شروع به کار بدون سرمایه در منزل، دغدغۀ بسیاری از ماست. سؤالات زیادی در این باره مطرح شده‌اند که بسیاری از آن‌ها، پاسخ واضح و مشخصی ندارند. سؤالاتی از جمله اینکه:

 • راه کسب درآمد بدون سرمایه در منزل چیست؟
 • چطور می‌توانیم کسب و کار اینترنتی را بدون سرمایه شروع کنیم؟
 • روش کارآفرینی در خانه بدون سرمایۀ اولیه چیست؟
 • چه راهکاری برای کسب درآمد از منزل وجود دارد؟
 • فریلنسینگ به چه معناست و چرا باید آن را بشناسیم؟

و بسیاری سؤالات دیگر که پاسخ آن‌ها را ندانسته و نمی‌دانیم که از کدام نقطه باید شروع کنیم. ما پیش از این در سری مقالات آرامه گالری، داستان برند آرامه را گفتیم. از سختی‌های شروع به کار و درآمد اندک گرفته تا رشد کسب و کار و ورود به بازار طلا و جواهرات تا نقطه‌ای که دو شعبه در شهر تهران راه‌اندازی کردیم. گفتیم که هیچ برندی به یکباره رشد نمی‌کند. برندها نیز مثل ما آدم‌ها نیازمند رشد و تغذیه هستند تا بتوانند دامنه‌های بزرگ‌تری را به خود اختصاص دهند. جالب است که بسیاری از برندها از اتاق خانه‌های کارآفرینان آن‌ها متولد شده‌اند. ما نیز قصد داریم ایده‌هایی را مطرح کنیم تا شما هم وارد این راه شده و بتوانید برندتان را پایه‌گذاری نمایید.

بیشتر بخوانید: ایده کسب و کار برای زنان

مزایای کسب درآمد در منزل چیست؟

راه‌اندازی یک کسب و کار پر رونق و پرسود، هزینه‌های جانبی زیادی در پی دارد. یکی از مهم‌ترین این هزینه‌ها، خرج و مخارج اجاره و رهن مغازه است. به خصوص در بازار کساد امروز نمی‌توان هزینۀ زیادی را برای اجارۀ مکان کنار گذاشت. اما کار بدون سرمایه در منزل نیاز به سرمایه‌گذاری برای اجارۀ ملک ندارد. این یکی از مهم‌ترین مزایای کار کردن در منزل است. عدم امکان راه‌اندازی کسب و کار به دلیل عدم بهره‌مندی از سرمایۀ اولیه باعث تضعیف روحیۀ شما خواهد شد. اما کسب درآمد در منزل می‌توان مرهمی بر این درد باشد. چرا که شما نیاز به اجارۀ فضای کار، دکوراسیون، تجهیزات، پروانۀ کسب و بسیاری دیگر از هزینه‌ها نخواهید بود.

کاهش هزینه‌ها و انرژی

یکی دیگر از مزایای مهم کسب و کار خانگی این است که شاهد کاهش چشمگیر وقت و هزینۀ شما خواهد شد. چرا که شما دیگر مجبور نیستید از خانه تا محل کار را جابجا شوید. می‌دانیم که راه‌اندازی یک مغازه یا اجارۀ یک کارگاه مستلزم رفت و آمد از خانه تا آن مکان است. اما اگر محل کار و اقامت شما یکی باشد مزیت بزرگی را تجربه خواهید کرد. شما در هنگام کسب درآمد در منزل، تسلط و مدیریت بیشتری روی زمان و ساعات کاری خود خواهید داشت. بنابراین می‌توانید مشخص کنید که چه ساعاتی را مشغول به کار شده و چه ساعاتی را به استراحت بپردازید. اصلاً بگذارید راحت‌تر بگوییم؛ کار بدون سرمایه در منزل می‌تواند ساعات کار و استراحت شما را یکی کند. این یعنی کار در هنگام زندگی و زندگی کردن با کار!

بودن در کنار خانواده

هنگامی که مشغول کار در خانه می‌شوید، زمان بیشتری را به بودن در کنار همسر و فرزندان خود اختصاص خواهید داد. این مسئله برای بسیاری از ما حائز اهمیت است. هیچ کس دوست ندارد بهترین ساعات روز خود را به بودن در بیرون از خانه و مشغول بودن به کارهای سخت سپری کند. هنگامی که کار در خانه را آغاز می‌کنید، لذت بودن در کنار اعضای خانواده را نیز تجربه خواهید کرد. این باعث می‌شود تا بخش اعظمی از فشارهای کاری از روی دوش شما برداشته شود. این موضوع به خصوص برای خانم‌های خانه‌دار یا کسانی که فرزندان کوچک دارند اهمیت زیادی دارد. همچنین اگر دانش‌آموز یا بازنشسته هستید، اهمیت کیفیت چنین تجربۀ کاری را بهتر خواهید دانست.

عدم نیاز به مجوز (در اکثر موارد)

بسیاری از کارهای خانگی نیاز به مجوز برای شروع و راه‌اندازی ندارند. برای انجام کارهای مختلف، همواره نیاز به مجوزهای رسمی از مراکز دولتی وجود دارد. اما کسب و کار خانگی از این قاعده مستثنی است یا حداقل در بسیاری از موارد نیاز به آن احساس نمی‌شود. اگر دقت کرده باشید هنگامی که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار سنتی دارید تا چه حد باید مجوزهای رسمی را آماده کنید. از مجوز راه‌اندازی از صنف مورد نظر گرفته تا پروانۀ کسب و بسیاری از موارد، دست و پا گیر شما خواهند بود. اما کار در منزل نه تنها نیاز به مجوز ندارد بلکه بسیاری از هزینه‌هایی که برای آن باید انجام دهید را نیز برطرف خواهد کرد.

مدیریت زمان بهتر

هنگامی که کار در خانه را شروع می‌کنید شما مدیر زمان خود خواهید بود. هرچند در تمام مدل‌های کارآفرینی چنین ویژگی مهمی مطرح است اما کار بدون سرمایه در منزل خود را به شکل متفاوت‌تری نشان می‌دهد. وقتی در بیرون از خانه مشغول به کار هستید مدیریت زیادی روی زمان خود ندارید. چرا که گیر کردن در ترافیک و منتظر ماندن برای تاکسی و اتوبوس به عهدۀ شما نیست. اما کار در خانه، زمان بیشتر و انعطاف بالایی به زندگی و کار شما خواهد بخشید. به خصوص که می‌توانید بسیاری از کارهای شخصی‌تان را نیز لابلای دیگر کارها انجام دهید. مثلاً اگر قصد ورزش داشته باشید می‌توانید یک باشگاه خانگی هم در کنار کارتان داشته باشید تا همه چیز را در یک پکیج کامل و آماده تجربه کنید.

حال سؤال اینجاست که برای کسب درآمد در خانه و بدون سرمایۀ اولیه چه راهکارهایی وجود دارد؟ چگونه می‌توانیم ایدۀ کسب و کار خانگی‌مان را به مرحلۀ عمل برسانیم. راستش راهکارهای زیادی در این باره وجود دارند. ما نیز با مطرح کردن این موضوع قصد نداریم پاسخ روشن و دقیقی به آن بدهیم. بلکه می‌توانید با الهام گرفتن از ایده‌هایی که مطرح می‌کنیم، کسب و کار خانگی را خودتان شروع کنید.

هدف‌تان از کار بدون سرمایه در منزل چیست؟

مهم‌ترین بخش در راه اندازی کار بدون سرمایه در منزل، مشخص کردن هدف‌تان است. اگر می‌خواهید به فردی موفق و تأثیرگذار تبدیل شوید باید به این نکته توجه کنید که چه توقعاتی از خودتان دارید؟ آیا می‌خواهید به درآمد زیادی دست پیدا کنید؟ آیا قصدتان این است که صرفاً زمان بیشتری را به بودن در کنار خانواده اختصاص دهید؟ آیا آزادی مکانی و زمانی برایتان اهمیت دارد؟ آیا می‌خواهید رئیس و مرئوس خودتان باشید؟ پاسخ به این سؤال هرچه که باشد، ادامۀ مسیر شما را مشخص خواهد کرد. پس از اینکه هدفتان را مشخص کردید باید به مرور راه‌هایی بپردازید که می‌توانید از طریق آن اقدام به فعالیت‌های عملی در آن حوزه نمایید.

حوزۀ کاری‌تان را مشخص کنید

پس از مشخص کردن هدف از راه اندازی کسب و کار خانگی لازم است به بررسی و انتخاب حوزۀ کاری‌تان بپردازید. این یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های انتخاب شغل خانگی است. اگر قدم اول را به خوبی و درستی برداشته باشید، گام دوم چندان سخت نخواهد بود. چرا که با مشخص کردن اهداف کاری‌تان می‌توانید حوزۀ کاری و حرفه‌ای را بسیار راحت‌تر انتخاب کنید. اما اگر ندانید که در کار خود به دنبال چه هستید چگونه خواهید توانست حوزۀ کاری و تخصصی را مشخص کنید؟

بنابراین در گام دوم لازم است بدانید که دقیقاً می‌خواهید مشغول به چه کاری شوید. آیا می‌خواهید در حوزۀ فروش آنلاین صنایع دستی مشغول شوید یا قصد فروش اجناس دست دوم از طریق اینترنت را دارید؟ مطمئن باشید که در هر حوزه‌ای می‌توانید کار کنید. بخش مهم آن است که هم به آن کار علاقه داشته باشید و هم از عهدۀ آن برآیید. هرچند تنها انتخاب حوزۀ کاری کافی نیست. شما باید حوزه‌ای را پیدا کنید که امکان کسب درآمد از آن را نیز داشته باشید. چرا که بعضی از کارها ممکن است به صورت بالقوه امکان کسب درآمد را داشته باشند اما شما از عهدۀ آن برنیایید. بنابراین مطمئن باشید که آن کار در حوزۀ تخصصی شما به صورت عملی قابل انجام است. در گام بعد لازم است روی روابط و برنامۀ کاری‌تان متمرکز شوید.

روابط و برنامه‌های کاری را مشخص کنید

پس از اینکه حوزۀ کاری و اهدافتان را تنظیم و مشخص کردید نوبت به آن است که روی روابط و برنامه‌های کاری متمرکز شوید. شما برای رسیدن به اهداف خود باید برنامۀ دقیق و مشخصی داشته باشید. مثلاً اگر می‌خواهید به یک نویسندۀ محتوا آنلاین تبدیل شوید باید بدانید که برای رسیدن به آن به چه ابزارهایی نیاز دارید؟ مثلاً در این کار شما باید یک لپتاپ، یک اینترنت خوب، میز و صندلی و دانش لازم برای آن کار را در اختیار داشته باشید. شما لازم است به مهارت‌های تایپ و نویسندگی مسلط شوید. همچنین اگر قصد نوشتن محتوای سایت دارید باید از اصول سئو نیز آگاهی داشته باشید. یا اگر قصدتان، راه اندازی کسب و کار آنلاین گالری طلاست باید بدانید که دقیقاً وارد چه حوزۀ حساسی می‌شوید.

مجوزهای لازم را بررسی کنید

همچنین لازم است در نظر داشته باشید که برخی از کارها مستلزم داشتن مجوز هستند. به این معنا که حتی اگر قصد کار خانگی دارید هم باید مجوزهایی را تهیه کنید. در کنار آن شما باید روی مهارت‌های ارتباطی و کاری خود نیز متمرکز باشید. این تصوری اشتباه و نادرست است که کار در منزل نیازی به روابط کاری ندارد. بر خلاف تصور، شما باید روی روابط و برنامه‌های کاری‌‌تان نیز تمرکز کنید. شما باید روی مکان‌هایی که امکان معرفی کسب و کارتان وجود دارد، حضور فیزیکی داشته باشید. این قضیه بسیار اهمیت دارد و اگر به درستی انجام شود تأثیرات مثبت زیادی روی درآمد و پیشرفت کاری‌تان خواهد گذاشت.

برندسازی شخصی کنید

همۀ کسب و کارهای موفق، کارشان را از یک برند شروع کرده‌اند. مهم نیست که در ابتدای کارتان چقدر شناخته شده و معروف باشید. هیچ کسب و کاری از روز اول شناخته شده نیست. اما آن‌هایی که سعی کرده‌اند در کارشان از اصول و قواعد برندینگ بهره‌مند شوند موفق شدند که دایرۀ بزرگی از مشتریان را به خود اختصاص دهند. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی نیز همین روال را طی کرده و می‌کنند. شما باید بتوانید کارتان را همراه با یک برند کنید. این نکته می‌تواند تأثیرات قابل توجهی روی سرعت و میزان پیشرفت شما بگذارد. بنابراین مهم است که اصول برندینگ را بدانید و آن‌ها را به کار بگیرید.

پشتکار به خرج دهید

یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین بخش‌های کار شما، پشتکار و تلاشی است که در این مسیر به خرج می‌دهید. شما تنها زمانی می‌توانید حوزۀ کاری و درآمدتان را افزایش دهید که بتوانید گام‌های بزرگتری در کار خود بردارید. این موضوع می‌تواند مسیر کسب و کار شما را به شکل متفاوتی ترسیم نماید. تلاش و جدیت در این مسیر باعث می‌شود تا از ادامۀ راه منصرف نشده و سختی‌های راه را تحمل کنید. از دوستان خود کمک بخواهید و در کنار خانواده باشید و به اهداف بلند خود فکر کنید. همۀ این‌ها می‌توانند انرژی لازم برای بودن و ماندن در مسیر را به شما بدهند.

تیم سازی کنید

بسیار مهم است که در ابتدای راه، درآمد کارتان را خرج کار کنید. به این معنا که سود حاصل از فروش و کار را به نحوی روی بزرگ کردن کارتان سرمایه‌گذاری کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای رشد کسب و کار، تیم سازی است. شما نمی‌توانید تا آخر عمر، خودتان به تنهایی روی کارتان فعالیت کنید. بنابراین لازم است کم‌کم از مسیر کارگری به سمت مدیریت پیشروی کنید. منظور از کارگر این است که خودتان تمام فعالیت‌های عملی را به عهده داشته باشید. اما اگر افرادی باشند که به شما کمک کنند در این صورت شما به عنوان مدیر می‌توانید روی کار زیردستان خود نظارت داشته باشید.

یاد بگیرید و یاد بدهید

شما به عنوان یک کارآفرین یا آزادکار مستقل لازم است روی مهارت‌های یادگیری خود تمرکز کنید. یادگیری یکی از مهم‌ترین وظایف شماست که هیچ وقت نباید از آن چشم‌پوشی کنید. شما باید به طور مداوم، اطلاعات تخصصی خود را ارتقاء دهید و بیشتر تجربه کنید. بخش مهمی از کارتان وابسته به ظرفیت‌های درونی شماست. اگر بتوانید پتانسیل‌های درونی خود را ارتقاء دهید در این صورت می‌توانید کسب و کارتان را نیز گسترش دهید. همچنین که خواهید توانست به کارمندان خود نیز اطلاعات ارزشمندی را تزریق کنید.

کسب و کارتان را تحلیل کنید

در هنگام یادگیری و رشد کسب و کار لازم است به بررسی نقاط قوت و ضعف کارتان بپردازید. بسیاری از این نقاط در درون شما هستند. به این معنا که گرفتاری‌های ذهنی و مشغله‌های درونی هستند که مانع از پیشرفت کارتان می‌شوند. آن را به عنوان آینه‌ای از درون خود ببینید. کسب و کارتان را تحلیل و آنالیز کرده و سعی کنید ایرادات آن‌ها را برطرف و نقاط قوت آن را قوی‌تر کنید. اگر بتوانید تحلیل درستی روی کسب و کارتان داشته باشید در این صورت خواهید توانست درآمدتان را چندین برابر کنید.

ایده‌های کار بدون سرمایه در منزل

دیدیم که داشتن یک شغل خانگی چه مزایایی در بر دارد. اگر بتوانید درآمد خوبی در خانه کسب کنید، بدون بیرون رفتن از خانه پولدار خواهید شد. بنابراین فقط کافیست که به سمت یک کار بدون سرمایه در منزل بروید. ایده‌های سودآور در اینترنت بسیار زیاد هستند که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید. با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی در خانه، امکان درآمدزایی زیادی برای شما فراهم خواهد شد. به خصوص اگر یک خانم خانه‌دار هستید خواهید توانست در ضمن مراقبت از فرزندان و رسیدگی به کارهای خانه، درآمد قابل توجهی هم کسب کنید. چرا که مدیریت کردن کارهای خانگی بسیار ساده و آسان است و با زمان‌بندی درست می‌توانید کنترل امور را کاملاً به دست بگیرید. در ادامه برخی از ایده‌های کار بدون سرمایه در منزل را با هم مرور می‌کنیم.

محصولات را به صورت عمده بخرید و به صورت آنلاین بفروشید

کسب و کارهای زیادی بر مفهوم سادۀ واردات محصول به صورت عمده و فروش تکی آن‌ها برای کسب سود متمرکز هستند. شاید در ماه‌های اخیر به یکی از کشورهای خارجی سفر کرده‌اید و محصولاتی را دیده‌اید که به سادگی در بازار کشورمان در دسترس نیستند. اگر نیاز به این محصول را در کشور احساس می‌کنید می‌توانید اولین واردکنندۀ آن محصول باشید. یا شاید اینکه در بازار کشورمان، محصولی دچار رکود شده باشد و شما بتوانید تأمین کنندۀ آن در بازار باشید.

در هر صورت، اگر نگهداری و ارسال این محصولات آسان باشد، ممکن است با ایده‌های کسب و کار خانگی و بدون نیاز به سرمایۀ چندان روبرو باشید. حتی می‌توانید در ابتدا از منزل خود به عنوان یک نمایشگاه محلی استفده کنید. این به شما امکان می‌دهد تا با فضای ذخیره‌سازی، کارمندان و صرف هزینه‌های زیاد برای تأمین مشتریان روبرو نباشید. در هر حال، خرید عمدۀ محصولات و فروش تکی آن‌ها به شما امکان یک کار بدون سرمایه در منزل را می‌دهد تا بتوانید پشتوانه‌‌ای برای آیندۀ خودتان بسازید.

فروش محصولات خانگی

اگر خودتان سازندۀ برخی محصولات هستید یا کسی را می‌شناسید که بتواند محصولاتی را تولید کند می‌توانید این سرگرمی را به کسب و کار خودتان تبدیل کنید. شما می‌توانید کار خود را از استودیو خانگی، آشپزخانه یا کارگاه کوچک خودتان شروع کنید. بدین ترتیب می‌توانید محصولات خانگی خودتان را به مشتریان عرضه کرده و در ازای آن‌ها سود کسب کنید. وقتی بتوانید توانایی خودتان در تولید و عرضۀ محصولات خانگی را به نمایش بگذارید قطعاً خواهید توانست به سوددهی نسبتاً خوبی از فروش آن‌ها دست پیدا کنید. این محصولات ممکن است مواد غذایی، کیک‌ها، پرده و لباس، صنایع دستی یا هر چیز دیگری باشد.

یک فروشگاه dropshipping راه اندازی کنید

استفاده از ایدۀ دراپ شیپینگ عالی است. ما تا کنون به مرور ایده‌های پرداختیم که شما خودتان باید به تأمین محصولات بپردازید. اما در دراپ شیپینگ، یک شخص ثالث تأمین کنندۀ محصولات شماست. ایده‌های کسب و کار آنلاین متعددی وجود دارند که شامل نگرانی و دغدغۀ موجودی و حمل و نقل نیست. در این سبک از کسب و کار، شما صرفاً به فروش محصولاتی می‌پردازید که توسط افراد یا سازمان‌های دیگری تأمین می‌شوند. به نوعی می‌توان گفت که وظیفۀ بازاریابی و تبلیغات آن‌ها به عهدۀ شماست. آمازون یکی از معروف‌ترین شرکت‌هایی است که ایدۀ دراپ شیپینگ را عرضه کرد. در کشور خودمان نیز شرکت‌های مختلفی هستند که در این کار دخیل‌اند. به عنوان مثال، دیجی کالا با عرضۀ نمایندگی به افراد و سایت‌های مختلف، امکان فروش محصولات و کسب سود را فراهم کرده است.

خدمات آنلاین ارائه دهید

ارائۀ خدمات در منزل حتی ساده‌تر از فروش محصولات در خانه است. وقتی توانایی یا مهارتی داشته باشید که بتوانید آن را به صورت آنلاین ارائه دهید، یک کار بدون سرمایه در منزل عالی خواهید داشت. اما چالش این است که بتوانید زمان محدود خود را به انجام آن کار اختصاص دهید. به نوعی می‌توان گفت که در این شکل از کسب و کار، زمانُ پول شماست. این ایده می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد که امکان کسب درآمد در ازای ارائۀ خدمات را برای شما فراهم می‌کند. متخصصان خلاق، طراحان وب و بازاریاب‌ها، نویسندگان آنلاین محتوا و بسیاری موارد دیگر در این دسته قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های مختلف اقدام به کسب درآمد از طریق ارائۀ خدمات آنلاین به مشتریان کنید. برخی از ایده‌های کسب و کار خانگی مبتنی بر خدمات شامل موارد زیر هستند:

 • نویسندگی محتوا
 • طراحی گرافیک
 • نقاشی
 • مشاورۀ سئو
 • بازاریابی
 • دستیار مجازی
 • پژوهشگر
 • حسابداری
 • تدوین فیلم

کسب‌وکارهای مبتنی بر خدمات معمولاً برای یافتن مشتریان مناسب نیاز به شبکه‌سازی و ارجاع‌های شفاهی زیادی دارند، اما مشتریان راضی احتمالاً در طول زمان خدمات شما را حفظ خواهند کرد. به همین دلیل، لزوماً مانند یک تجارت مبتنی بر محصول، به تعداد زیادی مشتری برای عملکرد خوب نیاز ندارید. بسته به خدماتی که ارائه می‌دهید، تعداد انگشت شماری از مشتریان باکیفیت می‌توانند برای حمایت تمام وقت خود در حین کار از خانه کافی باشند.

کلاس های آنلاین تدریس کنید

تقریباً برای هر مهارتی، مخاطبانی وجود دارند که قصد یادگیری آن را داشته باشند. بسیاری از افراد با برگزاری کلاس‌های آنلاین، اقدام به کسب درآمد از خانه می‌کنند. خواه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم باشد یا کلاس یوگا و ورزش‌های دیگر، این اقدام می‌تواند برای کسب درآمد از منزل عالی باشد. پس از ایجاد تخصص و کسب اعتماد از مشتریان، شما خواهید توانست به مهارت‌های قابل آموزش خود در فضای آنلاین مشغول شوید. هنگامی که کلاس‌ها را به صورت آنلاین تدریس می‌کنید نه تنها انعطاف پذیری لازم برای انجام آن از خانه را دارید بلکه حتی می‌توانید دوره‌های از پیش ضبط شده را نیز ارائه دهید. برای مثال می‌توانید دوره‌های آنلاین را با نرخ عالی ارائه دهید و در کنار آن، دوره‌های ضبط شده را نیز با نرخ تخفیف‌دار به مشتریان عرضه نمایید.

محصولات دیجیتال تولید کنید

یکی از معایب راه اندازی کسب و کار مبتنی بر خدمات این است که زمان خود را در ازای پول می‌فروشید. این می‌تواند یک چالش بزرگ برای شما باشد. اما وقتی دوره‌های آموزشی خود را تبدیل به محصولات دیجیتال می‌کنید، این امکان فراهم می‌شود تا با درآمد انفعالی اقدام به کسب درآمد کنید. بدین ترتیب با تولید محصولات فیزیکی یا دیجیتالی، تخصص شما در قالب کدهای کامپیوتری درآمده و بسته‌هایی ارائه خواهید کرد که می‌توانند درآمد خوبی برای شما ایجاد کنند. بدین ترتیب جریان‌های درآمدی بیشتری به کسب و کار شما اضافه خواهند شد.

چند مورد از انواع محصولات دیجیتال که می‌توانید به فهرست کالاهای خود بیفزایید شامل موارد زیر هستند:

 • دوره‌های آموزشی
 • طرح‌های گرافیکی
 • عکس، موسیقی و پادکست
 • قالب‌های دیجیتال
 • فایل‌های دانلودی
 • کتاب‌های الکترونیکی

یک کسب و کار تجارت الکترونیک موجود را بخرید

این مورد اندکی با بقیۀ موارد فرق دارد و ممکن است شامل هزینه‌های بیشتری برای راه‌اندازی کسب و کار باشد. اگر بیشتر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در منابع درآمدی هستید می‌توانید اقدام به خرید یک کسب و کار تجارت الکترونیک موجود کنید. ممکن است یک فروشگاه آنلاین که اندکی دچار رکود شده باشد را پیدا کرده و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید. قیمت‌های بر اساس عوامل مختلف از جمله کل درآمد ایجاد شده، سود احتمالی، دارایی‌های موجود (فهرست ایمیل یا دنبال کننده‌های اجتماعی) و برخی موارد دیگر مشخص خواهند شد. برخی از فروشندگان حتی ممکن است بسته‌هایی را برای فروش به شما عرضه کنند. این ممکن است شامل پیج اینستاگرام، فروشگاه وردپرس و چندین مورد دیگر نیز باشد. بدین ترتیب با سرمایه‌گذاری روی خرید یک پلتفرم می‌توانید ادامۀ مدیریت آن کسب و کار را به عهده بگیرید.

نتیجه گیری

ایده‌های کار بدون سرمایه در منزل بسیار زیاد هستند. شما برای راه اندازی یک کسب و کار نیاز به سرمایه‌گذاری مالی نخواهید داشت. اگر بتوانید و بخواهید که دردسرها و سختی‌های این مسیر را تحمل کرده و با جدیت در این مسیر گام بردارید. ما پیش از این، داستان گالری آرامه را نیز برای شما توضیح دادیم. گفتیم که چگونه یک گام کوچک باعث شد تا یک برند بزرگ تشکیل شده و روز به روز به دامنه‌های آن اضافه شود. بنابراین این کار از عهدۀ شما نیز برمی‌آید. اگر می‌خواهید ایده‌ها و نکات بیشتری را در این خصوص بدانید می‌توانید بستۀ آموزش کسب و کار خانگی ما را خریداری کنید. در این بسته با انواع و اقسام نکات مهم در خصوص راه‌اندازی کسب و کار، برندسازی، ایجاد محصول و نکات دیگر همراه هستیم. همچنین اگر سؤالی دارید می‌توانید با ما مطرح کنید تا به بررسی آن بپردازیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *