مروارید

مروارید ها یکی از محبوب ترین سنگ های قیمتی در جهان و در طول تاریخ هستند. جواهرات مروارید به طور معمول به عنوان زیورآلات کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.
با این حال کلکسیون های جدیدی از زیورآلات در طی سال های اخیر به بازار ارائه شده اند که از مروارید های پرورشی به شکل زیبایی در طراحی آن ها استفاده شده است.
کلکسیون های جدید به طور معمول ترکیب جذابی از طرح های مدرن و جانمایی صحیح مروارید ها هستند. زیورآلات مرواریدی همیشه جزو ترندهای محبوب میان خانم های کلاسیک پوش هستند.

شناخت جواهرات مرواریدی

جواهرات از جنس مروارید از اکسسوری های زیبا و کلاسیکی است که برای استفاده از آن محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و قابل استفاده هم برای کودکان و بزرگسالان است. با به کارگیری حوصله و مقداری مطالعه و تحقیق در زمینه جواهرات مروارید، این جواهرات را می شود به راحتی با هر لباس و فضایی سازگار یا همان ست کرد. برای همین از جمله جواهراتی است که کاملا برای مهمانی ها و مراسمات مخصوصا در هنگام شب و مراسم عروسی مناسب می باشد و در همین راستا بسیار محبوب شده است.

زمان های مورد استفاده از مرواید اصلا محدود به یک سری مراسم های خاص نیست.  چه در مراسمات دوستانه که حالت رسمی ندارد و چه در مراسمات کاملا رسمی که چگونگی استایل برای افراد حساسیت و اهمیت بیش تری دارد قابل استفاده است و می تواند نمای زیبایی به استایل فرد استفاده کننده ببخشد. البته نکات بسیار ظریفی در به کاربردن از جواهرات مروارید وجود دارد که بعضی از آن ها بسیار بستگی به چگونگی سبک لباس دارد

نحوه تولید مروارید

در واقع زمانی که یک جسم خارجی درون یک صدف قرار می گیرد. صدف لایه هایی از بلور آراگونیت و کلسیت ویک ماده آلی در اطراف این جسم ایجاد می کند،
این لایه های هم مرکز به مرور زمان مروارید را ایجاد می کند.
جالب است که بدانید مروارید اغلب به رنگ سفید است اما مرواریدهایی با رنگ های زرد، صورتی، سبز وآبی و قهوه ای نیز وجود دارند.

انواع مروارید

مرواریدهای طبیعی

مرواریدهای طبیعی زمانی شکل می گیرند که یک جسم بیگانه وارد صدف نرم تن شده و لایه های افزاینده ی صدف مروارید همانند لایه های پیاز در اطراف ذره رشد می کند.
این را هم بدانید که مرواریدهای طبیعی بسته به شکل جسمی که پوشیده می شود، در اشکال متنوعی وجودد دارند. توصیه می کنیم دستبند مروارید قلب توخالی را در سبد محصولات آرامه مشاهده فرمایید. همچنین مرواریدهای طبیعی کمیاب و بسیار گران قیمت هستند.
آنها اغلب بر اساس وزن به قیراط و فراوانی در طبیعت قیمت گذاری می شوند.

مروارید

مرواریدهای پرورشی

مروارید های پرورشی نیز همانند مروارید طبیعی ، درون یک نرم تن رشد می کنند اما تفاوت آنها دخالت انسان ها در این روند است.
صدف با احتیاط و به آرامی برداشته شده و جسم جاگذاری می شود: اشکال جسم با توجه به شکل نهایی مروارید متفاوت هستند.
با گذشت زمان، جسم توسط لایه های صدف پوشیده می شود.
عمق صدف پوشاننده به نوع نرم تن، نوع آبی که در آن زندگی می کند. همچنین مدت زمانی که طول می کشد تا جسم بیگانه قبل از کشت وارد محل شود، بستگی دارد.
با افزایش ضخامت صدف مروارید، کیفیت و مقاومت مروارید کشت شده نیز افزایش می یابد.

مروارید

نکات ست کردن گردنبند مروارید با لباس:

مروارید کاربردهای زیادی در جواهرسازی دارد و در ساخت بیشتر جواهرات به کار می رود. گردنبند مروارید، مانند گردنبند مروارید کنیک شرابه ای مورد علاقه اکثر خانوم ها است. برای خانوم های جوان گردنبند های کوتاه با مروارید های ریز که دقیقا هم اندازه گردنشان باشد زیبایی و جذابیت بیشتری به استایل آن ها می دهد. هم چنین هر چه سن خانوم ها بالاتر می رود از به کار بردن گردنبند های بلندتر و مدل اپرا احساس خشنودی بیشتری دارند. به علاوه برای ست شدن گردنبند با لباس زنان هم خوانی داشتن میزان بلندی گردنبند با خود لباس تاثیر گذاری بالایی دارد.

جواهرات مرواریدی با لباس مجلسی و غیر مجلسی

لباس های مجلسی تک رنگ که خیلی هم بلند نباشد چون در عین سادگی بسیار شیک هستند به طور متداول مورد استفاده خانوم ها برای مهمانی ها قرار می گیرد ترکیب این لباس با گردنبند مروارید کوتاه و ظریف، تمرکز افراد را بیشتر به سمت مروارید می برد و این گونه زیبایی آن را چندین برابر نمایان می کند. برای لباس هایی که رنگ یقه مجلسی آن ها تیره و سیاه است گردنبند مروارید جلوه ی بیشتری به آن می بخشد. لباس هایی که یقه های آنها بسته تر به نظر می رسند گردنبند های مروارید کوتاه مناسب است و بر عکس اگر یقه لباس خیلی باز باشد با گردنبندهای مروارید بلند بیشتر سازگاری دارد. اگر طول گردنبند مروارید به 50 سانت می رسد بدون نگرانی می شود برای یقه های باز یا بسته استفاده کرد.

ترکیب لباسهای غیر مجلسی که برای مهمانی های خانگی و دوستانه کاربرد دارد با مروارید های رنگی درشت که در گردنبند هایی استفاده شده که خیلی هم بلند نیست باعث می شود تا فرد در بین دیگران خاص به نظر بیاید. گردنبند های مرواریدی که چند لایه هستند برای ست کردن با لباس هایی که خودشان شلوغ هستند اصلا مناسب نیست و باید همه ی اجزا تشکیل دهنده لباس از یقه، دامن و غیره کاملا ساده باشد. ترکیب جواهرات مروارید با دامن توری برای افراد جوان ظاهری شیک و خاص به تیپ آن ها می دهد. چگونگی رنگ لباس فاکتور مهمی در ست شدن جواهرات مروارید با لباس می باشد. لباس های با رنگ مشکی، سبز و بنفش بیشترین همگونی را با مروارید دارند.

اگر علاقمند به استفاده از جواهرات مروارید هستید، محصول دستبند چرم و مروارید اسم را توصیه می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *