مراحل طراحی و ساخت دستبند

یکی از مهم ترین مواردی که در خصوص دستبندها وجود دارد آن است که بدانید دستبندهایی در دستان خود می اندازید، چه مراحلی را برای ساخته شدن طی کرده اند. زمانی که از بابت این موضوع بتوانید اطلاعات کامل و جامعی را به دست آورید، می توانید به راحتی در زمان خرید دستبند طلا نیز اقدام کنید. فراموش نکنید که دستبندهای مختلف ممکن است به روش های گوناگونی تولید شوند. هر کدام از این روش ها را سعی کرده ایم تا در ادامه مقاله مراحل طراحی و ساخت دستبند توضیح دهیم. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا اگر به دنبال خرید دستبند و همچنین مطلع شدن از روندهای طراحی و ساخت دستبندها هستید، بهتر است ادامه این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

مراحل طراحی و ساخت دستبند

مراحل طراحی و ساخت دستبند

برای ساختن دستبند و به طور کلی بسیاری از زیورآلاتی که امروزه در طلافروشی ها می بینید، چندین مرحله کلی طی می شود که تقریبا مشترک است. این مراحل کلی را در این قسمت توضیح داده و شما را با هر کدام از آن ها آشنا خواهیم کرد.

·        طراحی

اولین مرحله که مهم ترین مرحله نیز به حساب می آید، مربوط به طراحی کردن دستبندها می شود. این طراحی ابتدا بر روی کاغذ انجام می شود. طراح جواهرات باید موارد مختلفی همچون قابل استفاده بودن دستبند، کاربردی که دستبند برای افراد خواهد داشت، وزن دستبند و… را در نظر بگیرید. در نظر گرفتن تمامی این مولفه ها در کنار مولفه خلاقیت، می تواند تا حد بسیار زیادی اهمیت داشته باشد. این موضوع را نباید فراموش کنید که اگر خلاقیت کافی و لازم در طراحی دستبند وجود نداشته باشد، آن چیزی که در نهایت به دست می آورید نمی تواند مشتریان را راضی کند. دستبند اونیکس و عقیق بنفش مکعب آرامه یک انتخاب بسیار شیک برای شما می تواند باشد.

·        ساخت قالب

زمانی که کار طراحی ظاهری دستبند تمام شد، نوبت به ساخت قالب می رسد. ساختن قالب های مربوط به دستبندها کاری است که در کارگاه ها باید انجام شود. معمولا قالب های فلزی و یا از جنس چدن را تولید کرده و یک بار به صورت آزمایشی با استفاده از فلزات ارزان قیمتی که وجود دارد، طرح دستبند را تولید می کنند. این کار به منظور رفع کردن نواقص احتمالی موجود در طراحی است که انجام شده است. مسلما هر قدر طراحی شما دقیق تر انجام شده باشد، در این مرحله مشکلات و نواقص کمتری نیز وجود خواهد داشت.

·        رفع نواقص

زمانی که قالب مورد نظر ساخته شد و یک نمونه آزمایشی نیز برای دستبند و به طور کلی زیورآلات ما شکل گرفت، می توانید این موضوع را متوجه شوید که آیا دستبند طراحی شده دارای نقص می باشد یا خیر. در این مرحله لازم است تا نواقصی که در طراحی وجود داشته است را برطرف کنید. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا مراحل ابتدایی را به دقت طی کنید که در این مرحله نیازی به رفع نواقص نداشته باشید.

·        ساخت نمونه اصلی

در مرحله پایانی نیز به ساخت نمونه اصلی دستبندها می رسیم. در این مرحله نمونه اصلی با استفاده از عیار و همچنین رنگی که انتخاب شده است، ساخته خواهد شد. بنابراین باید در این مرحله دقت کافی و وافی را داشته باشید که بتوانید یک نمونه دستبند مناسب را تهیه نمایید. دستبند ماه و ستاره می تواند انتخاب خوبی برای خانم ها باشد.

خرید دستبند طلا

·        افزودن اضافات

بسیاری از دستبندها دارای آویزهای تزئینی و بسیاری دیگر نیز دارای جواهرات و سنگ های زیبا می باشند. زمانی که بیس و پایه کلی دستبند در مرحله پایانی ساخته شد، می توانید به سراغ اضافه کردن این متعلقات بروید. این متعلقات می توانند ریز، درشت، ریسه ای شکل و… باشند. این موضوع با توجه به نظر طراحان جواهر سازی و همچنین سلیقه غالب بر بازار در نظر گرفته می شود.

نکات مهم در خرید دستبندهای طلا

برای آن که دستبندهای طلای مناسبی را خریداری کنید، بهتر است بدانید که چه نکات مهمی در این زمینه وجود دارند و می توانند به شما کمک کنند. این نکات مهم را در زمان خریدن دستبندها از هر طلافروشی که در نظر دارید، رعایت کنید تا در نهایت از خرید خودتان پشیمان نشوید.

·        کاربرد دستبند

کاربردی که دستبند دارد می تواند بسیار مهم باشد. به طور مثال دستبندی را می خواهید که صرفا در مراسمات از آن استفاده کنید و یا به دنبال دستبندی هستید که در تمامی موقعیت ها برای شما قابل استفاده باشد؟ این موضوع می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. اگر دستبندی برای تمامی موقعیت ها می خواهید بهتر است به سراع دستبندهای ساده و بدون آویز مانند دستبند مروارید کنیک و یا سنگ های تزئینی بروید.

·        وزن دستبند

مورد بعدی در خصوص وزن دستبند است. وزن دستبندی که انتخاب می کنید، می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. زیرا معمولا دستبندهای سنگین تر هم دارای قیمت های بالاتری هستند و هم آن که می توانند در استفاده طولانی مدت سبب ایجاد مچ درد برای شما شوند. به همین دلیل نیز سعی کنید تا حتما از دستبندهایی با وزن متعادل مانند دستبند صدف دایره و چشم نظر استفاده کنید.

·        رنگ دستبندها

رنگ دستبندها می تواند طلایی مانند دستبند دوگل، سفید و رزگلد باشد. هر کدام از آن ها نیز با یک رنگ پوستی می توانند جذابیت داشته باشند. به طور کلی هرقدر رنگ دستبندها با پوست شما همخوانی بیشتری داشته باشد، می توانیم بگوییم که انتخاب بهتری برای شما به شمار می رود.

دستبند دو قلب

گالری آرامه

یکی از موارد مهمی که در خصوص گالری طلا و جواهرات آرامه وجود دارد، این است که در این گالری می توانید تنوع بالایی از زیورآلات و طلاها را پیدا کنید. تنوع بالا سبب می شود تا کار انتخاب برای مشتریان سخت تر شود، اما در عین حال نیز هر کسی با هر سلیقه ای می تواند آن چیزی که دوست دارد را پیدا کرده و خریداری نماید.

نیازی نیست که پس از دیدن تنوع دستبندهای گالری آرامه دچار سردرگمی شوید. زیرا کارشناسانی که در این گالری در حال کار کردن هستند، می توانند راهنمایی های لازم به شما را داشته باشند تا بتوانید انتخابی که مناسب استایل شما، بودجه ای ک در نظر گرفته اید و سلیقه شخصی شما می باشد را در نهایت انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ هدیه جواهرات رمانتیک برای همسرتان

کلام پایانی

همان طور که در مقاله مراحل طراحی و ساخت دستبند گفته شد، مراحلی که بیان شدندف می توانند در فرایند طراحی و ساخت انواع دستبندها استفاده شوند. مسلما طراحی کردن یک دستبند که باب سلیقه مشتریان مختلف نیز باشد، کار چندان ساده ای نیست. به همین دلیل نیز تنوع بالایی را در این محصولات مشاهده می کنید. گالری آرامه دارای تنوع بالایی از دستبندهای طلا است که می تواند برای هر کسی با هر سلیقه و سبک کاری مناسب باشد. بنابراین پیش از خرید نهایی خود، حتما نسبت به دیدن دستبندهای این گالری اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *