گردنبند تک نگین آرامه گالری

با مروری بر تاریخچه جواهرات و نقش آن در زندگی بشر درمی‌یابیم که این ابزارها تا چه حد در شکل‌گیری دنیای ما مؤثر بوده‌اند. سنگ‌های قیمتی و جواهرات، اشیاء تزئینی کوچکی هستند که برای زینت اشخاص به کار می‌روند. سنجاق، حلقه، گردنبند، انگشتر، دستبند و گوشواره از محبوب‌ترین جواهرات هستند. هر یک از این‌ها، مدل‌ها و انواع مختلفی دارند که با مواد اولیۀ مختلفی ساخته می‌شوند. از بین همۀ آن‌ها، گردنبند و آویز را می‌توان از محبوب‌ترین نوع جواهرات به حساب آورد. استفاده از آن‌ها، زن و مرد نمی‌شناسد. هرچند برخی طرح‌ها بیشتر مورد پسند خانم‌ها هستند تا آقایان! گردنبند تک نگین با طرح ظریف و زیبای خود یکی از محبوب‌ترین تولیدات گالری آرامه است.

ظرافت و زیبایی در گردنبند تک نگین

سنگ‌های قیمتی و جواهرات، اشیاء ارزشمندی هستند که کاربردهای زیادی در زندگی ما دارند. هرچند تصور بر آن است که این فلزات بیشتر برای زینت بخشیدن مورد استفاده قرار می‌گیرند اما اثرات روحی-روانی آن‌ها را نمی‌توان انکار کرد. گذشته از تأثیر عناصر و فلزات بر جهان پیرامون خود، شکل و طرح جواهرات نیز اثرات قابل توجهی بر روحیۀ افراد دارد. گردنبند تک نگین آرامه با ظرافت و دقت زیادی طراحی شده است. وجود یک نگین در آن، بازتابی از سادگی آن بوده که آویخته به زنجیری ظریف، زیبایی بیشتری به خود می‌گیرد.

قرن‌های زیادی است که جواهرات و سنگ‌های قیمتی، مواد پایه‌ای بسیاری از جواهرات بوده‌اند. هرچند برخی دیگر از انواع مواد رستنی و صدف‌ها نیز در تولید جواهرات استفاده می‌شوند. فلزات گرانبها و جواهرات، قرن‌هاست که در نگاه باستان‌شناسانه مورد توجه قرار گرفته‌اند. بدین ترتیب که مهره‌هایی ساخته شده از صدف ناساریوس با قدمت 100 هزار سال پیدا شده‌اند. از همان زمان تا کنون، انواع گردنبندها و آویزها نیز جای خود را در زندگی انسان پیدا کردند. به نوعی که احتمالاً آن‌ها را جزء قدیمی‌ترین انواع جواهرات به حساب می‌آورند.

از آویزهای استخوانی تا گردنبند تک نگین

گردنبندها انواع مختلفی دارند که هر یک، مناسب جنسیت و سن خاصی است. مثلاً برخی گردنبندهای ضخیم، درشت و کوتاه، بیشتر مناسب مردان هستند. از طرف دیگر، آویزهای ظریف مانند گردنبند تک نگین را خانم‌ها می‌پسندند. زنجیرهای بدون آویز یا با نگین، گردنبندهای طوقی، آویزهای بلند و گردنبند تک نگین از جمله انواع آن‌ها هستند. با وجود تنوع زیادی که در انواع گردنبندها وجود دارد انتظار می‌رود که هر یک بنا به سلیقه و استایل خاصی طراحی شده‌ باشند. معمولاً استفاده از گردنبندها بستگی به مدل صورت، بالا تنه و لباس اشخاص دارد.

در خرید گردنبند باید به نکات مختلفی توجه کنید

مثلاً گردنبند طوقی بیشتر برای گردن‌های بلند مناسب است. هرچند همین گردنبندها نیز برای گردن‌های خیلی بلند و باریک هم گزینه‌های خوبی نیستند. بنابراین در خرید گردنبند طلا باید به نکات مختلفی توجه داشت. به عنوان یک نکته، گردنبندها نباید روی مرز یقۀ لباس قرار بگیرند و همچنین که اغلب آن‌ها با لباس‌های یقه صاف ظاهر جذابی پیدا نمی‌کنند.

از طرف دیگر، گردنبند تک نگین احتمالاً گزینۀ خوبی برای آقایان نخواهد بود! به هر حال، تصمیم اینکه از چه زیورآلاتی و در کجا استفاده کنید بستگی به عوامل مختلفی دارد. برخی از آن‌ها را صرفاً باید در مراسم‌هایی خاص پوشید. برخی دیگر نیز استفاده‌های عامیانه‌تری دارند. با وجود این‌ها شاید خوب باشد مروری بر تاریخچۀ انواع گردنبندها داشته باشیم.

مروری بر تاریخچه پیدایش انواع گردنبندها

حضور گردنبندها در زندگی انسان، ریشه‌های زیادی داشته است. آن‌ها احتمالاً جزء اولین زیورآلاتی هستند که بشر استفاده کرده است. از گردنبندها در مراسم‌های مذهبی و عزاداری‌ها، آیین‌های جادویی و بسیاری موارد دیگر استفاده شده است. همین امروز هم کاربردهای زیادی در زندگی ما دارند. مثلاً گردنبند تک نگین یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشیدن در مهمانی‌ها و جشن‌های مختلف است. از طرفی، وجود گردنبندها در زندگی می‌تواند نمادی از ثروت و موقعیت افراد نیز باشد. بنابراین می‌توان دریافت که نوع سنگ، فلز و نگینی که در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود مشخص‌کنندۀ جایگاه آن‌هاست.

نوار یا زنجیری که دور گردن بسته می‌شود اصلی‌ترین جزء گردنبندها به حساب می‌آید. اغلب زنجیرها از جنس طلا، نقره یا پلاتین هستند. هر گردنبند دارای یک قسمت ضمیمه است که پلاک، سنگ یا نگین از آن آویزان می‌شود. در گذشته و حتی اکنون از انواع آویز، طلسم و سنگ‌های قیمتی نظیر الماس، مروارید، یاقوت و زمرد در ساخت گردنبندها استفاده می‌شود. با این همه، ساخت گردنبندها از قطعات ساده‌تر و با مواد اولیۀ معمولی‌تری شروع شد.

گردنبندها و آویزهای تاریخی

در گذشته‌های بسیار دور، انسان‌ها از پر، استخوان، صدف، گیاهان و شاخه‌ها برای درست کردن گردنبند استفاده می‌کردند. اما پس از عصر برنز، فلزات گرانبها جایگاه خود را در این عرصه پیدا کردند. اولین شواهد از گردنبندها، در مجسمه‌هایی در خاور نزدیک پیدا شدند. این گردنبندها، نمونه‌های اولیه‌ای بودند که از مواد و الیاف طبیعی ساخته می‌شدند. اما نمونه‌های اولیۀ گردنبندهایی که از جنس فلزات ارزشمند و سنگ‌ها بودند، متعلق به اروپا هستند.

در منطقۀ بین‌النهرین، مهره‌های استوانه‌ای شکل را به نخ کشیده و از آن‌ها آویز و گردنبند می‌ساختند. در بابل، آویزهایی از جنس سنگ‌های گرانبها پیدا شدند که اغلب از جنس عقیق، لاجورد و طلا بودند. برخی از آن‌ها از زنجیرهای طلا آویخته می‌شدند. سومریان باستان نیز از طلا، نقره، سنگ لاجورد و عقیق، مهره‌هایی می‌ساختند و سپس آن‌ها را از ریسمان‌هایی آویزان می‌کردند که به شکل گردنبند در می‌آمد. احتمالاً می‌دانید که مصر باستان نیز توجه ویژه‌ای به گردنبندها و آویزها داشته است.

معرفی و تفکیک طبقات اجتماعی

از گذشته تا کنون، گردنبندها به عنوان نمادی برای معرفی طبقات اجتماعی به کار می‌رفتند. اغلب طبقات پایین جامعه، گردنبندهایی با تزئینات طبیعی می‌پوشیدند. این آویزها از جنس شیشه، سفال  مهره‌های تو خالی بودند که بیشتر در مراسم‌های مذهبی، جشن‌ها و عزاداری‌ها پوشیده می‌شدند. طبقات بالای جامعه نیز از گردنبندها و آویزهایی از جنس طلا و به شکل‌های مختلف می‌پوشیدند. از همان زمان، از چشم نظر و تعویذ نیز در ساخت انواع گردنبندها استفاده می‌شد.

در تمدن کرت باستان، تمام طبقات اجتماعی از گردنبندها استفاده می‌کردند. کشاورزان، سنگ‌های مختلف را به نخی از جنس درخت کتان متصل کرده و آن‌ها را به عنوان معرف جایگاه اجتماعی‌شان می‌پوشیدند. حال آن که افراد متمول از مهره‌هایی از جنس مروارید، کوارتت، آمیتیس و عقیق در ساخت گردنبندها استفاده می‌کردند. این آویزها به شکل حیوانات، پرندگان، حشرات، گیاهان و اشخاص طراحی می‌شدند. یونان باستان نیز جایگاهی خاص در ساخت گردنبندهای بسیار ظریف داشته است.

از تمدن اتروسک تا کنون

تکنیک گرانولیشن برای اولین بار در تمدن اتروسک به کار گرفته شد. در این روش، روی سطح جواهر را با گوی‌ها و دانه‌های ریزی از جنس فلزات ارزشمند می‌پوشاندند. آن زمان، مهره‌های فلزی را با این تکنیک تزئین کرده و آن‌ها را همراه با دیگر مهره‌ها، از زنجیر آویزان کرده و گردنبندهای رنگی می‌ساختند. در تمدن رم باستان، تنها گونه‌های خاصی از گردنبندها توسط قشر ممتاز جامعه استفاده می‌شدند. گردنبندهای طلا و نقره همواره با اشیاء ارزشمندی نظیر کهربا، مروارید، یاقوت، کبود و الماس تزئین می‌کردند. همچنین که ریسما‌ن‌هایی از مروارید و صفحه‌های طلا مزین به سنگ‌های درخشان نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

از آن زمان تا کنون، تکنیک‌های ساخت جواهرات دستخوش تحولات زیادی شده‌اند. تغییراتی که از مردمان خاور نزدیک تا حملۀ بربرها و امپراتوری بیزانس، دائماً خود را به شکل‌های مختلف نشان داده است. در دورۀ حاضر نیز تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای ساخت گردنبندها به کار می‌روند. از گردنبند تک نگین تا انواع زنجیرهای ضخیم، هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. همچنین که طرح‌های مختلف نیز با مواد اولیۀ گوناگونی ساخته می‌شوند. در این دوره از تکنیک‌های جدید سیاه قلم برای تزئین بسیاری از جواهرات استفاده می‌شود.

خرید گردنبند تک نگین از گالری آرامه

اگر به دنبال خرید یک گردنبند زیبا و ظریف هستید، ما گردنبند تک نگین را پیشنهاد می‌دهیم. این گردنبند با دقت و ظرافت زیاد طراحی شده است و مناسب افرادی است که به سبک‌های مینیمال و ساده علاقه دارند. گالری آرامه با سابقۀ 10 سالۀ خود در طراحی و تولید انواع جواهرات، محصولات مختلفی را برای شما فراهم کرده است. گردنبند تک نگین آرامه به عنوان یکی از محصولات پرفروش و محبوب، بازتابی از سبک زندگی ساده و در عین حال با ارزش شماست.

سادگی و ظرافت این گردنبند باعث شده است تا پوشیدن آن، هم در مهمانی‌ها و هم در روال زندگی روزمره میسر باشد. در کنار این محصول می‌توانید از دیگر طرح‌های آرامه نیز دیدن کنید. ما سبک زندگی و سلیقۀ بسیاری از مشتریان خود را در نظر گرفته‌ایم. بنابراین احتمالاً آنچه به دنبالش هستید را در اینجا خواهید یافت. در غیر این صورت هم نگران نباشید. تنها کافیست سفارش خودتان را ثبت کنید تا ما در اسرع وقت، آن را برای شما طراحی و تولید کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *