چشم نظر در زیورآلات

چشم نظر در زیورآلات یکی از مواردی است که از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه نیز به شکل گسترده ای شاهد آن هستیم که هم در طلا و هم در دیگر زیورآلات از آن استفاده می کنند. معمولا چشم نظر برای دور کردن انرژی های منفی از شخص استفاده می شده است، امروزه جنبه تزئینی نیز به این کاربرد اضافه شده است. سعی کرده ایم تا در ادامه مطلب در مورد تاریخچه چشم نظر و استفاده از آن در زیورآلات، صحبت های بیشتری را ارائه کنیم. اگر شما هم در خصوص اینکه استفاده از چشم نظر در زیورآلات به چه معناست؟ علاقه مند به دانستن نکات بیشتر هستید، می توانید ما را تا انتهای این مطلب در گالری آرامه همراهی کنید.

معنای استفاده از چشم نظر در زیورآلات

در این مقاله قصد داشتیم تا به بررسی معنی استفاده از چشم نظر در زیورآلات بپردازیم. مسلما اگر در فرهنگ ایرانی بزرگ شده و زندگی کرده باشید، می دانید که استفاده از چشم نظر می تواند جزئی از این فرهنگ باشد. اما سرچشمه و تاریخ پیدایش چنین نمادی به کجا می رسد؟

چشم نظر اولین بار در حدود 5 هزار سال پیش و توسط مردم بین النهرین به ثبت رسیده است. اولین چشم نظر بر روی لوح های گلی مربوط به آن دوران ثبت شده که نشان می دهد چشم شور و یا همان انرژی و فرکانس بد از آن زمان تاکنون وجود داشته است.

شاید تعجب کنید که برخلاف مردم ایران، در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا نیز مردم به این موضوع اعتقاد دارند. به طور مثال نماد چشم زخمی را که امروزه بر روی زیورآلات مختلف و به خصوص بر روی گردنبندها می بینید، مربوط به کشور یونان می شود.

علت استفاده از چشم نظر در زیورآلات به چه معناست؟

این نماد برای آن به کار می رود که اگر فردی فرکانس و یا انرژی منفی را به سمت شما فرستاد، بتواند این انرژی منفی را در خودش به دام بیاندازد و اجازه ندهد تا بدشگونی و بدشانسی به سمت زندگی شما وارد شود. گردنبند چشم نظر گالری آرامه یکی از بهترین گزینه های ممکن برای شماست. در ادامه توضیحات کلی تر و جامع تری را در خصوص نماد چشم نظر در زیورآلات ارائه می کنیم. تا بتوانید هرچه بهتر و بیشتر این نماد را بشناسید.

گردنبند چشم نظر

انواع رنگ های نماد چشم نظر

گردنبند چشم نظر دارای رنگ های مختلفی است. هر کدام از این رنگ ها می توانند بر روی یکی از جنبه های زندگی شما اثر داشته باشند. به همین دلیل نیز بهتر است بدانید که کدام یکی از این موارد می تواند انتخاب مناسب تری برای شما به حساب بیاید.

یک نکته مهم در خصوص گردنبندها و زیورآلات دارای چشم نظر این است که به طور کلی چشم زخم ها از دو رنگ سفید و آبی تشکیل شده اند. این موضوع در حالی است که دیگر رنگ های چشم زخم می توانند معانی مختلف دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشند.

البته علاوه بر آن که به رنگ های گردنبندهای چشم نظر باید توجه کنید. لازم است تا به رنگ پوست خودتان و سن و سالی که دارید نیز توجه داشته باشید و سپس انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

·        رنگ نارنجی

چشم زخم هایی که دارای رنگ نارنجی هستند، می توانند نشان دهنده چندین معنی مختلف باشند. این معانی شامل حفاظت از روح شخص، ایجاد شادی، انگیزه، نشاط و همچنین بالا بردن میزان خلاقیت می شوند.

·        رنگ آبی تیره

چشم زخم هایی که به رنگ آبی تیره هستند و معمولا نیز بر روی زیورآلاتی همچون گوشواره ها و گردنبندها دیده می شوند، به این منظور استفاده می شوند که شخص را از کارما و همچنین اتفاقات بد سرنوشت محافظت کنند. در این زمینه دستبند صدف دایره و چشم نظر را به شما پیشنهاد می دهیم.

دستبند صدف دایره و چشم نظر

·        رنگ آبی روشن

رنگ آبی روشن می تواند تا حدودی در تقابل با رنگ آبی تیره باشد. چشم زخم هایی که با رنگ آبی روشن نشان داده می شوند، از جمله مواردی هستند که معمولا برای حفاظت فرد در برابر مشکلات کلی و عمومی به کار می روند.

·        رنگ سبز تیره

استفاده از چشم زخم هایی با رنگ سبز تیره نشان می دهد که فرد علاوه بر آن که دوست دارد تا از چشم بد، انرژی منفی و فرکانس های نامطمئن دوری کند، علاقه مند به این موضوع نیز می باشد که شور و نشاط و شادی بیشتری را به زندگی خودش وارد کند.

·        رنگ قرمز

استفاده از رنگ قرمز در بسیاری از موارد وجود دارد و معمولا نیز برای شجاعت استفاده می شود. در چشم زخم ها نیز همین معنا را داشته و افرادی که از چشم زخم قرمز استفاده می کنند، در حقیقت به دنبال افزایش شجاعت و شهامت خود هستند.

·        رنگ قهوه ای

قهوه ای رنگی است که در طبیعت وجود دارد. رنگ چوب ها، خاک و بسیاری از عناصر موجود در طبیعت قهوه ای است. بنابراین کاملا طبیعی است که اگر بخواهید با طبیعت ارتباط بیشتری برقرار کنید، از رنگ قهوه ای استفاده نمایید. این رنگ می تواند حتی آرامش را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

·        رنگ زرد

زرد یکی از رنگ هایی است که در چشم زخم های زیورآلات به ندرت دیده می شود. اما بد نیست بدانید که استفاده از آن می تواند به صاحب چشم زخم کمک کند تا سلامتی خودش را هرچه بهتر و بیشتر حفظ نماید.

·        رنگ خاکستری

رنگ خاکستری رنگ بعدی است که می توانیم آن را معرفی کنیم. این رنگ در نگاه اول برای بسیاری از افراد جذابیت زیادی دارد. مسلما اگر کاربرد آن را بدانید، میزان جذابیت آن نیز برای شما بیشتر خواهد شد. چشم زخم هایی با رنگ های خاکستری می توانند از شما در برابر غم و اندوه های زیاد محافظت کنند و آرامش و شادی را به شما انتقال دهند.

·        رنگ سفید

چشم زخم هایی با رنگ سفید به فرد کمک می کنند تا قدرت تمرکز بیشتری پیدا کند و بتواند به شکل ساده تری بر روی مسائل مختلف ذهن خودش را متمرکز کند.

·        رنگ صورتی

بسیاری از اوقات دوست دارید تا حلقه دوستانی که به دور خودتان تشکیل داده اید، از خطرات مختلف، محافظت شوند. برای این کار می توانید از چشم زخم هایی به رنگ صورتی استفاده کنید.

مطالعه پیشنهاد شده: محبوب ترین مدل های آویز طلا

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی این موضوع بپردازیم که استفاده از چشم نظر در زیورآلات به چه معناست. چشم نظر در زیورآلات هم برای زیبایی و هم برای دور کردن انرژی های منفی از شخص مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده کردن از چشم نظرها سابقه تاریخی داشته و از چند صد سال پیش تاکنون این موضوع در کشور ما و همچنین کشورهای همسایه که دارای فرهنگ مشترکی با ما هستند، دیده شده است.

در طلاها و زیورآلاتی که در گالری آرامه عرضه می شود، می توانید زیورآلات مختلفی را با چشم نظر پیدا کنید که جذابیت و زیبایی زیادی را نیز دارند. در صورتی که هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی را در خصوص خدمات ما دارید، می توانید با ما در میان بگذارید. تا بتوانیم زین پس هرچه بهتر و بیشتر به شما خدمات رسانی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *