نحوه انتخاب گوشواره طلا

در این مقاله می خواهیم نحوه انتخاب گوشواره طلا را با هم بررسی کنیم تا زمانی که به طلا فروشی می روید، نیازی نباشد بیست مدل از گوشواره ها را بر روی گوش خود انتخاب کنید. در آخر نیز همان چیزی که طلا فروش به شما پیشنهاد می دهد را خریداری نمایید. مسلماً گوشواره بر روی زیبایی صورت شما تاثیر زیادی می تواند داشته باشد. تیم گالری آرامه نمی تواند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد و اطلاعات دقیق و درست را در اختیار شما قرار ندهد.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم اگر شما هم به خرید گوشواره علاقه مند هستید، می توانید این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید و به نکاتی که در طول آن بیان می شود، توجه کنید. بررسی کردن این نکات می تواند به شما کمک کند تا بهتر طلای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

نکات مهم در نحوه انتخاب گوشواره طلا

نحوه انتخاب گوشواره طلا می تواند تحت تأثیر موارد مختلفی قرار گیرد. برای آن که بتوانید یک گوشواره طلا مناسب را انتخاب کنید و تا چندین سال با خیال آسوده از آن استفاده کنید، می توانید نکاتی که در ادامه مطرح می شود را در نظر بگیرید. این نکات به شما کمک زیادی خواهند کرد تا بتوانید آن چیزی که مدنظرتان است را خریداری کنید.

در این قسمت به اختصار توضیحاتی را ارائه کرده و در ادامه توضیحات جامع تر و کلی تری را در مورد هر بخش خواهیم داد. بنابراین برای دانستن تمامی نکات مهم در این زمینه، لازم است.

نکات مهم در انتخاب گوشواره
 • توجه به مدل گوشواره طلا

نوع گوشواره ای که انتخاب می کنید اولین موردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نوع گوشواره ها می تواند از نوع میخی، آویزی، حلقه ای و… باشد. هر کدام از این موارد برای یک فرم صورت مناسب هستند. به همین دلیل نیز لازم است تا در زمان خرید حتما به این نکته دقت داشته باشید.

 • توجه به رنگ گوشواره طلا

رنگ گوشواره طلا می تواند در 3 رنگ اصلی زرد، نقره ای یا سفید و رزگلد دیده شود. هر کدام از این سه رنگ دارای آلیاژهای مخصوص خود هستند. البته طلاها و گوشواره های طلایی رنگ می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند.

به طور مثال در برخی از آن ها زرد بودن طلا بیشتر مشخص است و در برخی دیگر نیز میزان زرد بودن طلا کم شده است. این موضوع به دلیل مقدار آلیاژی است که با مقدار طلای خالص مخلوط می کنند.

 • توجه به وزن گوشواره طلا

وزن گوشواره های طلا با توجه به مقدار طلایی که در ساخت آن ها استفاده می شود، تعیین می گردد.

نحوه انتخاب گوشواره طلا
 • توجه به فرم صورت

فرم صورت یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در زمان انتخاب و خرید گوشواره های طلا و یا حتی گوشواره های بدلی به آن توجه کنید. فرم صورت ما می تواند مربعی، مستطیلی، لوزی، الماسی، قلبی و یا حتی دایره ای باشد. هر کدام از این فرم های صورت می توانند یک و یا چند نوع گوشواره را داشته باشند که جلوه زیبایی به آن ها ببخشد.

 • توجه به مدل موها

مدل موها نیز تاثیر زیادی بر روی فرم گوشواره طلایی که انتخاب می کنید دارد. موهای افراد می تواند هم از لحاظ فر بودن و یا صاف بودن و هم از لحاظ بلندی و کوتاهی به چند دسته تقسیم بندی شوند.

انواع مدل گوشواره ها

همان طور که پیشتر نیز توضیح دادیم؛ یکی از نکات مهم در خریدن گوشواره ها می تواند مربوط به توجه کردن به مدل گوشواره ها باشد. گوشواره ها مدل های مختلفی دارند. در این بخش سعی کرده ایم تا محبوب ترین مدل های گوشواره ها را معرفی کنیم.

 • گوشواره های میخی

مدل اول با نام گوشواره های میخی شناخته می شود که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان می تواند بسیار محبوب باشد. این نوع از گوشواره ها غالبا دارای اندازه های کوچکی هستند. به دلیل نحوه ساخت و سایزی که دارند، می توانید به صورت روزمره از آن ها استفاده کنید.

اگر دوست دارید تا از یک گوشواره راحت و بدون سر و صدا مانند گوشواره امرالدکات سفید استفاده کنید، می توانید از گوشواره های میخی استفاده نمایید که هم با لباس اداری و هم با لباس مجلسی و شب هماهنگ می شوند.

 • گوشواره های آویزی

رقابت تنگاتنگی بین گوشواره های میخی و گوشواره های آویزی وجود دارد. در بازار می توانید این دو مدل از گوشواره را بیش از دیگر مدل ها ببینید. این مدل از زیورآلات مانند گوشواره گره تیفانی نسبت به گوشواره های میخی ظاهر رسمی تری دارند و معمولا از جنس های مختلفی همچون طلا، نقره و یا حتی استیل نیز ساخته می شوند.

گوشواره های طلا آویزی طرفداران زیادی دارند که این موضوع به دلیل زیبایی و تنوع بالای این گوشواره ها نیز می باشد. البته بر روی گوشواره های طلا آویزی معمولا از نگین، تراشه الماس، مروارید و یا حتی سنگ های قیمتی نیز استفاده می شود.

 • گوشواره های مگنتی

گوشواره های مگنتی و یا گوشواره های آهنربایی از جمله گوشواره هایی هستند که با داشتن دو آهنربای قوی در دو طرف گوش قرار می گیرند. برای استفاده از این مدل گوشواره ها نیازی نیست تا گوش سوراخ داشته باشد. معمولا این مدل از گوشواره ها دارای ظرافت ها خاصی هستند و اغلب نیز در شکل های دخترانه و بچگانه طراحی و تولید می شوند.

 • گوشواره های کلیپسی

مدل بعدی با نام گوشواره های کلیپسی شناخته می شود. گوشواره های کلیپسی انواعی از گوشواره ها هستند که گیره های آن ها را در قسمت های داخلی گوش ها قرار می دهند. معمولا به دلیل مدلی که این نوع از گوشواره ها دارند، میزان محبوبیت آن ها نیز بالاتر است. گوشواره های طلا و یا بدلیجات کلیپسی به شکلی هستند که گیره دو قسمتی آن ها به قسمت نرمه گوش اتصال پیدا می کند.

 • گوشواره های حلقه ای

گوشواره های حلقه ای مانند گوشواره حلقه ای ساده کوچک جزو ساده ترین مدل های گوشواره ها به حساب می آیند که در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و ساخته می شوند. به طور مثال برخی از آن ها بسیار بزرگ بوده و برخی دیگر نیز در اندازه های متوسط و یا کوچک تر می باشند. معمولا گوشواره های حلقه ای را در مراسمات و مهمانی ها می توانید به راحتی استفاده کنید.

 • گوشواره های مدل بخیه

گوشواره هایی که با نام مدل بخیه شناخته می شوند از جمله مواردی هستند که نیاز است تا گوش شما دارای دو سوراخ باشد. در این مدل از گوشواره ها گوشواره به شکل زنجیر مانند بوده و همچون یک نخ بخیه دور تا دور دو سوراخ گوش می گردد.

 • گوشواره های لوستری

گوشواره های لوستری مدل های بعدی گوشواره ها می باشند. این نوع از گوشواره ها نیز دارای دو قسمت مجزا می باشند. قسمت بالایی گوشواره های لوستری بر روی نرمه گوش قرار می گیرند و قسمت پایینی آن نیز از گوش آویزان می شود. طرح های این مدل از گوشواره ها می تواند بسیار متفاوت و متنوع نیز باشد.

گوشواره طلا

مدل موها و تاثیر آن در نحوه انتخاب گوشواره طلا

بین مدل موها و نحوه انتخاب گوشواره طلا نیز ارتباط زیادی وجود دارد. برخی از مدل های مو می توانند جلوه یک سری از گوشواره ها را کم کرده. برعکس برخی از مدل های مو می توانند به گوشواره ها جلوه و فرصت بیشتری برای دیده شدن بدهند.

 • مدل موهای کوتاه

اولین مدل مو که به بسیاری از صورت ها نیز جلوه زیبایی می دهد و امروزه در بین خانم های جوان نیز بسیار پر طرفدار شده است، مدل موهای کوتاه است. بهترین نوع گوشواره برای این نوع از مدل موها می تواند گوشواره های بزرگ و یا گوشواره های آویزی با طرح های خاص مانند نیم ست پایه جواهر طرح قلب باشد.

البته مدل موهای کوتاه صرفا به موهای پسرانه گفته نمی شود، بلکه هر مویی که تا شانه ها برسد جزو مدل موهای کوتاه به حساب می آید.

یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد که گوشواره های میخی و یا گوشواره های بخیه ای که دارای سایزهای متوسط و بزرگی هستند نیز می توانند برای این مدل از موها گزینه مناسبی باشند.

 • مدل موهای آبشاری یا یک طرفه

این نوع از مدل موها هم می توانند در موهای بلند دیده شوند و هم در موهای کوتاه از آن استفاده می شود. معمولا در این مدل از موها، موها را از یک طرف سر به سمت پایین می ریزند و از طرف دیگر آن را جمع می کنند.

گوشواره مناسب برای این نوع از مدل موها نیز می تواند گوشواره های میخی، گوشواره های کلیپسی و یا گوشواره های بخیه ای باشد. البته استفاده از گوشواره هایی که دارای قد متوسطی هستند نیز می تواند گزینه مناسبی به شمار رود.

 • موهای بلند تا روی شانه

این دسته از مدل های مو معمولا شامل موهای بلندی که تا روی شانه می رسند، می شوند. برای این مدل از موها بهتر است از گوشواره های دایره ای شکل مانند گوشواره طرح باروک و یا گوشواره هایی لوستر مانند استفاده کنید. البته یک نکته مهم را در این بخش در نظر داشته باشید که طول گوشواره ها نباید بلندتر از موها باشد، بلکه باید به طور حتم در تناسب با هم این موارد را انتخاب کنید.

 • مدل موهای جمع شده

مدل موهای شینیون شده و یا موهایی که به صورت گوجه ای بسته شده اند، از جمله مدل هایی هستند که گوش های شما را بیشتر از هر مدل دیگری در معرض نمایش قرار می دهند. بهترین انتخاب گوشواره طلا برای این نوع از مدل موها می تواند گوشواره های آویزی بلند، گوشواره های اشکی و یا حتی گوشواره های حلقه ای باشند.

 • مدل موهای فر

مدل موهای فر می توانند حالت های مختلفی داشته باشند و معمولا گوشواره های آویزی و یا گوشواره هایی که دارای سنگ و الماس هستند در این مدل از گوشواره ها گیر می کنند. به همین دلیل نیز اول باید این مشکل را حل کرد. بهترین انتخاب برای این مدل از گوشواره ها می تواند گوشواره های میخی و یا گوشواره های حلقه ای باشد.

 • مدل موهای دم اسبی

این مدل از موها معمولا طرفداران زیادی به خصوص در بین کسانی دارد که دارای موهای لختی می باشند. موهای دم اسبی ساده بوده و بهترین نوع گوشواره برای این مدل از موها می تواند گوشواره های حلقه ای و یا گوشواره های آویزی بلند باشند.

نیم ست طلا

نکات مهم در خرید و استفاده از گوشواره طلا

تا اینجا متوجه شدیم که از چه دیدگاه هایی می توانیم در زمان خرید یک گوشواره طلا، آن را بررسی کنیم. اما باید یک سری از نکات تکمیلی را نیز در این بخش اضافه کنیم. این نکات تکمیلی به ما کمک می کنند تا خرید مطمئن تری داشته باشیم.

توجه به جنس اصلی

بسیاری از اوقات در داخل یک طلا فروشی هستیم و یک گوشواره طلا زیبا را می بینیم که دارای سنگ های قیمتی و… است. در اینجا باید حتما از فروشنده بپرسید که جنس گوشواره شما چیست. گاهی اوقات گوشواره از پلاتین و یا نقره بوده و صرفا دارای روکشی از طلا می باشد؛ مسلما این موضوع بر روی قیمت و ارزش مالی گوشواره تاثیر زیادی می گذارد. بنابراین این موضوع را به دقت بررسی کنید.

کاربرد گوشواره را مشخص کنید

پیش از آن که بخواهید خرید خودتان را قطعی کنید، این موضوع را با خودتان حل کنید که از گوشواره طلایی که خریداری می کنید، قرار است چه استفاده ای کنید. اگر می خواهید هر روز سر کار و یا در باشگاه از آن استفاده کنید، به سراغ گوشواره های آویزی سنگین و یا پر از سنگ و مروارید نروید. اما در صورتی که صرفا قصد دارید تا برای مراسمات و جشن ها و مهمانی ها از این نوع گوشواره ها استفاده کنید، می توانید مواردی که جلوه بیشتری دارند را استفاده کنید.

رنگ موها

یکی دیگر از نکاتی که شاید به صورت ناخودآگاه خودتان آن را رعایت کرده باشید، مربوط به رنگ موهایتان می شود. رنگ موهای شما اگر تیره و مشکی است، بهتر است از گوشواره هایی با رنگ نقره ای که شامل نقره، طلا سفید، استیل، تیتانیوم و… می شود، استفاده کنید.

این در حالی است که اگر رنگ موهای شما روشن تر بوده و به سمت بلوند و… می رود، بهتر است از گوشواره هایی با رنگ طلایی همچون طلای زرد استفاده نمایید.

گالری آرامه

به همت تیم گالری آرامه این مقاله تدوین و تهیه شده است تا شما بتوانید بهترین نوع گوشواره های طلا را انتخاب و خریداری نمایید. در این گالری می توانید علاوه بر انواع گوشواره های طلا در مدل ها و رنگ بندی های مختلف، سایز زیورآلات همچون گردنبند، دستبند، انگشتر و ست های طلا را نیز مشاهده کنید که مطابق با سلیقه شما می باشد.

البته لازم به ذکر است که تمامی محصولات و زیورآلاتی که در گالری آرامه عرضه می شوند، از جمله بهترین و همچنین باکیفیت ترین محصولات بوده و نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

قیمت طلا در تمامی مغازه ها و فروشگاه ها یکسان است و صرفا اجرتی که بابت ساخت طلا پرداخت می کنید می تواند متفاوت باشد. این اجرت نیز با توجه به نوع طلا تعیین می شود. اما به طور کلی باید بدانید که نوع طلاهایی که در گالری آرامه وجود دارند متفاوت بوده و از پایین ترین اجرت تا بالاترین اجرت را شامل می شوند.

مطالعه پیشنهادی: جواهرات مناسب با فرم صورت

کلام پایانی

همان طور که متوجه شدید در نحوه انتخاب گوشواره طلا می توانید به مواردی همچون فرم صورت، فرم گوشواره، وزن گوشواره، وجود یا عدم سنگ های تزئینی بر روی آن و… توجه داشته باشید. این سنگ ها در حقیقت می توانند وزن گوشواره را سنگین تر کنند و برای هر کسی این موضوع جالب نیست. در گالری آرامه می توانید انواع و اقسام مدل های گوشواره ها را پیدا کنید که با سلیقه شما همخوانی دارد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا از نمونه های گوشواره و یا دیگر زیورآلاتی که در این گالری عرضه شده است، دیدن نمایید. در صورتی که هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی داشتید نیز می توانید با ما در میان بگذارید و به ما کمک کنید تا هرچه بهتر و دقیق تر در این زمینه به شما خدمات رسانی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *