نحوه سایز کردن دستبند طلا

دستبندها یکی از انواع زیورآلات زیبا و محبوب هستند که تنوع بالایی دارند و دستبند طلا ازجمله زیباترین و پرطرفدارترین دستبندها در سراسر دنیا است. برای خرید دستبند طلا قبل از در نظر داشتن هرچیزی باید سایز دستبند موردنیاز خود را مشخص کنید. یا با نحوه سایز کردن دستبند طلا آشنا باشید. زیرا دستبند‌های طلا در سایز‌های مختلف و منحصربه‌فرد هر مچ دست تولید می‌شوند.

بسیاری از افراد تجهیزات مورد نیاز خود از جمله دستبند طلا را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند. بنابراین برای این افراد ضروری است که از سایز دقیق دستبند مناسب خود مطلع باشند. همچنین برای هدیه دادن دستبند طلا به افراد دیگر، اطلاع از سایز دستبند نیز لازم است. بنابراین مشخص کردن سایز دستبند مسئله مهمی برای بسیاری از افراد است. که ما در این مقاله به چند روش مختلف نحوه سایز کردن دستبند طلا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید. همچنین شما می‌توانید متنوع‌ترین و زیباترین دستبند‌های طلا را از گالری طلا و جواهرات آرامه تهیه کنید و از راهنمای انتخاب سایز این مجموعه استفاده کنید و مناسب‌ترین اندازه دستبند را خریداری نمایید.

نحوه سایز کردن دستبند طلا

انواع دستبند طلا و اهمیت سایز کردن دقیق آن‌ها

دستبند‌های طلا مانند دستبند مروارید از لحاظ شکل و ظاهر و نحوه قرارگیری در دست به دو دسته قابل انعطاف و غیرقابل انعطاف تقسیم می‌شوند. هملنطور که مشخص است، دستبند‌های قابل انعطاف که به حالت زنجیری هستند منعطف بوده و می‌توان سایز آن‌ها را کمی تغییر داد. اما هیچ روشی برای تغییر اندازه دستبندهای غیرقابل انعطاف وجود ندارد و باید اندازه دقیق آن را هنگام خرید انتخاب کرد.

از لحاظ شکل و ظاهر و نحوه قرارگیری در دست به دو دسته قابل انعطاف و غیرقابل انعطاف تقسیم می‌شوند. هملنطور که مشخص است، دستبند‌های قابل انعطاف که به حالت زنجیری هستند منعطف بوده و می‌توان سایز آن‌ها را کمی تغییر داد. اما هیچ روشی برای تغییر اندازه دستبندهای غیرقابل انعطاف وجود ندارد و باید اندازه دقیق آن را هنگام خرید انتخاب کرد.

همه ما می‌دانیم که آلیاژ طلا بسیار ارزشمند است. به همین دلیل برای خرید دستبند طلا باید دقت کرد که اندازه مناسب دست را تهیه کرد. زیرا دستبندی که اندازه نباشد کارایی لازم را نخواهد داشت و در صورتی که خیلی تنگ باشد باعث اذیت شدن و زخم شدن مچ دست می‌شود. در صورتی که سایز آن بزرگتر باشد احتمال افتادن و گم شدن آن زیاد است. بنابراین با اطلاع از نحوه سایز کردن دستبند طلا می‌توان به راحتی اندازه مناسب دستبند را مشخص کرد.

همچنین نکته دیگری که وجود دارد این است که سایز دستبند طلا به چاقی و یا لاغری افراد ربطی ندارد. چه بسا افرادی که لاغر هستند اما استخوان دست آن‌ها پهن است و یا افرادی که چاق هستند اما مچ دست آن‌ها لاغر است. بنابراین مبنای اندازه‌گیری سایز دستبند نباید چاقی و یا لاغری افراد باشد.

نحوه سایز کردن انواع دستبند طلا

سایز کردن انواع دستبند طلا مانند دستبند دو قلب توخالی کار چندان سختی نیست و فقط کافی است که طبق توضیحاتی که در ادامه به شما گفته می‌شود به صورت مرحله به مرحله سایز کردن انواع دستبند را انجام دهید.

·        نحوه سایز کردن دستبند منعطف یا زنجیری

برای مشخص کردن سایز دستبند زنجیری یا منعطف دو روش وجود دارد. در روش اول می‌توانید در صورت در دست داشتن یک دستبند طلای دیگر از آن برای اندازه‌گیری سایز دستبند استفاده کنید. به این صورت که ابتدا دستبند طلا را بر روی سطحی صاف قرار دهید و دستبند را کاملاً به صورت صاف قرار می‌دهید. سپس با استفاده از یک متر یا خط‌کش از ابتدای دستبند تا انتهای آن را اندازه‌گیری می‌کنید. عدد به دست آمده، سایز دستبند شما می‌شود.

·        استفاده از نوار کاغذی برای اندازه گیری دستبند طلا

در روش دوم در صورتی که شما دستبند دیگری را در دسترس ندارید می‌توانید از نوار کاغذی برای اندازه‌گیری دستبند طلا استفاده کنید‌. برای عملی کردن این روش لازم است که ابتدا یک نوار کاغذی را با استفاده از قیچی به طول ۳۰ سانتی متر ببرید. سعی کنید که عرض آن کم باشد. در مرحله بعد نوار کاغذی را به دور مچ دست بپیچانید و در محلی که نوار کاغذی به اندازه مچ دست شما می‌شود را علامت بزنید.  در مرحله بعد نوار کاغذی را از دور مچ خود در بیاورید و با استفاده از خط کش و یا متر از ابتدای نوار کاغذی تا قسمتی که علامت زده‌اید را اندازه‌گیری کنید. اندازه به دست آمده سایز دستبند طلای شما می‌شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که در صورتی که شما به دستبند‌های آزاد‌تر و راحت‌تر علاقه‌مند هستید می‌توانید اندازه به دست آمده را به علاوه سه کنید تا دستبند طلای شما آزاد‌تر باشد. اما در صورتی که به دستبندهایی علاقه دارید که کمی راحت‌تر باشند می‌توانیم عدد به دست آمده را به علاوه دو کنید. در صورت علاقه‌مندی به استفاده از دستبند‌های کیپ نیز می‌توانید عدد یک را به اندازه بدست آمده جمع کنید تا اندازه دستبند طلای شما کاملاً مناسب با سلیقه و راحتی شما باشد.

نحوه سایز کردن دستبند طلا

·        نحوه اندازه‌گیری دستبند طلای غیر منعطف

برای اندازه‌گیری دستبند‌های غیر منعطف و یا دستبند النگویی می‌توانید به دو روش عمل کنید. در روش اول می‌توانید در صورت در دسترس داشتن یک دستبند بسته و یا النگویی، اندازه مناسب را مشخص کنید. به این منظور لازم است که قطر دستبند النگوی مورد نظر را با استفاده از یکی متر یا خط کش اندازه‌گیری کنید سپس با توجه به اندازه‌های استاندارد‌ای که در زیر بیان شده است، سایز دستبند غیر منعطف طلا را پیدا کنید.

1.قطر 5.4: سایز 1 زنانه یا 2.2

2.قطر 5.72: سایز 2 زنانه یا 2.4

3.قطر 6.03: سایز 3 زنانه یا 2.6

4.قطر 6.35: سایز 4 زنانه یا 2.8

5.قطر 6.67: سایز 5 زنانه یا 2.10

6.قطر 6.99: سایز 6 زنانه یا 2.12

قطر 7.3:سایز 7 زنانه یا 2.14

بنابراین با استفاده از اعداد ذکر شده و قطر دستبند النگویی می‌توان سایز دستبند طلای مورد نظر خود را به راحتی مشخص کرد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در صورتی که قطر به دست آمده بین اعداد ذکر شده باشد، می‌توانید با توجه به سلیقه و راحتی خود عدد بزرگتر را برای خرید دستبندی راحت‌ و آزاد‌تر و یا سایز کوچکتر را برای خرید دستبندی کیپ، انتخاب کنید.

·        اندازه گیری دستبندهای غیرمنعطف با نوار کاغذی

روش دیگری برای اندازه‌گیری سایز دستبند غیر منعطف و یا النگویی وجود دارد که در صورت در دسترس نداشتن دستبند النگویی دیگر می‌توان از این روش استفاده کرد. در روش دوم می‌توان از نوار کاغذی برای اندازه کردن سایز دستبند طلا استفاده کرد. برای اندازه گرفتن سایز دستبند طلا با استفاده از نوار کاغذی لازم است که در ابتدا همه انگشتان خود را به هم بچسبانید. سپس نوک انگشتان کوچک خود را به نوک انگشت شست وصل کنید که در این حالت مشاهده می‌کنید که میانه دست شما عریض‌ترین قسمت دست محسوب می‌شوند که دستبند باید از آن عبور کند. بنابراین باید نوار کاغذی را به دور این قسمت بپیچانید. سپس محلی که به اندازه دور تا دور این قسمت است را روی نوار علامت بزنید.

در مرحله بعد باید نوار کاغذی را در محلی صاف قرار داده و با استفاده از خط کش و یا متر، اندازه نوار کاغذی را مشخص کنید. سپس اندازه به دست آمده را به علاوه یک کنید و طبق اندازه‌های استانداردی که در زیر وجود دارد اندازه دستبند خود را مشخص نمایید.

نحوه سایز کردن دستبند طلا

1.اندازه 16.94 سانتی متر: سایز 1 زنانه یا 2.2

2.اندازه 17.96 سانتی‌متر: سایز 2 زنانه یا 2.4

3.اندازه 18.95 سانتی‌متر: سایز 3 زنانه یا 2.6

4.اندازه 19.94 سانتی‌متر: سایز 4 زنانه یا 2.8

5.اندازه 20.93 سانتی‌متر: سایز 5 زنانه یا 2.10

6.اندازه 21.95 سانتی‌متر: سایز 6 زنانه یا 2.12

7.اندازه 22.94 سانتی‌متر: سایز 7 زنانه یا 2.14

سوالات متداول

  1. سایز کردن دقیق دستبند طلا چه اهمیتی دارد؟

در صورتی که دستبند طلا سایز مناسبی نداشته باشد یا از دست افتاده و گم می‌شود و یا تنگی آن باعث اذیت شدن مچ دست می‌شود.

  • آیا نحوه سایز کردن همه دستبند‌های طلا یکسان است؟

خیر دستبندهای طلا در دو نوع منعطف و یا غیر منعطف وجود دارند که برای سایز کردن هر کدام باید روش خاصی را به کار برد.

  • آیا می‌توان بدون استفاده از دستبند دیگری اندازه دستبند طلا را مشخص کرد؟

بله با استفاده از نوار کاغذی می‌توان سایز دستبند طلا را اندازه‌گیری نمود.

مقاله پیشنهادی: مراحل طراحی و ساخت دستبند

نتیجه‌گیری

دستبند‌ها از جمله زیورآلات محبوب در سراسر دنیا هستند که در متریال‌های مختلفی تولید می‌شوند و دستبند طلا جزو پرطرفدارترین و زیباترین انواع دستبند‌ها است. یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی که قصد تهیه دستبند طلا را دارند، سایز دستبند طلای مناسب با دست آن‌ها است که با برخی از روش‌های ساده می‌توان سایز دستبند طلای خود را مشخص کرد.

نحوه سایز کردن دستبند طلا با توجه به نوع دستبند که از نوع منعطف و یا غیر منعطف باشد متفاوت است که ما در این مقاله به نحوه‌ی سایز کردن این دو نوع دستبند طلا پرداختیم. گالری آرامه یکی از بهترین مراکز فروش انواع دستبند طلا است که می‌توان متنوع‌ترین و زیباترین دستبندهای طلا را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین اندازه از آن‌ها تهیه کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *