نحوه ست کردن گردنبند با لبلس

شاید برای شما هم نحوه ست کردن گردنبند با لباس مهم باشد. گردنبند یکی از مهم ترین اکسسوری ها و وسایل تزئینی می باشد که بین خانم ها و آقایان به صورت مشترک استفاده می شود. این نوع از اکسسوری ها می توانند در مدل ها و طرح های مختلف و همچنین با جنس های مختلف و متنوعی ساخته شوند. یکی از نکات مهمی که در انتخاب کردن گردنبند مناسب همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که هر مدل گردنبند طلا را با چه مدل لباسی باید استفاده کنید. برای آن که بتوانید پاسخ این سوال را به درستی و به شکلی جامع و کامل پیدا کنید، بهتر است تا انتهای این مطلب را با گالری آرامه همراه باشید و موارد مهم در این زمینه را ساده تر پیدا کنید.

نکات ست کردن گردنبند با لباس

نحوه ست کردن گردنبند با لباس

همان طور که توضیح داده شد برای ست کردن گردنبندها با لباس ها لازم است تا به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. این نکات را در این بخش توضیح خواهیم داد تا هرچه بهتر و ساده تر بتوانید کار ست کردن را انجام دهید.

·        توجه به موقعیت

اولین نکته مهم این موضوع است که باید حتما به موقعیتی که در آن قرار دارید توجه کنید. به طور مثال نمی توانید گردنبندی که برای قرارهای رسمی از آن استفاده می کنید را برای یک موقعیت و دورهمی دوستانه و شب نشینی نیز استفاده کنید. این مسئله نه تنها استایل شما را به هم می ریزد، بلکه حتی سبب می شود تا زیبایی گردنبندی که استفاده کرده اید و لباسی که پوشیده اید نیز از بین برود.

·        توجه به نوع لباس

نوع لباسی که می پوشید هم می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی ست کردن گردنبندی مانند گردنبند قلب مفتولی با لباس شما داشته باشد. نوع لباس شما می تواند از چند جهت اهمیت پیدا کند. اولا آن که لباس شما رسمی است و یا کژوال است. دوما آن که آیا لباس شما می تواند مناسب استفاده کردن از گردنبند باشد یا خیر. این موارد سوالات مهمی هستند که باید در هنگام انتخاب کردن لباس و گردنبند مناسب آن حتما به آن دقت داشته باشید.

·        توجه به یقه لباس

یقه لباس علی رغم خود لباس می تواند به صورت جداگانه اهمیت داشته باشد. یقه لباس باید به شکلی باشد که با گردنبندی که انتخاب کرده اید بتواند هماهنگی ایجاد کند. هم زیبایی یقه و هم زیبایی گردنبند به صورت همزمان به چشم بیایند.

این موضوع را باید در نظر داشته باشید که با لباس های یقه بسته بهتر است یا به طور کلی گردنبند استفاده نکنید. یا اگر هم قصد استفاده از گردنبند را دارید، حتما از گردنبندهای بلند مانند گردنبند مروارید کنیک شرابه ای و یا گردنبندهایی که دارای قد متوسطی هستند، استفاده نمایید.  

مواردی که مطرح شدند در حقیقت مربوط به نکات کلی هستند که هر کدام از آن ها توضیحات مربوط به خودشان را دارند. این توضیحات را در ادامه بیان کرده ایم تا بتوانید هرچه بهتر و بیشتر به آن ها بپردازید.

گردنبند طلا

اهمیت نوع جواهرات و موقعیت استفاده

اینکه کدام گردنبند را در کدام موقعیت استفاده می کنید، می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. این مسئله سبب می شود تا جلوه ظاهری که از خودتان نشان می دهید، همواره طبق مد روز و هنجارهای اجتماعی پیش رود. به همین دلیل نیز توصیه می شود تا در انتخاب جواهرات و به خصوص انتخاب گردنبندهایی که استفاده می کنید، به هیچ وجه بی دقتی به خرج ندهید.

·        گردنبندهای روزمره و همیشگی

حتما دقت کرده اید که برخی از افراد، در هر موقعیتی که باشند برخی از جواهرات همچون گردنبندها، دستبند، حلقه و… را استفاده می کنند. این نوع از طلاها می توانند جزو جواهرات روزمره به حساب بیایند. معمولا بهترین گزینه برای گردنبندهای روزمره و همیشگی که استفاده می کنید، گردنبندهایی هستند که ظریف و باریک مانند گردنبند دو قلب بوده و طرح ساده ای نیز دارند.

·        مهمانی های غیر رسمی

زمانی که قرار است به یک مهمانی غیر رسمی و یا ملاقات های دوستانه بروید، می توانید جواهرات دیگری را انتخاب کنید. در این نوع از مهمانی ها مهم است که چه نوع لباسی را انتخاب می کنید. به طور کلی استفاده کردن از گردنبندهایی با سبک های خلاقانه و جدید، گردنبندهای رنگی، بسیار درشت و یا بسیار ریز در این نوع از مهمانی ها و مراسمات می تواند گزینه خوبی باشد.

البته در نظر گرفتن یک نکته را نیز فراموش نکنید که سبک انتخابی شما یا باید کاملا مینیمال و یا باید کاملا ماکسیمال باشد. به طور مثال اگر از گردنبندهای ظریف و ریز استفاده می کنید، گوشواره طلا، دستبند و انگشترهای خود را نیز طبق همان انتخاب کنید و یالعکس.

گردنبند طلا

·        محیط رسمی و کاری

در محیط های رسمی و کاری نیز لازم است تا گردنبندهای مناسبی را انتخاب کرده و استفاده کنید. در اینگونه از محیط ها بهتر است دو مولفه را در نظر بگیرید. اولا آن که زیورآلات و به خصوص گردنبندهایی را انتخاب کنید که کمتر جلب توجه کرده و در چشم هستند. دوما آن که این زیورآلات بهتر است کمتر صدا بدهند.

گردنبندهایی با طرح های خاص، آویزهای چند طبقه و چند دوری و بلند را به طور کلی در محیط کاری خود استفاده نکنید. این کار سبب می شود تا بتوانید هرچه بهتر و راحت تر تمرکز خودتان، همکاران و ارباب رجوع ها را تامین کرده و مشکلی نداشته باشید.

در محیط های کاری لازم است تا آزادی عمل نیز داشته باشید. برای همین موضوع است که پیشنهاد می شود گردنبندهایی که بسیار ظریف هستند و یا دارای سنگ های زیادی بوده و سنگین می شوند مانند گردنبند پرنس سبز را برای استفاده در این محیط ها انتخاب نکنید. زیرا این کار می تواند سبب شود که در هنگام کار کردن اذیت شوید.  

·        قرارهای عاشقانه

مورد بعدی در خصوص استفاده از گردنبند در قرارهای عاشقانه است. در این نوع از قرارها بهتر است بدانید که نیاز است تا حتما از یک گردنبند درخشان مانند گردنبند پرنس استفاده کنید که خط گردن شما را بهتر و بیشتر نمایش می دهد. در این مورد سعی کنید تا چیزی که دوست دارید را انتخاب کنید. اما آن را هماهنگ با لباستان و همچنین با شخصیتی که دارید، تهیه کنید.

·        استایل روزمره

در استایل روزمره معمولا از تیشرت ها استفاده های زیادی می شود. به همین دلیل نیز داشتن گردنبندی که متناسب با تیشرت های داخل کمد شما باشد، اهمیت زیادی دارد. بهترین گزینه برای این موارد می تواند گردنبندهای باریک و چند ردیفه و یا به طور کلی گردنبندهایی باشد که بلند بوده و روی تیشرت را می گیرند. البته توجه داشته باشید تیشرت های دارای طرح و شلوغ را بهتر است بدون گردنبند استفاده کنید.

نحوه ست کردن گردنبند با لباس

اهمیت یقه لباس

همان طور که گفتیم یقه لباس می تواند اهمیت بسیار زیادی در انتخاب نوع گردنبند و همچنین نحوه ست کردن گردنبند با لباس داشته باشد. لباس ها می توانند مدل های یقه هفت، یقه مربعی، یقه بسته، یقه قایقی، یقه قلبی و یقه گرد داشته باشند.

·        لباس های یقه هفت یا وی شکل

اولین مدل که در بین لباس ها دارای طرفداران بسیاری نیز می باشد، لباس های یقه هفت یا وی شکل است. بهترین گردنبندهایی که می توانید برای این لباس ها انتخاب کنید، گردنبندهای کشیده و یا آویزدار با طرح وی هستند. معمولا یقه های هفت می توانند مدل های مختلفی داشته باشند. باید حتما توجه کنید که گردنبند شما دقیقا در قسمت پایین یقه قرار بگیرد و متناسب با آن باشد.

گردنبند طلا شیک زنانه

به طور مثال برخی از گردنبندها وجود دارند که با نام آویزهای مثلثی شناخته می شوند. این نوع از آویزها گزینه مناسبی برای این مدل از یقه ها به شمار می روند.

·        لباس های یقه مربعی

دسته دوم مربوط به لباس هایی هستند که دارای یقه های مربعی شکل می باشند. در این نوع از لباس ها، بهترین انتخاب شما می تواند یک گردنبند ظریف و نازک با آویز میانی باشد. البته داشتن چند آویز متقارن نیز می تواند کار تزئین این قسمت را تکمیل کند. برای لباس های یقه مربعی می توانید از گردنبندهای آویزدار نیز استفاده کنید. برای این کار حتما از گردنبندهایی که دارای آویزهای مدل مربعی و یا مستطیلی هستند، استفاده کنید.

·        لباس های یقه اسکی یا بسته

مدل بعدی مربوط به لباس هایی می شود که دارای یقه بسته و یا یقه اسکی هستند. در نحوه ست کردن گردنبند با لباس برای این مدل از لباس ها بهتر است گردنبندهای کوتاه و ظریف را فراموش کنید. در عوض می توانید از گردنبندهای چندین ردیف و یا آویزهای چندتایی بلند استفاده کنید که جلوه بسیار بهتر و زیباتری را به لباس شما می بخشند.

البته اگر بخواهید تا برای این بخش از لباستان جذابیت بیشتری را داشته باشید، می توانید از گوشواره های تقریبا بزرگ نیز متناسب با فرم صورت خودتان استفاده کنید. گالری آرامه یکی از گالری های طلا است که در این زمینه به خوبی می تواند به شما کمک کند. زیرا دارای مدل های مختلف و متنوعی از گردنبندها و گوشواره ها می باشد که اهمیت زیادی نیز دارند.

·        لباس های یقه قایقی

لباس هایی که دارای یقه قایقی هستند معمولا برای استفاده در مهمانی ها و مناسبت ها، می باشند. زیرا یقه این نوع از لباس ها بر روی سرشانه ها تمام می شود و همین موضوع نشان می دهد که این لباس ها را باید در موقعیت های مناسب و خاصی استفاده کنید. به همین خاطر نیز بهتر است از گردنبندهایی که دارای ویژگی های خصی می باشند نیز بهره ببرید. بهترین گزینه و انتخاب گردنبند برای این نوع از لباس ها می تواند یک جوکر نازک و باریک باشد که دور تا دور گردن را احاطه می کند. البته استفاده کردن از گردنبندهای ظریف و بلند که دارای آویز ساده می باشند نیز می تواند گزینه مناسبی برای این سبک از استایل باشد.

·        لباس های یقه قلبی

برخی از لباس ها همچون لباس های یقه قلبی نیاز به استفاده از گردنبند متناسب خود دارند و نمی توانید هر گردنبندی را برای آن ها انتخاب کنید. در نحوه ست کردن گردنبند با لباس با این نوع از لباس ها که اغلب با نام لباس های دکلته نیز شناخته می شوند، باید صرفا طی مراسمات خاصی استفاده شوند. معمولا بهترین گزینه گردنبند برای این نوع از لباس ها می تواند گردنبندهای آویز و یا مهره دار باشد که استخوان های ترقوه و گردن را برجسته تر می کنند.

استفاده کردن از گردنبندها و سینه ریزهای بزرگ نیز برای این مدل از یقه ها کاملا بلامانع است و گزینه مناسبی به شمار می رود.

·        لباس های یقه گرد

لباس های یقه گرد نیز آخرین مدل از یقه های لباس هستند که باید نسبت به آن ها توجه زیادی را نشان دهید. برای آن ها بهترین گردنبند را با توجه به این لباس ها انتخاب کنید، می توانید به سراغ گردنبندهای ساده و ظریفی که دارای پلاک و یا همان آویزهای گرد و یا سنگ های قیمتی هستند، بروید.

گاهی اوقات یقه های گرد لباس به شکلی هستند که یقه بیشتر از حد معمول باز بوده و قسمت زیادی از بالای سینه را به نمایش می گذارد. اگر لباس شما نیز از این مدل است، می توانید گردنبندهایی که دارای سنگ های تزئینی هستند و یا ریزه کاری های بیشتری دارند را نیز انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ نکته هنگام خرید دستبند طلا

کلام پایانی

همان طور که متوجه شدید، برای آن که بتوانید گردنبند خود را با لباسی که پوشیده اید بهتر هماهنگ و ست کنید، لازم است تا هم به جنس گردنبند و هم به شکل آن در کنار شکل و فرم یقه لباس خود توجه کنید. نکاتی که درباره نحوه ست کردن گردنبند با لباس بیان شدند را به طور کامل رعایت کنید تا بتوانید به راحتی یک استایل شیک و جذاب را برای خودتان رقم بزنید.

 مسلما هر قدر استایل جذاب تری داشته باشید، ظاهر شما بیشتر به چشم خواهد آمد. همین موضوع در نهایت بر روی میزان اعتماد به نفس شما و همچنین بر روی شخصیت شما اثر مثبتی خواهد داشت. در صورتی که هر گونه نظر، انتقاد و یا پیشنهادی در خصوص این موضوع و در مورد انواع جواهرات دارید، می توانید با ما در گالری طلا و جواهرات آرامه درمیان بگذارید. مسلما ما نیز با گرمی از نظرات سازنده شما استقبال خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *