خرید هدیه طلا برای مرد اتفاق تازه‌ای نیست. استفاده از زیورآلات از قرون کهن تا کنون در بین مردان رواج داشته است. سنتی که احتمالاً از دوران مصر باستان به اوج خود رسید. مردان در مراسم‌های مذهبی و جشن‌های مختلف به پوشیدن زیورآلات مختلف روی می‌آوردند. رومیان باستان نیز برای نشان دادن جایگاه خود در فضاهای شهری به پوشیدن مصنوعات و زیورآلات اقدام می‌کردند. در قرون گذشته نیز تولیدات مختلفی از طلا و دیگر فلزات ارزشمند رواج زیادی یافته است. هدیه طلا برای مرد در روز پدر هم پدیدۀ جذابی است. اگر شما هم منتظر یک مناسبت ویژه هستید تا هدیه‌ای مخصوص همسرتان تهیه کنید با ادامۀ این مقاله همراه شوید.

خرید هدیه طلا برای مرد به مناسبت‌های مختلف

خرید هدیه طلا و دیگر جواهرات ارزشمند تصمیم هیجان انگیزی است. هرچند دلهره‌های آن نیز کم نیستند. مناسبت‌ها و بهانه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند خرید هدیه طلا برای همسر، پدر یا برادرتان را فراهم کنند. روز پدر، سالگرد ازدواج، جشن تولد، هدیۀ فارغ‌التحصیلی و بسیاری مناسبت‌های دیگر برای آن وجود دارند. بهترین هدیه طلا برای مرد، نتیجۀ شناخت عمیقی است که نسبت به او دارید. قطعاً مردان به اندازۀ زنان شیفتۀ طلا و دیگر جواهرات نیستند. اما این دلیلی بر عدم علاقۀ آن‌ها نیست. همچنین که اغلب مردان ترجیح می‌دهند از طلای سفید به جای طلای زرد استفاده کنند. شناخت استایل و سلیقۀ آنان برای خرید جواهرات اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل در هنگام انتخاب هدیۀ طلا باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: خرید هدیه طلا برای زن

نکاتی برای انتخاب و خرید هدیه طلا برای مرد

بسیاری از ما پس از تصمیم برای خرید هدیه طلا برای مرد نمی‌دانیم دقیقاً به دنبال چه هستیم. وارد مغازه‌ها و انواع گالری طلا می‌شویم و سپس به این فکر می‌کنیم که چه می‌خواهیم. تصمیم‌های شهودی و یکباره نیز جذابیت‌های خاص خود را دارند و ممکن است انتخاب‌های جذابی از دل آن‌ها بر آیند. اما چنین تصمیم‌هایی اغلب زمان زیادی از شما می‌گیرند. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید، پیش زمینه‌ای در ذهن داشته باشید. داشتن فهرستی ساده از بهترین انتخاب‌ها کمک زیادی می‌کنند. شناخت شما از سلایق و علایق همسرتان، مهم‌ترین قدمی است که باید بردارید.

سلیقه و علایق او را در نظر داشته باشید

شاید خرید هدیه طلا برای مرد گزینۀ مناسبی نباشد. شوهر شما ممکن است علاقۀ زیادی به پوشیدن فلزاتی مثل طلا نداشته باشد. همچنین احتمال دارد که طلای سفید را به پوشش‌های زرین ترجیح دهد. پلاتین، نقره و برنز هم از فلزات ارزشمندی هستند که باید در نظرشان داشت. مطمئن شوید جواهرات مورد نظرتان در حیطۀ سلیقه و علایق او قرار بگیرد. از این رو تنها به جلوه و زیبایی اثر توجه نکنید. بلکه با در نظر داشتن ترجیحات او اقدام به انتخاب و خرید بهترین گزینه نمایید.

طرح‌های ساده مورد پسند مردان است

کمتر مردی پیدا می‌شود که علاقه به طرح‌های پیچیده با تزئینات مختلف داشته باشد. اغلب جواهرات مردانه مختص به جنسیت و سلیقۀ آنان طراحی شده است. طرح‌های سادۀ هندسی و مینیمال عمدتاً مورد علاقۀ مردان است. هرچند این نیز بستگی به عوامل مختلف دارد. مثلاً اگر قصد خرید یک انگشتر طلا برای شوهرتان دارید با گزینه‌های متعددی روبرو خواهید بود. از حلقه‌های ساده گرفته تا انگشترهایی مزین به سنگ‌های قیمتی و حکاکی‌های مختلف در این دسته قرار می‌گیرند. در مورد دستبند، ساعت، زنجیر و دیگر جواهرات نیز همینطور است. در این راستا مهم است که به حرفه و جایگاه او نیز توجه کنید. مثلاً خرید یک دستبند طلا برای مردی که در یک شرکت تجاری بزرگ فعالیت دارد انتخاب هوشمندانه‌های خواهد بود.

سفارش طلا و جواهر را فراموش نکنید

هیچ چیز به اندازۀ هدیۀ سفارشی‌سازی شده جذاب نیست. خرید دستبندی مزین به نام همسرتان می‌تواند گزینه‌ای ساده و زیبا باشد. پلاکی که حامل خاطره‌ای است یا حلقه‌ای که اولین حرف از اسم او را در بر دارد نیز از این دسته هستند. به گفت و گوهایی که با او داشته‌اید توجه کنید. شاید حک کردن یک علامت خاص روی جواهراتی که قصد خرید دارید تا سال‌های سال جذابیت خود را حفظ کند. از فروشگاه مورد نظرتان بپرسید که آیا امکان سفارشی‌سازی جواهرات مورد نظرتان را دارد یا خیر؟ احتمالاً آن‌ها گزینه‌هایی را پیش روی شما قرار خواهند داد. حتی اگر ایده‌ای در این زمینه ندارید ممکن است بتوانید گزینه‌های جذابی را به کمک فروشنده داشته باشید.

جواهرات مناسب مردان کدامند؟

در دورانی نه چندان دور، جواهرات مناسب مردان محدود به تزئینات کاربردی روزمره بود. ساعت و حلقۀ طلا از متداول‌ترین جواهرات مردان بوده‌اند. اما این سلیقه در دوران اخیر تغییرات چشمگیری داشته است. برندهای مختلفی در جهان هستند که اکسسوری‌ها و جواهرات مخصوص مردان را در طیفی گسترده تولید می‌کنند. برخی از جواهرسازان معتبر جهان نظیر گوچی و لوئی‌ویتون نیز بخشی گسترده از کار خود را معطوف به مردان کرده‌اند. این روزها تعریف‌ کاربردهای مردانه و زنانه دیگر مثل سابق نیست. در دورۀ حاضر، مردان نیز به اندازۀ زنان به پوشش و جواهرات خود اهمیت می‌دهند. اما بهترین نوع جواهرات برای مردان کدام است؟ در ادامه به بررسی برخی از گزینه‌های موجود پرداخته‌ایم.

حلقه: بهترین هدیه طلا برای مرد

حلقه طلا یکی از بهترین هدایا برای مردان است. ویژگی‌های ممتاز این نوع از جواهرات به آن رتبۀ ممتازی را بین مردان کسب کرده است. انگشترها از هر جنس که باشند برای زنان و مردان زیبا به نظر می‌آیند. بنابراین هرگز نمی‌توان آن‌ها را از فهرست جواهرات مناسب برای مردان حذف کرد. حلقه‌ها نیز خود انواع مختلفی دارند. حلقه‌های ربلیان، سمبلیک، حلقه‌های مذهبی و انگشترهای مزین به انواع سنگ‌های قیمتی از این دسته هستند. هیچ سبک خاصی نیز به عنوان حلقه مناسب برای مردان تعیین نشده است. بلکه همه چیز به سبک زندگی، دیدگاه‌ها، علایق، ماه تولد و دیگر خصلت‌های دریافت کنندۀ هدیه دارد.

دستبند طلا

دستبندها نیز در تاریخچه طلا و جواهرات نقش پررنگی داشته‌اند. اگر به فکر خرید دستبند برای همسرتان هستید مطمئن باشید که با ایدۀ خوبی سر و کار دارید. دستبندها انواع زیادی دارند و محدود به سبک خاصی از فلزات و تزئینات نیستند. در ایام باستان، دستبندهای مزین به جواهرات و سنگ‌های بسیار، مخصوص سلاطین و حاکمان قلمروها بوده‌اند. این روزها اما کافیست نگاهی به دور و برتان بیندازید. دستبندها را در دست مردان و زنان زیادی خواهید یافت. بنابراین انتخاب‌هایی که در این حوزه دارید بسیار زیاد هستند.

زنجیر و پلاک طلا

یکی از بهترین انواع هدیه طلا برای مردان، زنجیرها هستند. ساده‌ترین قطعه‌ای که خواهید یافت نیز احتمالاً همین خواهد بود. پوشیدن زنجیرهای طلا در مراسم‌های مختلف می‌تواند جذابیت زیادی برای مردان به همراه داشته باشد. هرچند هیچ سلیقۀ خاص و مشخصی برای زنجیرهای مردانه وجود ندارد اما ترجیح بیشتر مردان، زنجیرهای زمخت و سنگین است. نکتۀ مهمی که در هنگام خرید زنجیر طلا برای مردان باید در نظر داشت، طول آن است. زنجیرهایی که خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند اغلب باعث آزار و اذیت می‌شوند.

سنجاق یقه

سنجاق یقه طلا، هدیه‌ای خاص و عالی برای مردان شیک پوش است. آگاهی بسیاری از ما فراتر از حلقه‌ها و دستبندهای طلا نیست. موارد زیادی از اکسسوری‌ها وجود دارند که اتفاقاً بیشتر مناسب مردان هستند. سنجاق یقه کت نیز یکی از این‌هاست. هدیه‌ای عالی که اغلب نادیده گرفته می‌شود. به خصوص اگر شوهرتان تمایلی به پوشیدن دائمی قطعات طلا نداشته باشد. بنابراین می‌توان در مناسبت‌های خاص، سنجاق طلا را به یقۀ کت زد و شیک‌تر از همیشه وارد مجلس شد. سنجاق‌های یقه در گذشته به عنوان نمادی از وطن پرستی و میهن‌دوستی پوشیده می‌شدند. اما اغلب کاربردهای آن معطوف به جلوه‌های تزئینی است.

دکمه سر دست

دکمه سر دست هم از هدایای بی نظیر برای مردان است. حتی اگر قطعه‌ای از جواهر و طلا هم نباشد باز هم دکمه‌های سردست جذاب و دوست داشتنی هستند. دکمه سر آستین از جواهرات کاربردی است که می‌تواند به عنوان گزینۀ اول در فهرست خرید شما حاضر باشد. مزیت آن‌ها نیز این است که می‌توانند همراه با کت و شلوار یا پیراهن مجلسی ساده پوشیده شوند.

گوشواره‌ها

پوشیدن گوشواره‌ها مدت زیادی است که بین مردان محبوبیت کمتری یافته است. اما در گذشته، مردان استفاده‌های زیادی از آن داشتند. بهترین نوع گوشواره برای مردان، قطعات ریز و کوچک پیرسینگ‌ها هستند. اما احتمالاً در خرید هدیه طلا برای مرد، گوشواره‌ها آخرین گزینه خواهند بود. پوشیدن گوشواره برای مردان تداعی کنندۀ نمادهای مختلف است. اقلیت‌های جنسی یا برخی باورهای مذهبی رایج‌ترین آن‌ها هستند. اما اگر مرد مورد نظرتان از پوشیدن گوشواره‌ها خوشحال است شاید بهتر باشد این هدیه را به او بدهید.

گیره کروات طلا

 یکی از اکسسوری‌های بسیار مناسب به عنوان هدیه طلا برای مرد، گیرۀ کروات است. اگر شوهرتان اغلب از کروات‌ها در استایل خود استفاده می‌کند، خرید گیره کروات طلا بهترین گزینه خواهد بود. به خصوص اگر به نوعی گیره کروات طلای او را سفارشی کنید. گیره‌های کروات نیز اندازه‌های مختلفی دارند که در هنگام خرید باید در نظر گرفته شوند. بنابراین پیش از خرید به اندازۀ کروات‌هایی که می‌پوشد توجه کنید.

نکتۀ آخر

در هنگام خرید هدیه طلا برای مرد باید نکاتی را در نظر داشته باشید. تصمیم در مورد سلیقۀ او وابسته به شناختی است که از وی دارید. اگر به مناسبت مورد نظرتان نزدیک هستید باید فوراً اقدام کنید. مگر اینکه از آن چه مد نظرتان هست کاملاً مطمئن بوده و بدانید چه می‌خواهید. اما اگر قصد سفارشی‌سازی هدیۀ مد نظرتان را دارید باید دست بنجنبانید. به این منظور، اندازه‌گیری‌های دقیق را انجام دهید. بدانید که همسرتان به چه چیزهایی علاقه دارد و در نهایت خریدتان را از یک گالری طلا قابل اعتماد انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *