انتخاب انگشتر طلا مناسب

خرید انگشتر طلا مناسب می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. انگشترهای طلا دارای مدل های مختلفی بوده و به همین دلیل نیز بهتر است پیش از خرید هر کدام از انگشترهای طلای خود، در ابتدا اطلاعات لازم در این خصوص را به دست آورید و سپس اقدام به خرید کنید. در ادامه این مطلب نیز سعی کرده ایم تا نکات مهم در خصوص انتخاب انگشتر طلا مناسب و انگشترهای طلایی که برای شما مناسب می باشند، اطلاعات جامع و کاملی را مطرح کنیم. این اطلاعات جامع و کامل توسط تیم فنی گالری آرامه تهیه و تنظیم شده است که اهمیت بسیار بالایی نیز دارند.

نکات مهم در انتخاب انگشتر طلا مناسب

انتخاب انگشتر طلا مناسب

انگشتر طلا یکی از زیورآلاتی است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع سبب می شود تا انتخاب کردن این نوع از زیورآلات و همچنین نکاتی که مربوط به آن می شود، از اهمیت بالاتری برخوردار باشد. هر کدام از نکات مهم در این زمینه را به طور کامل در ادامه توضیح داده ایم.

·        سایز انگشتر

مورد بعدی در خصوص سایز انگشتری است که انتخاب می کنید. سایز انگشتر شما باید حتما متناسب با انگشتی باشد که انتخاب کرده اید. اولین مورد آن است که سایز انگشتر را می توانید با توجه به نظر فروشنده نیز بهتر درک کنید. معمولا سایزهای انگشتر بین 16، 17، 18 و 19 متغیر است. با توجه به سایز انتخابی انگشتر سه نگین می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

·        زمان خرید انگشتر

بهتر است زمانی برای خرید انگشتر طلا بروید که هوا گرم باشد. شاید این موضوع به ظاهر خنده دار باشد، اما باید بدانید که در هنگام صبح و یا در زمانی که هوا سرد است، خریدن انگشتر می تواند تقریبا کار اشتباهی باشد. به دلیل سرمای هوا، انگشتان شما منقبض شده و حجم کمتری را پیدا می کنند. مسلما کم شدن حجم انگشتان می تواند سبب شود تا انگشتر کوچک تری را انتخاب کنید. اما زمانی که هوا گرم تر شود، انگشتان شما نیز از حالت انقباض خارج شده و انگشتر طلا برای دستتان کوچک خواهد شد.  بنابراین سعی کنید حتما یا در زمان عصر و یا در زمانی که هوا گرم است، انگشتر خود را خریداری کنید.

·        رنگ انگشتر

نکته مهم بعدی در خصوص رنگی است که انگشتر شما دارد. رنگ انگشتر شما بایستی حتما با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد. به طور مثال برای کسانی که پوست های سفیدی دارند، انگشترهایی با رنگ رزگلد و یا رنگ های طلایی می توانند گزینه مناسبی باشند. این در حالی است که برای پوست های سبزه و گندمی، انگشترهای سفید، رنگ های مناسب تری محسوب می شوند.

·        مدل انگشتر

مدل انگشتری که انتخاب می کنید، بسیار مهم است. به طور مثال مدل انگشتر شما می تواند با توجه به کاربردی که قرار است برای شما داشته باشد و یا با توجه به آن که تا چه حد قرار است استفاده شود، انتخاب گردد. گالری آرامه در این زمینه به شما انگشتر پرنس سرخابی را پیشنهاد می دهد.

انگشترهایی که به عنوان انگشتر ازدواج انتخاب می شوند، باید تا حد ممکن ساده بوده و بدون هرگونه زائده ای باشند. این موضوع به این دلیل است که حلقه های ازدواج هر روز قرار است استفاده شوند، بنابراین باید چیزی باشند که دست فرد را اذیت نکنند.

گاهی اوقات نیز انگشتری که انتخاب می کنید، لازم است تا حتما برای میهمانی ها و مجالس رسمی باشد. بنابراین بهتر است انگشتر طلایی را خریداری کنید که جلوه بیشتری داشته باشد.

·        وزن انگشتر

اهمیت وزن انگشتر می تواند در چند جهت باشد. اولین مورد آن است که وزن انگشتر شما باید به حدی باشد که بتوانید آن را در دست خود حمل کنید. معمولا انگشترهایی که وزن سنگینی دارند را نمی توانید به صورت روزمره و عادی استفاده کنید زیرا دچار درد در قسمت انگشتان خود خواهید شد. مورد بعدی آن است که هر قدر وزن انگشتر بیشتر باشد، هزینه بالاتری را باید بابت خرید آن پرداخت کنید. بنابراین حتما به وزن انگشتر طلایی که انتخاب می کنید، باید دقت کافی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

·        استحکام و دوام

انگشترهای طلا و حلقه ها از جمله زیورآلاتی هستند که نسبت به دیگر زیورآلات معمولا اصطکاک بیشتری داشته و غالبا بیشتر در معرض خراب شدن هستند. همین موضوع سبب می شود تا نیاز باشد که دوام و استحکام بالاتری نیز داشته باشند. سعی کنید در زمانی که به دنبال خرید انگشترهای طلا هستید، حتما این موضوع را در نظر بگیرید و انگشترهایی را خریداری کنید که دوام و استحکام بالایی دارند.

گالری آرامه

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه خریدن انواع زیورآلات، مربوط به نکات مهمی است که در خصوص انتخاب گالری و مغازه طلافروشی وجود دارد. مغازه طلافروشی که قرار است انتخاب کنید، می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. معمولا میزان اجرتی که برای هر طلا پرداخت می کنید، تقریبا در تمامی مغازه ها یکسان است. اما برخی از مغازه ها اجرت بالاتری را دریافت خواهند کرد. گالری طلا و جواهرات آرامه یکی از گالری های طلا و جواهراتی است که میزان اجرت پایینی را بابت طلاهایی که عرضه می کند، دارد.

از بابت کیفیت کالاها و همچنین میزان دوام و استحکام آن ها به خصوص در بخش زنجیرها، خرید دستبند طلا و پابندها نیز می توانید کاملا مطمئن باشید. به همین خاطر است که به شما توصیه می کنیم تا حتما پیش از خرید قطعی خود، گالری طلای آرامه را به صورت مجازی و در وبسایت رسمی این گالری و یا به صورت حضوری و در فروشگاه خود این گالری، مورد بازدید قرار دهید.

انگشتر پرنس سرخابی

کلام پایانی

مواردی که در خصوص انتخاب انگشتر طلا مناسب مطرح شدند، همگی مواردی هستند که برای افراد مختلف با سلیقه های گوناگون اهمیت دارند. این موارد و طرح ها می توانند هم در خرید حلقه نامزدی و هم در خرید حلقه های ازدواج و… اهمیت داشته باشند. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که برای خریدن حلقه مناسب و یا انگشتر طلای مناسب برای خودتان، باید حتما گالری خوبی را انتخاب کنید. در غیر این صورت نمی توانید از بابت کیفیت طلایی که خریداری کرده اید و یا از بابت میزان اجرتی که پرداخت کرده اید، مطمئن باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *