نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه

خرید انگشتر طلا در تهران میتواند یک فرآیند پیچیده باشد که اندازه گیری دقیق انگشتر مورد نظر خود در خانه میتواند به شما کمک کند که از بسیاری نگرانی های خود صرف نظر کنید. در این مقاله به اندازه گیری دقیق انگشتر طلا در خانه و همچنین راهنمای خرید انگشتر طلا در تهران میپردازیم.

نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه و خرید انگشتر طلا در تهران در یک مرکز معتبر موضوع اصلی ماست. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در فضای مجازی و سایت‌های مختلف انگشتری را دیده باشید که به دل شما نشسته باشد و قصد داشته باشید که آن را خریداری کنید، اما با مشکل سایز انگشتر خود مواجه می‌شوید

 

خرید انگشتر طلا در تهران:

همچنین برای بسیاری از افراد پیش آمده است که برای خرید انگشتر طلا در تهران و هدیه دادن آن به فرد مورد نظر درگیر تعیین سایز می‌شوند و نمی‌توانند تصمیم بگیرند که چه سایزی را تهیه کنند. اطلاع از سایز انگشتر حتی برای خرید حضوری نیز ضروری است زیرا می‌توان بدون معطلی و فوت وقت، سایز انگشتر خود را به فروشنده اعلام کرد تا انگشترهای مناسب با سایز انگشت را به شما نشان دهد.

باوجود روش‌های اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه دیگر نگرانی از بابت عدم اطلاع از سایز انگشتر وجود نخواهد داشت زیرا با استفاده از این روش‌ها می‌توان خیلی راحت و سریع و با استفاده از تجهیزات جزئی، سایز انگشتر خود را در خانه اندازه‌گیری کنید و با خیال راحت انگشتر مورد نیاز خود را تهیه کنید. ما در ادامه این مقاله به نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه و نکات مهمی برای انجام این کار خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

همچنین در صورتی که به انگشترهای زیبا و خاص علاقه‌مند هستید می‌توانید از آرامه گالری متنوع‌ترین و زیباترین انگشتر‌ها را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید.

انتخاب انگشتر طلا مناسب

روش‌های اندازه‌گیری سایز انگشتر در منزل

نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه تنها با یک روش انجام نمیشود. بلکه روش‌های مختلف برای انجام این کار وجود دارد که شما می‌توانید راحت‌ترین روش را انتخاب کنید. اما در میان این روش‌ها ما در ادامه به دو مورد از راحت‌ترین و دقیق‌ترین این روش‌ها خواهیم پرداخت. و یک نکته که موقع خرید انگشتر طلا در تهران میتوانید به آن بپردازید این است که در هنگام خرید از فروشندگان ما در آرامه گالری بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

روش اول: اندازه‌گیری سایز انگشتر با استفاده از انگشتری دیگر

یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که برای اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه می‌توان از آن استفاده کرد، اندازه‌گیری با استفاده از انگشتر دیگری است، بنابراین اگر شما انگشتر دیگری در خانه دارید می‌توانید با اندازه‌گیری قطر آن سایز انگشتر خود را متوجه شوید. برای اندازه‌گیری سایز انگشتر به این روش لازم است که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید. توصیه میکنیم مدل انگشتر طلا در آرامه گالری مشاهده نمایید که با ظرافت تمام طراحی شده است.

1. در مرحله اول لازم است که با استفاده از خط کش و یا متر قطر انگشتر مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که قسمتی از  انگشتر باید اندازه‌گیری شود که قطر آن از سایر قسمت‌ها  بیشتر باشد.

2. در مرحله بعد فقط کافی است که اندازه به دست آمده قطر انگشتر را با سایز‌هایی که در زیر آمده و طبق استاندارد هستند مقایسه کنید تا سایز انگشتر شما مشخص شود.

 1. قطر 14.8 میلی‌متر: سایز 4.5
 2. قطر 15.6 میلی‌متر: سایز  5
 3. قطر 16.0 میلی‌متر: سایز 5.5
 4. قطر 16.45 میلی‌متر: سایز 6
 5. قطر 16.9 میلی‌متر: سایز  6.5
 6. قطر 17.3 میلی‌متر: سایز    7
 7. قطر 17.7 میلی‌متر: سایز  7.5
 8. قطر 18.2 میلی‌متر: سایز   8
 9. قطر 18.6 میلی‌متر: سایز  8.5
 10. قطر 19.0 میلی‌متر: سایز   9
 11. قطر 19.4 میلی‌متر: سایز  9.5
 12. قطر 19.9 میلی‌متر: سایز   10
 13. قطر 20.2 میلی‌متر: سایز  10.5
 14. قطر 20.6 میلی‌متر: سایز   11
 15. قطر 21.0 میلی‌متر: سایز  11.5
 16. قطر 21.4 میلی‌متر: سایز   12
 17. قطر 21.8 میلی‌متر: سایز  12.5
 18. قطر 22.2 میلی‌متر: سایز   13

روش دوم: اندازه‌گیری سایز انگشتر با استفاده از نوار کاغذی

یکی دیگر از روش‌های ساده و سریعی که با استفاده از آن می‌توان سایز انگشتر را اندازه‌گیری کرد، استفاده از نوار کاغذی و یا نخ غیر منعطف و اندازه‌گیری آن با خط کش است که در ادامه مراحل اندازه‌گیری سایز انگشتر به این روش را به صورت دقیق به شما آموزش خواهیم داد.

1. در مرحله اول لازم است که نوار کاغذی یا نخ را به دور انگشتی که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید، یک بار به دور انگشت بپیچانید و محل تلاقی نوار کاغذی به ابتدای آن را علامت بزنید. بهتر است که نوار کاغذی را خیلی کیپ نکنید تا سایز به دست آمده خیلی کوچک و تنگ نشود.

2. در مرحله بعد باید نوار کاغذی را در سطحی صاف قرار داده و اندازه و طول نوار کاغذی را از ابتدا تا نقطه‌ای که علامت زده‌اید را مشخص کنید.

3. سپس باید اندازه به دست آمده را با توجه به اندازه‌های استاندارد زیر تطابق دهید و سایز انگشتر مناسب خود را به دست آورید.

نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه
 1. اندازه 46.5 میلی‌متر: سایز 4
 2. اندازه 47.8 میلی‌متر: سایز 4.5
 3. اندازه 49 میلی‌متر:    سایز 5
 4. اندازه 50.3 میلی‌متر: سایز 5.5
 5. اندازه 51.5 میلی‌متر: سایز 6
 6. اندازه 52.8 میلی‌متر: سایز 6.5
 7. اندازه 54 میلی‌متر:    سایز 7
 8. اندازه 55.6 میلی‌متر: سایز 7.5
 9. اندازه 56.6 میلی‌متر: سایز 8
 10. اندازه 57.8 میلی‌متر: سایز 8.5
 11. اندازه 59.1 میلی‌متر: سایز 9
 12. اندازه 60.3 میلی‌متر: سایز 9.5
 13. اندازه 61.6 میلی‌متر: سایز 10
 14. اندازه 62.8 میلی‌متر: سایز 10.5
 15. اندازه 64.1 میلی‌متر: سایز 11
 16. اندازه 65.3 میلی‌متر: سایز 11.5
 17. اندازه 66.6 میلی‌متر: سایز 12
 18. اندازه 67.9 میلی‌متر: سایز 12.5
 19. اندازه 69.1 میلی‌متر: سایز 13

نکاتی مهم برای اندازه‌گیری اندازه انواع انگشتر

برای اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه به روش‌های گفته شده باید نکات مهمی را در نظر گرفت تا سایز انگشتر به صورت دقیق مشخص شود. بنابراین مهم‌ترین‌ نکاتی که برای اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه باید به آن‌ها توجه شود به شرح زیر هستند.

به منظور اینکه اندازه‌گیری شما دقیق باشد و سایز دقیق و مناسب انگشتر را پیدا کنید، بهتر است که اندازه‌گیری را چند بار انجام دهید و در صورت امکان هر دو روش را امتحان کنید تا از دقیق بودن سایز به دست آمده، اطمینان حاصل نمائید.

سایز و اندازه انگشتان در طول روز دچار تغییراتی می‌شود برای مثال در صبح‌ها به دلیل سردتر بودن هوا، اندازه انگشت‌ها کوچکتر است، بنابراین بهتر است که اندازه‌گیری سایز انگشت را در زمان دیگری مانند بعدازظهر انجام دهید که انگشت‌ها در بزرگترین حالت خود هستند.

دقت داشته باشید که سایز انگشت‌های مشابه در هر دو دست شما یکسان نیست برای مثال؛ سایز انگشت حلقه دست چپ شما با سایز انگشت حلقه دست راست متفاوت است و معمولاً نیم سایز اختلاف دارند، بنابراین برای اندازه‌گیری بهتر و دقیق‌تر بهتر است انگشتی را اندازه‌گیری کنید که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید.

در کشورهای مختلف، استاندارد‌های مختلفی برای سایز انگشتر وجود دارد و سایز انگشتر در هر کشور متفاوت است که سایز‌های ذکر شده در این مقاله با توجه به استانداردهای آمریکا و ایران بیان شده‌اند.

در صورتی که دوست دارید انگشتر شما کمی آزادتر و یا کیپ انگشتتان باشد، می‌توانید نیم سایز بزرگتر و یا نیم سایز کوچک‌تر را تهیه کنید.

انگشت برخی از افراد به گونه‌ای است که بند انگشت آن‌ها از محل قرارگیری انگشتر بزرگتر است، بنابراین این افراد برای اندازه‌گیری سایز انگشتر باید هم قسمت قرار‌گیری انگشتر و هم بند انگشت را اندازه‌گیری کنند و باتوجه به میانگین این دو قسمت، سایز انگشتر را انتخاب کنند.

سوالات متداول

 1. آیا اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه امکان‌پذیر است؟

بله،  دو مورد از روش‌های متداول و راحت اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه، اندازه‌گیری با استفاده از انگشتری دیگر و یا اندازگیری با استفاده از نوار کاغذی است.

 • آیا امکان اندازه‌گیری دقیق سایز انگشتر در خانه وجود دارد؟

بله؛ با استفاده از روش‌های ذکر شده می‌توان سایز انگشتر مناسب خود را به صورت دقیق محاسبه کرد.

 • بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز انگشتر چه مواقعی است؟

با توجه به اینکه اندازه انگشتان در طول روز تحت تاثیر شرایط آب‌وهوایی تغییر می‌کند بنابراین بهترین زمان، اندازه‌گیری در بعد از ظهر است.

بیشتر بخوانید: انتخاب انگشتر طلا مناسب

نتیجه گیری

زیورآلات انواع مختلفی دارند که انگشتر یکی از زیباترین و پر استفاده‌ترین آن‌ها در نزد خانم‌ها و آقایان است اما به دلیل افزایش فروش اینترنتی انگشتر‌ها، مسئله سایز انگشتر برای خرید آن به یک دغدغه مهم تبدیل شده است اما با به کارگیری روش‌هایی ساده و راحت و استفاده از وسایلی جزئی می‌توان سایز انگشتر را به راحتی در خانه به‌دست آورد. ما در مقاله نحوه اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه به دو روش‌ کاربردی و متداول برای اندازه‌گیری سایز انگشتر در خانه پرداختیم و همچنین به نکات مهمی برای اندازه‌گیری سایز انگشتر اشاره نمودیم. افرادی که به انگشتر علاقه زیادی دارند و به دنبال انگشتر‌های خاص و زیبا هستند می‌توانند با خرید انگشتر طلا در تهران و آرامه گالری انگشتر مناسب خود را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تهیه کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *