راهنمای خرید طلای کودکان

طلا و جواهرات از جمله تجهیزات زیبا و کاربردی برای همه سنین از جمله کودکان هستند. که علاوه بر زیبایی ظاهری و ارزشمند بودن، باعث شادی و خوشحالی آن‌ها نیز می‌شوند. همچنین از گذشته‌های دور استفاده از طلا برای کودکان را مفید می‌دانستند. اعتقاد داشتند که طلا کودکان را از چشم بد و پلیدی‌ها دور خواهد کرد. این مقاله راهنمای خرید طلای کودکان خواهد بود.

همانطور که بزرگسالان برای خرید طلا سبک و جواهرات عوامل مختلفی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، برای خرید طلای کودکان نیز باید به عوامل مهمی توجه کرد. چه بسا این که کودکان حساسیت بیشتری نیز دارند و همه اقلام موردنیاز آن‌ها باید با دقت بیشتری انتخاب و تهیه شود. بنابراین طلا و جواهراتی که برای کودکان انتخاب و استفاده می‌شود باید از جهات مختلفی بررسی شود و کاربردی و با کیفیت باشد.

بسیاری از افراد برای خرید طلای کودکان تنها اندازه و سلیقه را مبنای خرید خود قرار می‌دهند. در صورتی که باید عوامل مهم دیگری را نیز در نظر داشت. ما در ادامه این مقاله راهنمای خرید طلای کودکان را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم تا بتوانید تصمیم‌گیری درستی را در این باره داشته باشید.

همچنین شما عزیزانی که قصد خرید طلا برای کودکان را دارید می‌توانید از گالری آرامه که تنوع بالایی در طلا و جواهرات زیبای کودکان دارد، طلای موردنظر خود را تهیه کنید. همچنین از راهنمایی‌های کارشناسان فروش این مجموعه برای خرید مناسب‌ترین طلا برای کودکان خود، استفاده کنید.

راهنمای خرید طلای کودکان

نکات مهم خرید طلا برای کودکان

در ادامه مقاله راهنمای خرید طلای کودکان مهم‌ترین عواملی که برای خرید طلای کودکان باید به آن‌ها توجه شود را بیان خواهیم کرد.

•         سن کودک

قطعا طلا و جواهری که برای نوزادان و کودکان کم سن مناسب است با طلا و جواهراتی که برای کودکان سنین بالاتر مناسب است، متفاوت هستند. برای خرید طلای کودکانی که هنوز سن آن‌ها کم است و نمی‌توانند فعالیت‌های خود را کنترل کنند و درگیر بازی و شیطنت‌های بچه‌گانه خود هستند بهتر است طلایی انتخاب شود که محکم و توپر باشند. همچنین برای خرید طلا برای نوزادان باید توجه داشت که طلا باعث اذیت شدن نوزاد نشود. مثلا دستبند آن‌ها خیلی تنگ نباشد و یا گوشواره‌های آن‌ها تیز و اذیت‌کننده نباشند. اما بهترین نوع طلا برای نوزادان، سنجاق سینه است. که در طرح‌های مختلفی مانند و ان‌یکاد وجود دارند زیرا علاوه بر زیبایی خطری نیز برای نوزادان ندارند. از طرفی دیگر برخی از ناخالصی‌ها در طلا وجود دارد که امکان دارد برای نوزادان حساسیت‌و آلرژی داشته باشند.

•         امنیت کودک

برای انتخاب طلا و جواهرات کودکان باید توجه ویژه‌ای به امنیت آن‌ها داشت و طلایی را انتخاب کرد که برای کودک خطری نداشته باشد. برای مثال؛ لبه‌‌های طلای استفاده شده نباید خیلی تیز باشند. یا طلای استفاده شده فاقد مهره و یا قسمت آویزان باشد، زیرا امکان دارد آن قسمت جدا شود و کودک آن‌ را در دهان خود قرار دهد. همچنین گوشواره‌های حلقه‌ای برای دختران کم سن مناسب نیست زیرا امکان دارد انگشتشان را داخل حلقه کنند و به گوش خود آسیب بزنند. اما محدودیتی از این بابت برای انتخاب طلای کودکانی که درک درستی از محیط اطراف و اجسام مختلف پیدا کرده‌اند  وجود ندارد.

•         مدل طلا

برای خرید طلای کودکان باید به مدل آن نیز توجه کرد. باتوجه به تنوع بالایی که طلا و جواهرات کودکانه دارند، بهترین مدل را تهیه نمود. برای انتخاب مناسب‌ترین مدل طلا برای کودکان باید به جنسیت و سن آن‌ها توجه کرد.

بطور مثال برای خرید طلای نوزادان می‌توان باتوجه به سلیقه والدین نوزاد، طلای مناسب را تهیه کرد. برای خرید کودکان دختر می‌توان گردنبند طرح کیتی، اسم کودک و یا حرف اول اسم، پلاک مناسبی را تهیه نمود و یا گوشواره طرح قلب را انتخاب کرد. همچنین برای خرید طلا برای کوکان پسر نیز می‌توان گردنبند اسم و یا حرف اول اسم کودک و یا طرح‌های دیگر پسرانه را انتخاب نمود.

راهنمای خرید طلای کودکان

•         جنسیت کودک

طلا و جواهراتی که برای کودکان پسر و دختر مناسب‌اند، متفاوت هستند بنابراین برای خرید طلا و جواهرات باید به جنسیت کودکان توجه کرد. طلا و جواهرات پسرانه در گذشته تنوع چندانی نداشتند اما امروزه می‌توان در میان متنوع‌ترین طرح و مدل‌ها، گزینه مناسب را انتخاب کرد. برای مثال گردنبند طرح اسم هم برای کودکان پسر گزینه زیبا و مناسبی است و هم برای دختران. همچنین می‌توان برای پسران دستبند طلای زیبایی تهیه کرد و برای دختران نیز گوشواره‌های براق و مناسب تهیه نمود.

•         رنگ پوست کودک

همانطور که بزرگسالان برای خرید طلا به رنگ پوست خود توجه می‌کنند، برای خرید طلای کودکان نیز باید به رنگ پوست آن‌ها توجه شود. باید طلایی انتخاب شود که با رنگ پوست کودک همخوانی داشته باشد. برای کودکانی که پوست سفید و روشن دارند بهتر است که طلای سفید تهیه کرد. طلای مناسب برای کودکانی که پوست تیره‌ای دارند، زرد و یا تلفیقی از زرد و سفید باشد. طلای کودکانی که پوست خنثایی دارند می‌توان سفید یا زرد باشد.

•         نحوه بسته شدن و یا قفل طلا

طلا و جواهراتی مانند دستبند و گردنبند و گوشواره دارای قفل‌های متنوعی هستند. برای خرید طلا برای کودکان باید دقت کرد که مناسب‌ترین نوع قفل را انتخاب کرد که به راحتی توسط کودکان باز نشود. برای مثال درصورتی که قفل دستبند محکم و مناسب نباشد امکان دارد باز شود و دستبند گم شود. یا هنگام خرید گوشواره برای کودکان بهتر است گوشواره‌ای انتخاب کرد که قفل آن‌ها عصایی و یا اهرمی باشد. زیرا این نوع قفل‌ها مناسب‌تر هستند و امکان باز شدن آن‌ها کمتر است.

•         مقاومت طلا

طلا و جواهراتی که برای کودکان استفاده می‌شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و خیلی ظریف و سبک نباشد. زیرا کودکان هنگام بازی کردن و شیطنت به طلا‌های خود توجه نمی‌کنند و در صورت ضعیف بودن امکان شکسته شدن آن‌ها بالا است. همچنین طلاهایی که قسمت‌های ظریف و کوچکی دارند به راحتی جدا می‌شوند و امکان خورده شدن آن‌ها توسط کودکان زیاد است و انتخاب این طلاها خطرناک است.

•         خرید بهترین نوع طلا

طلا و جواهرات انواع مختلفی مانند گردنبند، گوشواره، دستنبد و سنجاق سینه را دارند که باتوجه به سن و جنسیت نوزاد باید مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کرد. برای مثال خرید سنجاق سینه برای نوزادان دختر و پسر مناسب‌ترین گزینه است و برای کودکان دو تا چهار سال استفاده از گوشواره و گردنبند مناسب‌تر است اما کودکانی با سن بالاتر می‌توانند از انواع طلا و جواهرات استفاده کنند.

•         خرید طلا از فروشگاه معتبر

فروشگاه‌ها و گالری‌های زیادی طلای مناسب برای کودکان را عرضه می‌کنند اما طلای همه این فروشگاه‌ها کیفیت بالا و اصالت ندارد و از آن جایی که پوست کودکان حساس است، خیلی زود دچار آلرژی و حساسیت می‌شود. بنابراین باید دقت کرد که طلای کودکان را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کرد. گالری آرامه یکی از بهترین گالری‌های معتبر است که انواع طلای کودکان را با کیفیت بالا عرضه می‌کند. همچنین تنوع طلای کودکان در گالری آرامه بسیار بالا است و می‌توان باتوجه به سلیقه و به کمک راهنمایی‌های کارشناسان فروش، مناسب‌ترین نوع طلا را برای کودکان خریداری کرد.

راهنمای خرید طلای کودکان

سوالات متداول

  1. چرا خرید طلا برای کودکان به عنوان یکی از بهترین هدایا است؟

طلا علاوه براینکه زیبا و ارزشمند است، هدیه‌ای ماندگار برای کودکان خواهد بود.

  • چرا برای خرید طلای کودکان باید دقت زیادی کرد؟

زیرا پوست کودکان حساس است و درصورتی که طلای مناسبی انتخاب نشود امکان دارد که به آن‌ها آسیب وارد شود همچنین برخی از طلاها برای کودکان سنین مختلف مناسب نیستند و برای آن‌ها خطر دارند.

  • برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین طلای کودکان باید چه عواملی را مدنظر قرار داد؟

باید به عوامل مختلفی مانند؛ سن کودک، امنیت کودک، مدل طلا، جنسیت کودک، نوع بسته شدن قفل طلا و جواهرات مختلف، رنگ پوست کودک، مقاوت طلا، نوع طلا و معتبر بودن فروشگاه توجه کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای طلا و جواهرات مناسب آقایان

نتیجه‌گیری

یکی از بهترین هدایا برای کودکان، طلا و جواهرات هستند زیرا علاوه بر زیبایی، ارزش زیادی دارد و هدیه‌ای ماندگار خواهد بود. همانطور که برای خرید طلا برای بزرگسالان باید به عوامل مختلفی دقت کرد برای خرید طلای کودکان نیز دقت خود را چند برابر کرد و فاکتورهای مختلفی را برای خرید در نظر گرفت. زیرا کودکان پوست حساسی دارند و درصورتی که طلای مناسبی برای آن‌ها انتخاب نشود به پوست و بدن آن‌ها آسیب وارد می‌شود. برای انتخاب مناسب‌ترین طلا برای کودکان به عوامل مختلفی مانند؛ سن کودک، امنیت کودک، مدل طلا، جنسیت کودک، نوع بسته شدن قفل طلا و جواهرات مختلف، نوع طلا، معتبر بودن فروشگاه و غیره  توجه کرد.

همچنین برای خرید متنوع‌ترین و مناسب‌ترین طلای کودکان از فروشگاهی معتبر می‌توان به گالری طلا و جواهرات آرامه که طلاهای باکیفیتی را عرضه می‌کند مراجعه کرد و از مشاوره کارشناسان فروش برای تهیه مناسب‌ترین نوع طلای کودکان کمک گرفت. امیدواریم مقاله راهنمای خرید طلای کودکان برای شما مفید بوده. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *