تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان

درباره تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان چه چیزهایی میدانید؟ آیا از اثرات مثبت طلا برای بدن آگاه هستید؟ این روزها کمتر خانمی را می توانید پیدا کنید که از طلا و جواهرآلات هم برای سلامتی و هم زیبایی در مجالس و حتی خرید طلا سبک برای سرمایه گذاری استفاده نکند

جالب است بدانید که طلا بر سلامت شما هم تاثیر گذار است و از تاثیرات آن می توان به بهبود بیماری های قلبی و کاهش فشار خون اشاره کرد.

علاقه به طلا چه در کسانی که شیفته جواهرات هستند و چه کسانی که طلا را به عنوان سرمایه نگهداری میکنند چندان تفاوتی نمیکند چرا که این فلز ارزشمند برای هر قشری جذابیت های خاص خود را دارد. یکی از موضوعاتی که درباره آن زیاد صحبت شده است تاثیر طلا بر سلامت جسم و روان انسان است. موضوعی که شاید شما به طورعامیانه به آن توجه نکرده باشید. تحقیقات دانشمندان در این حوزه به نکات جذابی اشاره دارد که ما چکیده ای از آن را در این مطلب می آوریم.

مهم ترین فواید طلا در عصر های قدیم

همه‌ی ما می‌دانیم که طلا فلزی نادر، ارزشمند و کالایی محبوب برای سرمایه‌گذاری است. اما آیا از خود پرسیده‌اید که چرا این فلز در همه‌ی فرهنگ و تمدن‌های بزرگ جهان به عنوان مظهر قدرت، درخشش و زیبایی مطرح بوده است؟ شاید به طلا از این بعد نگاه نکرده باشید اما خوب است بدانید که طلا دارای انرژی گرمی است که ارتعاشات آرامش بخشی به بدن منتقل می‌کند.

طلا از دیرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهمیتی داشته است. بررسی تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان موضوع جدیدی نیست و از قدیم در مورد آن تحقیق شده است. دانشمندان مختلف ایرانی نیز در مورد خواص درمانی طلا بسیار سخن گفته اند. از جمله آن ها می توان به این اشاره کرد که : طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر ، به دل نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ زنند عفونتی را به دنبال نداشته و نیز ذکر شده که سرمه کشیدن با میل طلا فوائد زیادی دارد.

تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان

تاثیر طلا بر درمان زخم ها و آرتروز

طلا،ماده‌ی معدنی است که کاملا غیر سمی بوده و هیچ واکنشی با داروهای دیگر ندارد. به همین دلیل کیمیاگران مصر باستان اکسیری از طلای مایع می‌ساختند. آنها اعتقاد داشتند طلا ماده‌ای عرفانی است و وجود آن در بدن باعث نشاط، تجدید قوا، درمان و محافظت در مقابل بیماری‌ها می‌شود. استفاده از دندان طلا هم به همین دوران بازمی‌گردد. امروزه طلا در دندان پزشکی به دلیل ویژگی‌های غیر سمی، شکل‌پذیری آسان و مقاومت به خوردگی مورد استفاده قرار میگیرد. قرص هایی به روکشی از جنس طلا در قرون وسطا برای درمان زخم‌ها و جراحات و درمان آرتروز کاربرد داشت. رومیان هم از طلا و روکش طلا برای درمان بیماری های پوستی استفاده میکردند. پزشکان ژاپنی نیزعقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند، باخوردن این آب امراض بدن برطرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

استفاده از طلا برای سلامتی در گذشته

در گذشته‌هاي نه چندان دور هنگامي که زنی به دليل ترس و يا وحشت غش می‌کرد و يا فشار خون او پايين ميیآمد، برای درمان او تکه ای از طلا مثل گردنبند، انگشتر و يا دستبند طلایی را در ظرف آب انداخته و با قاشق طلا را در آب هم ميزدند و به خورد فرد مورد نظر می‌دادند تا بهبود يابد که البته بسيار تاثيرگذار هم بود.

اروپاييیها در قرن هجدهم با اين روش شرقی ها يعنی انداختن تکه طلايی در آب برای بهبود سلامت زنان آشنا شدند. با اين روش توانستند با خوراندن به اصطلاح آب طلا به زنان غش کرده و از حال رفته آنان را بهبود داده و با چشمان خود تماشا کنند که زنان به سرعت به هوش می‌آيند. پس از مدتی متوجه اين موضوع شده‌اند که اين روش يک روش کاملا علمی و کاربردی است و آن را به اثبات رساندند. هنگامی که ميگوييم طلا فلز گران‌بهايی است منظور ما صرف قيمت مادی طلا نيست بلکه از نظر کاربردهای دیگر آن در علومی مثل علم پزشکی است.
گفته میشود که کشاورزان چینی برنج های خود را همراه با سکه طلا میپزند. زیرا معتقدند که این ماده در تامین مواد معدنی بدن کمک کننده است. همچنین امروزه دیده میشود که برخی رستوران ها بر روی مواد غذایی خود ورقه نازکی از طلای 24 عیار قرار میدهند.

تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان

طلای کلوئیدی و تاثیر آن بر سلامت انسان

طلای کلوئیدی همان اکسیر شگفت انگیز کیمیاگران باستان است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کردند. در اصل طلای کلوئیدی یا نانوگلد متشکل از ذرات میکروسکوپی طلاست که در آب مقطر یا هر مایع دیگری پایدار شده‌اند. این ذرات از طریق غشای سلولی نفوذ می‌کند و برای درمان بسیاری از اختلالات بدن مفید است. از مهم‌ترین فواید طلا برای درمان دردهای مفصلی و التهابات مفصلی ناشی از آرتروز و روماتیسم اشاره کرد. این ماده نه تنها بر جسم بلکه تاثیر مفیدی بر ذهن و روح دارد. ترکیبی که به بالا رفتن سطح انرژی و تمرکز ذهنی کمک می‌کند. از دیگر فواید طلا کمک به بهبود شرایط روحی و روانی افرادیست که دچار اختلال اضطراب و افسردگی شده اند.
مطالعات و مستندات بسیاری نشان می‌دهند که طلا به عنوان محرکی طبیعی برای سلول‌های بدن موثر است. خاصیتی که باعث انتقال بهتر سیگنال‌های الکتریکی بین سلول‌های عصبی و افزایش میزان هوشیاری و تمرکز ذهنی افراد می‌شود.
محلول کلوئیدی توانایی عجیب و بالایی در بازسازی سلول‌های پوستی دارد. از این رو محلول طلای کلوئیدی به عنوان پماد برای درمان مشکلات پوستی مثل اگزما نیز استفاده می‌شود. از قرون نوزدهم تا به امروزمحلول طلا یکی از موادی به شمار میرود که برای درمان اعتیاد به نیکوتین، مواد مخدر و کافئین استفاده می‌شود.
تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان

مزیت جواهرات طلا

سالیان زیادی است که طلا به عنوان یک فلز ارزشمند در زندگی مردم نقش درد. انرژی ساتع شده از طلا تسکین دهنده و موثر در آرامش روان است. گردش خون را منظم‌تر می‌کند و به تقویت تمرکز انسان کمک می‌کند. در واقع تنها ویژگی‌های ظاهری طلا نیست که محبوبیت طلا را نزد انسان ها دوام بخشیده است. جدا از این ظاهر زیبا و درخشان، طلا دارای فواید بسیاری است.
همانطور که قبل ترهم بیان شد، ترکیب ذرات طلا در داروها به بهبود گردش خون کمک می‌کند. وقتی طلا می‌پوشید، به جریان بهتر اکسیژن در بخش های مختلف بدن خود کمک می‌کنید.
رنگ طلایی و براق این فلز به تنهایی آرامش بخش است. از طرفی گردش منظم‌تر خون هم دلیل دیگری است که این آرامش را ایجاد میکند.

تنظیم دما در بدن و کاهش استرس در بانوان با طلا

تنظیم دمای بدن از دیگرفواید طلا برای بدن است. به طوری که نوسانات دمایی بدن را کاهش داده و آن را متعادل‌تر می‌کند. طلا بر روی ناهنجاری غددی و عصبی تاثیر مثبت دارد و فشار عصبی خانم ها را کاهش می دهد.

زندگی سرشار از موقعیت های پر استرس است و بعضی اوقات، ممکن است احساس اضطراب زیادی را تجربه کنید. هنگامی که چنین خلق و خویی دارید، با پوشیدن جواهرات طلا می توانید برانرژی های منفی و پایین درون خود غلبه کنید. چرا که طلا نه تنها استرس را کاهش می دهد، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز تقویت می کند.

بیشتر بخوانید: مزایای خرید آنلاین طلا را بشناسید

کلام پایانی

امروزه طلا یکی از ارزشمندان فلزاتی است که مردم و بویژه بانوان به آن علاقه دارند. حتی اکثر سرمایه گذاران بزرگ در دنیا مانند وارن بافت بخشی از سرمایه خود را در قالب طلا نگهداری می کنند. چرا که می دانند همه ساله بر ارزش آن افزوده می شود. در این بخش بیشتر بر تاثیر طلا بر سلامت بدن و روان صحبت کردیم و امیدواریم مطالبی که عنوان کردیم، برای شما مفید بوده باشند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

با این تفاسیر و فوایدی که در مورد طلا مطرح شد، عجیب نیست که این فلز تا این حد برای انسان مهم و مورد توجه باشد. طلا هدیه ی طبیعت به انسان است. آنچه که از فواید طلا به تازگی بیان می‌شود، مجموعه اطلاعاتی است که انسان قرن‌ها پیش از آنها مطلع بوده است و جدا از ویژگی های ظاهری به واسطه‌ی همین خواص طلا، آن را ارزشمند می‌شمرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *