10 سنگ برتر فصل زمستان

سنگ هایی که در بر روی انواع جواهرات و زیورآلات مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند معانی مختلفی را نیز با خود داشته باشند. در صورتی که دوست داشته باشید تا معانی سنگ های مختلف و همچنین ده مورد از بهترین سنگ های زینتی که مناسب فصل زمستان هستند را بشناسید، می توانید با ما تا انتهای این مطلب با موضوع 10 سنگ برتر فصل زمستان همراه باشید. مسلما اطلاعات جامع تر و کاربردی تری را در این زمینه می توانید به دست آوردید. تا زمانی که بخواهید یک سنگ تزئینی را در کنار خرید طلا سبک انتخاب کنید، می توانید انتخاب بهتری را نیز داشته باشید.

دلایل اهمیت شناخت سنگ های زمستانی

چرا مهم است که سنگ های تزئینی مناسب فصل زمستان را بشناسیم؟ این سنگ های تزئینی می توانند زیبایی های خاصی داشته باشند. با این وجود علاوه بر زیبایی می توانیم دلایل مختلف و متعدد دیگری را نیز برای این موضوع در نظر داشته باشیم. در این قسمت به چند مورد از مهم ترین دلایل اشاره می کنیم تا شما نیز از آن ها آگاه شوید.

گردنبند سه مارکیز

·        کسب انرژی

سنگ های معدنی و قیمتی دارای انرژی های مختلفی هستند. این قضیه را می توانیم با وجود پدیده ای به نام سنگ درمانی نیز متوجه شویم. زمانی که سنگ های به خصوصی را در کنار خود نگه می دارید، می توانید انرژی آن ها را نیز به خودتان جذب کنید. به همین دلیل نیز استفاده از سنگ ها در زیورآلات تا این حد رواج دارد.

·        جلای روح و روان

مورد بعدی در خصوص جلا دادن روح و روان است. زمانی که از سنگ های معدنی و قیمتی استفاده می کنید، می توانید متوجه شوید که در گذر زمان، روح شما کم کم تصفیه شده. همچنین آلایندگی هایی همچون حسرت، خشم، استرس و اضطراب را دیگر ندارید. این موضوع را نمی توانید یک شبه به دست آورید، بلکه نیاز است تا حداقل چندین ماه را به صورت مداوم از این سنگ ها استفاده کنید.

سنگ های مناسب فصل زمستان

همان طور که گفته شد سنگ های معدنی می توانند خاصیت های مختلف و بسیار زیادی داشته باشند. به همین خاطر نیز می گوییم که اگر قرار است از زیورآلاتی که دارای سنگ های معدنی هستند استفاده کنید، حتما توجه داشته باشید که چه نوع سنگی را انتخاب می کنید. در ادامه به چند مورد از زیباترین و همچنین پرکاربردترین سنگ های معدنی اشاره خواهیم کرد. که می توانید با توجه به سلیقه خودتان یکی و یا چند مورد از آن ها را انتخاب کنید.

·        سنگ آمازونیت

اولین سنگ با نام آمازونیت شناخته می شود. بسیاری از افراد نام این سنگ را سنگ حقیقت نیز گذاشته اند. دلیل نامگذاری این سنگ به نام سنگ حقیقت آن است که مردم باستانی اعتقاد داشته اند که استفاده کردن از آمازونیت می تواند سبب شود که میزان اعتماد به نفس، خود باوری و همچنین شهامت قلبی در افراد افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر افرادی که از این نوع سنگ به مدل طولانی استفاده می کنند، شاهد ایجاد تناسب و توازن در احساسات خود هستند. این توازن در احساسات می تواند سبب شود که افراد ارتباط راحت تری را با دیگران برقرار کنند و بتوانند در زندگی خودشان از جنبه های مختلف، به شکل درستی تصمیم گیری کنند.

·        سنگ هولایت

سنگ بعدی از 10 سنگ برتر فصل زمستان که هولایت نام دارد نیز با یکی دیگر از احساسات آدمی نامگذاری شده است. نام این سنگ را سنگ آرامش نیز گذاشته اند زیرا سبب می شود فردی که از این سنگ استفاده می کند، آرامش بسیار زیادی را در وجود خودش احساس کند. آرامش داشتن مستلزم نداشتن استرس و اضطراب است که هر دو این موارد با وجود این سنگ ممکن می شوند. البته ارتقا پیدا کردن میزان بصیرت و آگاهی افراد نیز با استفاده از این سنگ را می توانیم از جمله دیگر ویژگی های مربوط به این سنگ بدانیم.

·        سنگ کوارتز گل سرخ

نام این سنگ را حتما کمتر از دیگر سنگ ها شنیده اید. با این وجود استفاده از آن در فصل زمستان بسیار محبوب است و افراد زیادی به دلیل ویژگی های مربوط به این سنگ، به سمت استفاده از آن می روند. سنگ کوارتز گل سرخ که سنگ عشق به وجودیت خود نیز نامیده می شود، می تواند آرامش و هارمونی و تناسب را در کنار هم به شما هدیه دهد. این سنگ سبب تقویت احساسات مثبت شما همچون احساس عشق و علاقه ای که به خود و دیگران دارید، می شود.

زمانی که از کوارتز گل سرخ استفاده می کنید، متوجه می شوید که احساس آرامش درونی و قلبی شما بسیار افزایش پیدا کرده است. همچنین میزان خشم، حسرت و ناراحتی هایی که قبلا داشته اید نیز رو به کاهش است. در واقع این سنگ و استفاده مداوم از آن سبب می شود تا بتوانید به شکل راحت تر و بهتری در احساسات خودتان توازن ایجاد کنید.

10 سنگ برتر فصل زمستان

·        سنگ عقیق آبی

سنگ عقیق آبی یکی دیگر از سنگ هایی است که استفاده کردن از آن می تواند در تمامی فصول و به خصوص در فصل زمستان محبوب افراد زیادی باشد. این نوع از سنگ را معمولا برای داشتن آرامش خاطر نیز استفاده می کنند. داشتن آرامش خاطر در گرو حذف شدن استرس، خشم و حسادت از درون قلب و روح شما است. که عقیق آبی می تواند هر سه مورد را برطرف نماید.

معمولا افراد زیادی هستند که در مواجه با ناملایمات زندگی و همچنین در مواجه با اتفاقات ناگوار احساسی، سریعا کنترل خود بر روی احساساتشان را از دست می دهند. به همین دلیل نیز نمی توانند به درستی تصمیم گرفته و عمل کنند. به همین دلیل نیز به چنین افرادی توصیه می شود تا علاوه بر انجام مدیتیشن و یوگا، از این سنگ نیز استفاده کرده و حالت های روحی خود را بهبود بخشند.

·        سنگ شونگیت

سنگ هایی همچون زمرد، عقیق، فیروزه و… در کشور ایران و در بین مردم شناخته شده تر هستند. اما سنگ هایی همچون شونگیت را هر کسی نمی شناسد. بد نیست اگر به دنبال یک سنگ باستانی هستید، نیم نگاهی نیز به این سنگ بیاندازید. شاید تعجب کنید اما قدمت سنگ شونگیت در زمین حتی به دو میلیارد سال نیز می رسد. از جمله مهم ترین کاربردهایی که این سنگ می تواند برای شما داشته باشد، آن است که مسمومیت های روحی و جسمی شما را دفع کرده. همچنین به شما کمک می کند تا مجراهای انرژی یا همان چاکراهای انرژی خود را پاکسازی کنید. این کار به جریان یافتن انرژی در درون بدن شما کمک زیادی می کند.

مردم دنیای باستان به منظور استفاده کردن از خواص این سنگ، معمولا سعی می کرده اند تا آن را به صورت پودر درآورده و روزانه در آب حل کرده و بخورند. این روش امروزه به استفاده کردن از سنگ شونگیت در جواهر تبدیل شده است.

·        سنگ لپیدولیت

سنگ لپیدولیت سنگ بعدی از 10 سنگ برتر فصل زمستان است که با نام سنگ های مثبت اندیشی نیز آن ها را می شناسند. این سنگ ها به دلیل آن که می توانند فرکانس ها و امواج مثبت و روحیه بخشی را به سمت شما بفرستند، به شما کمک می کنند تا در طول شبانه روز احساس خوبی داشته باشید. این احساس خوبی که دارید نیز نشات گرفته از حس اطمینان، اعتماد، آرامش و باورمندی است که لازم است همه افراد آن ها را داشته باشند.

البته بد نیست بدانید که این سنگ علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، می تواند در کم کردن اضطراب و استرس شما نیز نقش بسیار مهمی را اجرا کند. همچنین سبب به توازن رسیدن احساسات شما شود.

·        سنگ سیترین

سنگ سیترین یا سنگ خورشید یکی دیگر از سنگ های جذابی است که می توانید در طول فصل زمستان از آن استفاده کنید. این سنگ دارای رنگی عسلی بوده و به دلیل پرتوهایی که در آن وجود دارد، به سنگ خورشید نیز معروف شده است. استفاده مداوم از سنگ های سیترین سبب می شود تا شادی و نشاط زیادی را در وجود خود حس کنید. البته حس هایی همچون شادکامی، نیروی زیاد روحی و… را نیز می توانید با داشتن این سنگ، در خودتان احساس نمایید. بسیاری از افراد دارای فوبیاهای خفیف و شدیدی هستند و همین موضوع مانعی بر سر راه آن ها برای رسیدن به اهدافشان است. این سنگ می تواند این فوبیاها را از شما دور کرده و به شما کمک های زیادی برای روبرو شدن با ترس هایتان کند.

·        سنگ آمیتیست

سنگ بعدی مربوط به سنگی به نام سنگ آمیتیست است که به نام سنگ متولدین ماه فوریه نیز شناخته می شود. این سنگ به طور ویژه در رنگ بنفش می باشد، اما به رنگ هایی همچون ارغوانی نیز این سنگ را می توانید پیدا کنید. مهم ترین خاصیت و ویژگی که این سنگ داردف مربوط به شفابخش بودن آن برای ذهن و روح است. استفاده کردن از این سنگ سبب می شود تا میزان انرژی های مثبت و همچنین احساساتی که در خود دارید به توازن رسیده و استرس شما نیز به حداقل برسد.

·        سنگ تورمالین سیاه

سنگ تورمالین سیاه یکی دیگر از سنگ های شفابخشی است که برای استفاده در فصل زمستان، بسیار پیشنهاد می شود. این سنگ می تواند بر روی احساسات منفی شدیدی همچون ترس، وحشت، اضطراب و… تاثیرات زیادی داشته باشد و آن ها را تا حد ممکن از شما دور کند. در عین حال نیز این سنگ می تواند سبب شود تا احساس آرامش زیادی را در خود احساس کنید.

10 سنگ برتر فصل زمستان

·        سنگ ماه

و آخرین سنگی که قرار است در مقاله 10 سنگ برتر فصل زمستان به شما معرفی کنیم، با نام سنگ ماه یا همان سنگ تابناک شناخته می شود. این سنگ دارای درخشندگی فوق العاده بالایی است. می تواند پس از بروز تغییرات بزرگ در زندگی همچون  تغییر شغل، ایجاد رابطه جدید، مادر و پدر شدن و… کمک زیادی به شما در حفظ تعادل کند. رنگ هایی که از سنگ ماه می توانید پیدا کنید، در رنگ های خاکستری، سیاه و صورتی می باشد.

سوالات متداول

  1. آیا سنگ ها می توانند انرژی های مثبت را جذب کنند؟

سنگ های معدنی و زینتی خاصیت جذب انرژی های مثبت و منفی را دارند. به همین دلیل نیز در زیورآلات از آن ها استفاده می شود.

  • سنگ ماه چه کارایی هایی دارد؟

سنگ ماه می تواند برای زمان انجام تغییرات بزرگ در زندگی همچون تولد فرزند، تغییر شغل و… مورد استفاده قرار گیرد.

  • آیا امکان تشخیص سنگ اصلی از تقلبی وجود دارد؟

بله افراد سنگ شناس و کسانی که در جواهر فروشی کار می کنند، می توانند سنگ های اصلی و تقلبی را از یکدیگر به خوبی بشناسند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید گوشواره طلا

 کلام پایانی

در طول این مقاله سعی کردیم تا 10 سنگ برتر فصل زمستان را که می توانید از آن ها استفاده کنید را به شما معرفی کنیم. سعی کنید تا برای حل این موضوع و پیدا کردن سنگ های مناسب، حتما اطلاعات کافی از آن ها داشته باشید. همچنین سنگ ها را نیز از مکان های معتبر و مطمئنی خریداری کنید. گالری طلا و جواهرات آرامه آماده ارائه بهترین محصولات سفارشی طلا و جواهرات به هموطنان عزیز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *