جواهرات مناسب با فرم صورت

برای خرید جواهراتی همچون گوشواره و گردنبند باید حتماً به فرم صورت خود نیز دقت کنید. فرم صورت می تواند اهمیت بسیار زیادی بر روی گوشواره و یا گردنبندی که انتخاب می کنید، داشته باشد. به طور کلی باید گفت که اگر می خواهید زیبایی جواهرات شما در کنار چهره ای که دارید، به طور کامل دیده شود، لازم است تا حتماً جواهرات مناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. اگر شما نیز دوست دارید تا در این مورد اطلاعات بیشتر و کامل تری را به دست آورید، می توانید به سادگی این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید و به روز ترین اطلاعات را به دست آورید.

انواع فرم صورت و جواهرات مناسب آن ها

بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم و مدل های مختلف صورت را با مدل های مختلف جواهرات بررسی کنیم. این موضوع باعث می شود که بتوانید استایل بهتری را برای خودتان ایجاد کنید و جذاب تر به نظر برسید.

نیم ست طلا

·        صورت های گرد

اولین مدل از صورت ها مربوط به صورت هایی می شوند که فرم گرد و دایره ای شکلی دارند. برای تشخیص بهتر این نوع از صورت ها می توانید به این نکته دقت کنید که در این فرم از صورت ها معمولا طول و عرض صورت با هم برابر است و میزان پهنای پیشانی با پهنای فک شبیه به یکدیگر می باشند.

·        صورت های بیضی

مدل دوم صورت ها با نام صورت های بیضی شناخته می شوند. در این نوع از صورت ها معمولا درازی صورت بیشتر از عرض صورت بوده و عرض پیشانی نیز از خط فک و قسمت پایینی صورت پهن تر می باشد.

·        صورت های مربعی

در این مدل از صورت ها، درازی یا طول صورت و همچنین فاصله بین گونه ها از یکدیگر تقریبا هم اندازه است. یک راه دیگر نیز برای شناخت صورت های مربعی وجود دارد و آن هم در این خصوص است که چانه، قسمت فک و همچنین پیشانی دارای عرض برابری هستند.

·        صورت های مستطیلی

در این مدل از صورت ها معمولا طول و یا همان درازی صورت بزرگ تر است. یک نکته دیگر نیز برای شناخت این مدل از صورت ها آن است که در آن ها معمولا اندازه چانه، فک و همچنین پیشانی با یکدیگر برابر است.

·        صورت های قلبی

صورت هایی که فرم قلبی شکل دارند را اگر نگاه کنید متوجه می شوید که این صورت ها به شکل قلب برعکس بوده و معمولاً چانه ها حالت تیز دارند. در این مدل از صورت ها معمولاً فک پهن بوده و قسمت پیشانی نیز حتی از فک هم پهن تر می باشد. در واقع هر قدر از قسمت بالای صورت به سمت پایین صورت حرکت می کنیم، صورت حالت تیزتری را به خودش می گیرد.

·        صورت های الماسی

مدل آخری که در بین فرم های صورت وجود دارد، فرم صورت الماسی شکل است. در این مدل از فرم های صورت معمولا قسمت پیشانی و چانه، هر دو باریک هستند. اما برخلاف قسمت های پیشانی و چانه، باید گفت که گونه ها پهن بوده و در واقع پهن ترین قسمت صورت مربوط به همین بخش می شوند. 

خرید گردنبند

جواهرات مناسب با هر نوع فرم صورت

تا اینجا با انواع فرم صورت آشنا شدید؛ اما چه نوع جواهراتی برای چه نوع فرم صورتی می توانند مناسب باشند؟ شاید تاکنون فکر می کردید که فرم صورت در انتخاب عینک فقط مهم است، اما بهتر است بدانید انتخاب گردنبند و گوشواره نیز ارتباط زیادی با فرم صورت فرد دارد و نباید این مسئله را به راحتی کنار گذاشت.

·        فرم صورت گرد

اولین مدل فرم صورت گرد است که باید بررسی گردد. در این نوع از فرم صورت باید گردنبند و گوشواره ای را انتخاب کنید که با فرم صورت گرد شما هماهنگ و متناسب باشد.

 به طور مثال می توانیم بگوییم که گردنبندهای بلند و آویز دار مانند گردنبند چشم نظر، گوشواره های زاویه دار و بلند که معمولا دارای شکل های مختلف مربعی، مستطیلی و یا ذوزنقه ای هستند، گزینه بسیار مناسبی برای شما به شمار می روند. یک نکته مهم آن است که سعی کنید از گوشواره های گرد و یا حلقه ای به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا این گوشواره ها می توانند فرم صورت شما را گردتر از حد عادی و طبیعی نشان دهند. گوشواره گره تیفانی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

·        فرم صورت بیضی

در صورت های بیضی بر خلاف صورت های گرد می توانید گستره انتخابی بیشتری داشته باشید. معمولاً بیشتر مدل های گردنبند و همچنین گوشواره را می توانید برای این فرم صورت انتخاب کرده و استفاده نمایید. اما به طور کلی گوشواره های حلقه ای مانند گوشواره حلقه ای ساده کوچک و گوشواره هایی که تقریبا بزرگ هستند برای این فرم صورت مناسب می باشند. سعی کنید از گردنبندهای آویز که بیش از حد بلند هستند و یا از گوشواره های آویز و ظریف، کمتر استفاده کنید.

·        فرم صورت مربعی

اما چه جواهراتی از جمله گوشواره و گردنبند برای صورت های مربعی مناسب هستند؟ اگر دارای صورت مربعی شکلی هستید، بهتر است بدانید که هم گوشواره ها و هم گردنبندهایی را باید انتخاب کنید که دارای قسمت های آویزی شکل هستند.

این آویزها می توانند سبب شوند که در نگاه اول، زاویه دید به سمت زوایای صورت شما کشیده نشود، بلکه بیشتر به سمت این آویزها و زیورآلات برود. به طور کلی اگر بخواهید مدل های مناسبی این نوع از صورت ها را بشناسید، بهتر است بگوییم که زیورآلاتی با اشکال منحنی، گوشواره های حلقه ای و دایره ای شکل و همچنین آویزهای بزرگ، می توانند برای این فرم از صورت ها گزینه های مناسب تر و بهتری به شمار روند.

·        فرم صورت مستطیلی

برای صورت های مستطیلی نیز برخی از زیورآلات گزینه های مناسب تری هستند. می توانیم بگوییم که صورت های مستطیلی شکل در حقیقت نقطه مقابل صورت های گرد هستند، بنابراین درک این موضوع که زیورآلات مناسب این صورت ها نیز با صورت های گرد در تضاد هستند، کاملا قابل قبول است.

معمولاً گردنبندهایی که طول کوتاهی دارند و همچنین گوشواره هایی که حالت میخی دارند، می توانند گزینه مناسبی برای صورت های مستطیلی شکل باشند. کوتاه بودن گردنبندها باعث می شود تا کمی صورت کوتاه تر به نظر برسد و حالت میخی گوشواره ها نیز سبب می شود تا صورت های مستطیلی شکل کمی جمع تر به نظر برسند.

·        فرم صورت قلبی

معمولاً افرادی که دارای صورت هایی با فرم های قلبی شکل هستند، لازم است که در انتخاب زیورآلاتی همچون گردنبند و گوشواره ها دقت بیشتری را نسبت به دیگر افراد داشته باشند. عدم دقت به این موضوع سبب می شود تا صورت شما به خوبی به چشم نیاید.

معمولاً چوکرها و گردنبندهای گردنی و کوتاه مانند گردنبند قلب میناکاری صورتی، گزینه بسیار مناسبی برای این مدل از صورت ها هستند. این موضوع سبب می شود که قسمت چانه شما گردتر به نظر برسد. برای انتخاب کردن گوشواره ها نیز می توانید از گوشواره های آویزی متوسط استفاده کنید.

گردنبند طرح قلب

·        فرم صورت الماسی

در فرم های صورت الماسی متوجه شدید که قسمت گونه ها پهن تر از قسمت پیشانی و چانه می باشد. بنابراین کاملا منطقی است از جواهرات و به خصوص گوشواره هایی استفاده کنید که پهن بودن گونه ها را کمتر نشان دهد و در عوض قسمت های بالا و پایین صورت را برجسته تر سازد. گوشواره های بلند و یا گوشواره هایی که دارای شکل های منحنی و خمیده هستند، می توانند گزینه بسیار خوبی برای این فرم از صورت ها باشند. می توانید گردنبند حب گالری آرامه را هم در این زمینه بررسی نمایید.

سوالات متداول

  1. آیا انتخاب گوشواره های خمیده برای هر نوع فرم صورتی مناسب است؟

بله. گوشواره های انحنا دار و خمیده می توانند برای اکثر فرم صورت ها مناسب باشند.

  • گوشواره ها و جواهرات سنگ دار برای چه نوع صورت هایی می توانند مناسب باشند؟

این نوع از جواهرات غالباً برای صورت های کشیده و یا مربعی شکل گزینه بهتری هستند.

  • فرم صورت الماسی چه ویژگی هایی دارد؟

در این مدل از فرم صورت قسمت پیشانی و چانه باریک بوده و گونه ها پهن تر هستند.

کلام پایانی

انتخاب کردن جواهرات مناسب با فرم صورت نیاز به دانستن چندین نکته مهم دارد که در طول این مقاله این نکات را بیان کردیم. ابتدا باید بدانید فرم صورت شما چیست و سپس با توجه به این موضوع می توانید گردنبندها و گوشواره های خود را انتخاب کنید. حتی اگر باز هم نیاز به کمک در این زمینه داشته باشید، کارشناسان بخش فروش گالری آرامه می توانند به شما کمک کنند و بهترین گزینه های زیورآلات را به شما پیشنهاد دهند. در صورتی که هرگونه سوال، پیشنهاد و یا انتقادی داشته باشید نیز می توانید با ما در میان گذاشته و به ما در خدمات رسانی هرچه بهتر و بیشتر کمک کنید.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *