندها را استفاده می کنید، متوجه می شوید که جایی بین استخوان ترقوه و بین سینه ها قرار می گیرند. بنابراین نوع یقه لباس شما اهمیت زیادی در استفاده از آن ها ندارد.

  • مدل گردنبند طلا اپرا

اندازه گردنبندهای اپرا بلندتر بوده و معمولا به عنوان گردنبندهای رومانتویی نیز از آن ها استفاده می شود. این مدل از گردنبندها می توانند با لباس های مختلفی استفاده شوند. اما بهتر است از آن ها در مراسمات عروسی و میهمانی ها استفاده نکنید، زیرا گردنبندهای اپرا را با لباس های یقه اسکی استفاده می کنند که غالبا در مراسمات عروسی پوشیده نمی شود.

  • مدل گردنبند طلا کمند

گردنبندهای کمند نیز بلندترین مدل های گردنبند می باشند. نام دیگر این مدل از زیورآلات، گردنبندهای طنابی یا ریسمانی نیز می باشد. هیچ گیره ای در آن ها وجود ندارد و معمولا دارای طول 80 الی 90 سانتی متر می باشند. می توانید با دو بار چرخاندن گردنبند به دور گردن خود، به صورت دو لایه آن را استفاده کنید.

این مدل های گردنبند هر کدام می توانند گزینه بسیار مناسبی باشند که با توجه به سبک لباسی که می پوشید، یکی از آن ها را انتخاب کنید. یادتان باشد اگر حتی دوست دارید تا چند گردنبند را بر روی هم استفاده کنید، نباید بیشتر از دو عدد را انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا استایل مناسب تری داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب مدل گردنبند طلا و لباس

زمانی که قرار است در یک مراسم عروسی شرکت کنید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم نیز توجه داشته باشید. این نکات بسیار مهم می توانند به شما کمک کنند تا لباسی که انتخاب کرده اید را با گردنبند طلا مناسب برای مراسم عروسی خود ست کنید. حتما به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین استایل را داشته باشید.

گردنبند مروارید کنیک شرابه ای
  • رنگ

اولین مورد در خصوص تناسب رنگ لباس و گردنبند طلایی است که انتخاب می کنید. گردنبندهای طلا می توانند در سه رنگ زرد، سفید و رزگلد دیده شوند. هر کدام از این سه رنگ نیز به شکلی هستند که با یک طیف خاص از رنگ لباس ها می توانند جذابیت داشته باشند.

  • نوع یقه لباس

مورد بعدی در خصوص نوع یقه لباس و نوع گردنبندی است که استفاده می کنید. نباید با لباس های یقه بسته، گردنبندهای گردنی بپوشید و یا برعکس. این موضوع تاثیر منفی بسیار زیادی بر روی استایل شما خواهد داشت.

  • ضخامت مدل گردنبند طلا

معمولا بهتر است از گردنبندهای ضخیم و کلفت برای مراسمات عروسی استفاده نکنید. هرقدر ظرافت کار بیشتر باشد، جذابیت های بیشتری را نیز می توانید به نمایش بگذارید. به همین خاطر نیز باید بگوییم که گردنبندهای ظریف و یا با ضخامت متوسط می توانند گزینه های بهتری باشند.

 

انتخاب زنجیر مناسب برای مدل گردنبند طلا

1- زنجیره ساده:

اگر دنبال یک استایل کلاسیک و ساده هستید، زنجیره ساده می تواند مناسب باشد. علاوه بر این، زنجیره‌های ساده معمولاً متراکم هستند و به راحتی با هر گونه لباس و سبک عروسی سازگار هستند.

2- زنجیره فلزی:

زنجیره‌های فلزی در عروسی‌ها بسیار محبوب هستند. این نوع زنجیره‌ها می‌توانند از جنس طلا یا نقره باشند و بر اساس سلیقه شما و متناسب با جواهرات یا نمادهای دیگری که ممکن است در مدل گردنبند طلا شما وجود داشته باشد، انتخاب شوند.

3- زنجیره مروارید:

اگر به دنبال ظاهری بسیار زیبا و زنانه هستید، زنجیره مروارید مناسب است. زنجیره‌های مروارید زیبا و شیک هستند و می‌توانند همراه با مرواریدهایی بر روی مدل گردنبند طلا قرار گیرند.

وزن مدل گردنبد طلا بستگی به دو عامل دارد: اول، مواد ساخت آن (مثل طلا یا نقره) و دوم، سبک و طراحی مدل گردنبند.
البته برای اینکه گردنبند بهتر به گردن نشسته و راحت تر باشد، بهتر است وزن آن متوازن باشد و نباید اضافه و سنگین باشد.

به طور کلی، انتخاب زنجیره و مدل گردنبد طلا برای عروسی وابسته به سلیقه‌ی شماست. برای بهترین نتیجه، توصیه می‌شود قبل از خرید، گزینه‌های مختلف را مقایسه کرده و با انواع مدل گردنبند طلا ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین گردنبند را برای خود انتخاب کنید.

 

نکات کاربردی انتخاب  مدل گردنبند طلا مناسب با لباس عروس:

انتخاب مدل گردنبند طلا مناسب با لباس عروس می‌تواند فرایندی دشوار باشد. اینجا تعدادی نکته کاربردی برای کمک به شما در انتخاب قطعه مناسب ارائه می شود:

1- تناسب با سبک عروس:

نخستین نکته‌ای که لازم است مد نظر داشته باشید، تطابق مدل گردنبند طلا با سبک کلی لباس عروس است. اگر لباس خود را با الگو‌ها و جزئیات باریک دارید، بهتر است گردنبند ساده و کم‌جزئیات انتخاب کنید. اما اگر لباس شما ساده است می توانید با گردنبند طلا پرجزئیات و بزرگ، لباس را متعادل کنید.

2- وضعیت گردن:

شکل گردن خود را به خوبی بشناسید. در صورتی که گردن شما قوس دار یا کوتاه است، گردنبندی که به نظر عریض شود توصیه نمی‌شود. برعکس، مدل گردنبند طلا با طول و طرح عریض بنظر می‌رسد، برای فردی با گردن بلند یا دایره‌ای مناسب است.

3- نوع طلا:

نوع طلا هم یکی از عوامل مهم در انتخاب مدل گردنبند طلا است. در عروسی‌ها معمولاً از طلاهای سفید و طلاهاست و استفاده می شود. اما اگر لباس عروس شما طرح‌های طلای رز یا زرد دارد، ممکن است بخواهید گردنبندی با همین رنگ طلا را انتخاب کنید، تا هماهنگی بیشتری میان لباس و جواهرات شما به وجود آید.

4- توجه به اندازه طلا:

اندازه مدل گردنبند طلا با نوع لباس عروس می‌تواند تغییر کند. اگر لباس شما بزرگ و به‌طور کلی پر‌جزئيات است، بهتر است مدل گردنبند طلا ساده و کم اندازه را انتخاب کنید تا با لباس تعادل بسازد. اما اگر لباس ساده و کم‌جزییات دارد، می‌توانید با انتخاب مدل گردنبند طلا بزرگ‌تر، ظاهر لباس خود را جذاب‌تر کنید.

5- توجه به هماهنگی:

همیشه به هماهنگی گردنبند با سایر جواهرات و لباس عروس خود توجه کنید. می‌توانید از جواهرات مورد استفاده در سایر قسمت‌های لباس ایده بگیرید و مدل گردنبند طلا مناسب آن‌ها را پیدا کنید. برای مثال، اگر موهای شما با طراحی گردنبند خوب هستند، اما تاجی هم دارید، بهتر است گردنبند به‌شدت جزئیات داشته باشد، تا تاج خود را تکمیل کند.

آرامه گالری

در خصوص اینکه چه نوع مدل گردنبند طلا می تواند برای شما مناسب باشد صحبت کردیم. اما اینکه گردنبندهای خود را از چه مکانی خریداری کنید، می تواند اهمیت بسیار بیشتری داشته باشد. گالری آرامه یکی از گالری های طلایی است که طلاهای بسیار جذاب و زیبایی را می تواند برای شما داشته باشد. این گالری علاوه بر قیمت مناسب و طلاهای باکیفیت، دارای کارشناسان و فروشندگانی است که می توانند اطلاعات زیادی را در مورد طلاها در اختیار شما قرار دهند. در صورتی که نمی دانستید تا کدام یک از مدل گردنبند طلا ها را انتخاب کنید، بهتر است با مشورت فروشندگان این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: نحوه صحیح ست کردن جواهرات با لباس

کلام پایانی

در طول این مقاله توضیح دادم که مدل گردنبند طلا مناسب برای مراسم عروسی می توانند کاملا متفاوت از گردنبندهایی باشند که در طول روز و یا در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه استفاده می کنید. اگر این نکاتی که مربوط به انتخاب مدل گردنبند طلا می شوند را رعایت کنید، متوجه می شوید که استفاده از گردنبندها در کنار لباس های مجلسی، لباس شب و لباس عروس می تواند جلوه بسیار زیبا و فوق العاده ای برای شما داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *