جواهرات مناسب رنگ پوست

جواهرات جزو تجهیزات زیبا و کاربردی هستند که جلوه خاصی دارند و باعث شیک شدن ظاهر و استایل می‌شوند. جواهرات در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و تنوع بالایی در طرح و مدل دارند. برای خرید جواهرات مناسب باید فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار داد. که یکی از مهم‌ترین این فاکتورها، توجه به رنگ پوست و خرید طلای مناسب با آن است. جواهراتی که مناسب با رنگ پوست انتخاب شوند، زیبایی استایل را چندبرابر خواهند کرد. برعکس اگر جواهرات به درستی انتخاب نشوند و مناسب با رنگ پوست نباشند، جلوه خاصی نخواهد داشت و تاثیری بر افزایش زیبایی ظاهری و استایل شما نخواهند داشت.

بنابراین انتخاب جواهرات مناسب با رنگ پوست اهمیت زیادی دارد. که ما در این مقاله به انواع رنگ پوست و جواهرات مناسب با هر کدام خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید. در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که به جواهرات علاقه زیادی دارید و به دنبال خرید طلا سبک و بهترین جواهرات مناسب با رنگ پوست خود هستید می‌توانید از گالری طلا و جواهرات آرامه، انواع جواهرات را در رنگ‌های مختلف و مناسب با پوست خود، با توجه به راهنمایی‌های کارشناسان فروش تهیه کنید.

جواهرات مناسب رنگ پوست

اهمیت تهیه جواهرات مناسب با رنگ پوست

همانطور که برای انتخاب لباس به رنگ پوست توجه می‌شود، لباسی انتخاب می‌شود که با رنگ پوست هارمونی و سازگاری داشته باشد. جواهرات نیز باید مناسب با رنگ پوست انتخاب شوند تا علاوه بر نمایش بهتر زیبایی و درخشش جواهرات، ظاهر و استایل فرد نیز زیباتر جلوه دهد.

همچنین هدف همه افرادی که از جواهرات استفاده می‌کنند این است که جواهرات باعث زیبایی ظاهری آن‌ها شود. استایل آن‌ها را خاص و منحصر به فرد کند. اما درصورتی که جواهرات مناسب با رنگ پوست را انتخاب نکنند این امر امکان‌پذیر نخواهد بود.

همانطور که گفته شد جواهرات در انواع رنگ‌های مختلف وجود دارند که همه آن‌ها مناسب با رنگ پوست شما نخواهد بود. زیرا رنگ پوست‌های مختلف نیز متفاوت هستند. در صورتی که جواهراتی را استفاده کنید که هرچند به قیمت بالا تهیه کرده باشید اما با رنگ پوست شما همخوانی نداشته باشد، کارایی لازم و مورد انتظار را ارائه نخواهند داد.

از طرفی دیگر انتخاب رنگ جواهرات مناسب با پوست زیبایی خاصی را به استایل شما می‌دهد. همچنین باعث می‌شود هزینه‌ای که بابت خرید آن مصرف کرده‌اید هدر نرود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که جواهراتی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد. و باعث جلوه و درخشش در پوست شما شوند.

جواهرات مناسب رنگ پوست

تشخیص رنگ پوست

قبل از اینکه با جواهرات مناسب با هر رنگ پوست آشنا شوید باید بدانید که پوست شما چه رنگی است. در دسته رنگ‌های سرد قرار دارد و یا گرم. زیرا بسیاری از افراد اطلاعات دقیق و درستی از رنگ پوست خود ندارند و در تشخیص آن دچار اشتباه می‌شوند.

یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان رنگ پوست خود را تشخیص داد توجه کردن به رنگ رگ‌های مچ دست است. زیرا طبق تحقیقات مختلف بین رنگ رگ‌های مچ دست و رنگ پوست تناسب و ارتباط وجود دارد. به صورت کلی اطلاعات مربوطه برای تشخیص رنگ پوست با توجه به رنگ رگ مچ دستان به شرح زیر است.

  • در صورتی که رنگ رگ مچ دستان سبز باشد، رنگ پوست در طیف رنگ‌های گرم و یا مایل به زرد قرار دارد. یعنی رنگ پوست این افراد گندمی و رو به تیره است.
  • افرادی که رنگ رگ‌ مچ دست‌های آن‌ها آبی یا بنفش است، رنگ پوست آن‌ها در طیف رنگ‌های سرد و یا مایل به آبی قرار دارد. یعنی رنگ پوست آن‌ها روشن است.
  • همچنین رنگ رگ‌های مچ افرادی با پوست‌های خنثی نیز رنگی بین سبز و آبی است.

جواهرات مناسب پوست سبزه

افراد زیادی وجود دارند که رنگ پوست آن‌ها سبزه است که این افراد می‌توانند با انتخاب درست رنگ جواهرات، زیبایی خود را دو چندان کنند. با وجود اینکه افراد دارای پوست‌های سبزه می‌توانند از جواهراتی با رنگ‌های مختلف استفاده کنند. اما بهترین جواهرات برای آن‌ها، ترکیبی از جواهرات سفید و زرد است که با این رنگ پوست به خوبی مطابقت دارد. برای مثال می‌توانند از گوشواره‌هایی مانند گوشواره طرح باروک که از ترکیب دو رنگ سفید و زرد تشکیل شده‌اند، استفاده کنند. همچنین این افراد بهتر است که از جواهراتی به رنگ‌های تیره کمتر استفاده کنند.

جواهرات مناسب پوست سفید

همانطور که گفته شد رنگ پوست‌های روشن و سفید در طیف رنگ‌های سرد قرار دارد که بهترین نوع جواهرات برای این افراد، جواهراتی به رنگ سفید مانند نیم ست پایه جواهر کوشن هستند که ترکیب آن با پوست سفید هارمونی جذاب و زیبایی را به وجود می‌آورد. همچنین افرادی که دارای پوست سفید و روشن هستند بهتر است که از جواهراتی مانند رزگلد استفاده نکنند زیرا این رنگ جذابیت و جلوه خاصی بر روی پوست آن‌ها نخواهد داشت.

جواهرات مناسب پوست گندمی

پوست‌های گندمی محدودیت زیادی برای استفاده از جواهرات ندارند و انتخاب جواهرات مناسب با پوست آن‌ها راحت‌تر است. درجه روشنی رنگ پوست‌های گندمی با هم متفاوت است و برخی از افراد گندمی روشن هستند و برخی تیره. اما به صورت کلی جواهراتی که معمولا برای همه درجات پوست‌های گندمی مناسب است، جواهرات زرد مانند نیم ست امگا و رزگلد هستند.

جواهرات مناسب رنگ پوست

جواهرات مناسب پوست خنثی

پوست‌های خنثی به گونه‌ای هستند که نه خیلی تیره هستند و نه خیلی روشن و به همین دلیل همه رنگ جواهرات برای آن‌ها مناسب است. بنابراین اگر دارای پوست خنثی هستید می‌توانید هر رنگ طلا و جواهرات را استفاده کنید. ما به شما نیم ست پایه جواهر بیضی سبز را پیشنهاد می دهیم.

سنگ‌های زینتی مناسب با پوست‌های سرد و گرم

در بسیاری از جواهرات از سنگ‌های زیبا و قیمتی با رنگ‌های مختلف استفاده شده می‌شود که این سنگ‌ها زیبایی جواهرات را به چند برابر می‌کنند و طرفداران بسیار زیادی دارند. در واقع جواهراتی که در آن‌ها سنگ استفاده شده است برای تزئین و زیبای بیشتر جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرند و تطابق و همخوانی‌ها آن‌ها نیز با رنگ پوست اهمیت زیادی دارد. بنابراین علاوه‌بر انتخاب رنگ جواهرات مناسب با پوست باید به رنگ، سنگ‌های زیبا و تزیینی نیز توجه کنید و مناسب‌ترین رنگ را انتخاب کنید.

·        سنگ‌های مناسب با پوست‌های گرم

افرادی که پوست آن‌ها در طیف رنگ‌های گرم است بهتر است از سنگ‌هایی به رنگ نارنجی، زرد و سبز استفاده کنند که هارمونی جذاب و زیبایی را برای پوست آن‌ها ایجاد می‌کند. سنگ‌های مختلفی مانند کوارتز زرد و یاقوت زرد برای زیورآلات مناسب با پوست‌های گرم استفاده می‌شود. همچنین سنگ‌های دیگری از جمله؛ یشم، اوپال و زبرجد نیز از سنگ‌های زینتی و زیبای مناسب با پوست‌های گرم هستند.

·        سنگ‌های مناسب با پوست‌های سرد

همانطور که گفته شد پوست‌‌هایی که در دسته طیف سرد قرار دارند، پوست‌های سفید و روشن هستند و باید از جواهراتی استفاده کنند که سنگ آن‌ها در پوست زیبا و جذاب باشد. رنگ‌هایی که برای پوست‌‌های طیف سرد مناسب هستند رنگ‌های قرمز، آبی و بنفش هستند و به همین دلیل سنگ‌هایی مانند یاقوت سرخ، کهربا، یاقوت کبود، عقیق، آمیتیست و غیره مناسب این نوع پوست‌ها هستند.

سوالات متداول

  1. چرا در نظر داشتن رنگ پوست برای انتخاب جواهرات اهمیت دارد؟

باید بین رنگ جواهرات و رنگ پوست تناسب و همخوانی وجود داشته باشد و درصورتی که جواهراتی مناسب با رنگ پوست انتخاب نشود، زیبایی و جلوه خاصی نخواهند داشت و تاثیری چندانی بر زیبایی استایل نخواهد گذاشت.

  • چگونه می‌توان رنگ پوست خود را تشخیص داد؟

تشخیص رنگ پوست با توجه به رگ مچ دست‌ها امکان‌پذیر است و به این صورت بوده که افرادی که رگ دست آن‌ها سبز است دارای پوست گندمی و تیره، افرادی که رنگ رگ‌ مچ دست آن‌ها آبی است دارای پوست‌های طیف سرد و یا روشن هستند و همچنین رگ‌هایی که رنگ آن‌ها بین سبز و آبی است دارای پوست‌های خنثی هستند.

  • برای چه رنگ پوستی می‌توان هر نوع جواهرات را استفاده کرد؟

افرادی که دارای پوست خنثی هستند می‌توانند از هر رنگ جواهراتی استفاده کنند.

نتیجه گیری

اکسسوری‌ها و جواهرات، تجهیزاتی برای زیبایی ظاهری و استایل هستند که انواع مختلفی دارند و طرفداران آن‌ها در سراسر دنیا زیاد هستند. برای انتخاب جواهرات علاوه بر در نظر داشتن مدل و اندازه و سایر ویژگی‌های آن‌ها، باید طلا و جواهرات تهیه شود که رنگ آن با رنگ پوست همخوانی داشته باشد.

اگر نمی‌دانید رنگ پوست شما دقیقا چه رنگی است می‌توانید با توجه به رنگ رگ مچ دست به این موضوع پی ببرید و جواهرات مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله آموزش‌های تشخیص رنگ پوست با استفاده از رنگ رگ مچ دستان و همچنین به نحوه انتخاب جواهرات مناسب با هر رنگ پوست پرداختیم. گالری آرامه مرکزی معتبر و شناخته شده است که علاوه بر عرضه انواع جواهرات متنوع و زیبا و با کیفیت می‌تواند شما را در انتخاب مناسب‌ترین جواهرات برای پوستتان راهنمایی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *