نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج

نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج یکی از اصلی ترین بخش هایی است که عروس و داماد و خانواده دو طرف انجام می دهند. انتخاب کردن حلقه طلا به ظاهر ساده می رسد. اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که اگر به دقت این کار را انجام ندهید، ممکن است با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو شوید. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم تا چندین و چند نکته مختلف و مهم را به شما توضیح دهیم.

این نکات مختلف و مهم می توانند در خرید انگشتر طلا ازدواج به شما کمک زیادی کنند و شما را از سردرگمی رهایی بخشند. در صورتی که این موضوع برای شما نیز اهمیت دارد، می توانید مطالعه این مقاله را تا انتها داشته باشید و از نکاتی که در آن ذکر می شود، بهره ببرید.

نکات مهم در نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج

برای آن که حلقه طلای ازدواج خود را خریداری کنید، نمی توانید صرفا وارد یک مغازه طلافروشی شده و یک حلقه را انتخاب کنید و بیرون بیایید. لازم است تا حتما چندین نکته مهم را در نظر داشته باشید.

نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج

اگر این نکات را بدانید، نیازی نیست برای خرید طلا و به خصوص برای خرید حلقه به صورت گروهی بروید. در آخر نیز چیزی را خریداری کنید که علاقه ای به آن ندارید. بلکه می توانید بهترین و مناسب ترین حلقه را برای دست خودتان انتخاب کرده و تا سالیان سال با استفاده از آن رضایت خاطر داشته باشید. بنابراین به این نکات به ظاهر ساده توجه کرده و بهترین حلقه را خریداری کنید.

·        در نظر گرفتن بودجه

اولین مولفه مهم در خصوص پولی است که پرداخت می کنید. مسلما برای آن که بتوانید مراسمات عروسی خود را هرچه بهتر و ساده تر مدیریت کرده و برگزار کنید، لازم است تا حتما بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را مدیریت کنید.

بنابراین اگر برای خرید حلقه بودجه خاصی را در نظر گرفته اید، سعی کنید زمانی که وارد مغازه های طلافروشی می شوید، حلقه هایی را بررسی کنید که با بودجه شما تناسب دارند.

·        در نظر گرفتن زمان

اینکه چه زمانی قرار است حلقه هایتان را به دست کنید در نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج اهمیت زیادی دارد. بسیاری از افراد حلقه های ازدواج را در زمان مراسمات عقد و بسیاری دیگر در زمان مراسم عروسی استفاده می کنند.

سعی کنید حتما چند هفته پیش از زمانی که قرار است از حلقه ها استفاده کنید، برای خرید حلقه ها اقدام نمایید. با این کار دیگر نیازی نیست تا به صورت سهوی و با عجله صرفا یک حلقه بخرید تا بتوانید مراسم خود را برگزار کنید.

از سوی دیگر ممکن است نیاز باشد تا حلقه های ازدواج خود را سفارش دهید. سفارشی ساختن حلقه ها می تواند زمان زیادی را از شما بگیرد و به همین دلیل نیز بهتر است بدانید که اختصاص دادن زمان کافی برای این کار سبب می شود تا گستره انتخابی وسیع تری نیز داشته باشید.

·        در نظر گرفتن سبک زندگی

حلقه ازدواج از جمله طلاها و زیورآلاتی است که به صورت مستمر و روزانه قرار است از آن ها استفاده کنید. بنابراین بسیار اهمیت دارد که سبک زندگی خودتان را ابتدا در نظر بگیرید و سپس حلقه ازدواج را بخرید.

اولین نکته آن است که اگر در طول روز استفاده زیادی از دستان خود دارید و کارهایی که انجام می دهید ممکن است به حلقه شما آسیب برساند، بهتر است از حلقه های نگین دار استفاده نکنید. اما در غیر این صورت می توانید حلقه های نگین دار و ظریف تر مانند انگشتر پایه جواهر نگین دایره را نیز بخرید.

·        در نظر گرفتن عیار حلقه

عیار طلایی که برای حلقه استفاده می کنید و همچنین جنس حلقه شما، می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. بنابراین در زمان خرید حلقه طلا ازدواج به این نکته نیز دقت داشته باشید. معمولا بهترین عیار طلا مربوط به طلای 18 عیار می شود، این عیار می تواند برای استفاده مداوم و روزانه گزینه بسیار مناسبی باشد.

پس کاملا طبیعی است که حلقه هایی با عیار 18 می توانند گزینه های مناسبی باشند. اما دلیل این پیشنهاد چیست؟ طلای 18 عیار و طلای 14 عیار نسبت به طلایی که دارای عیار 22 است، آلیاژهای مقاوم تری دارند. همین مقاوم بودن آلیاژها سبب می شود تا در طول استفاده روزانه از حلقه های ازدواج، حلقه ها دچار ایراد و خرابی نشوند.

·        در نظر گرفتن جنس حلقه طلا ازدواج

حلقه های ازدواج را می توانید از جنس های مختلفی پیدا کنید، اما در بین تمامی مدل های حلقه ازدواج، حلقه هایی که از طلا تولید شده اند، بیشترین طرفدار را دارند. با این وجود بد نیست بدانید که حلقه هایی که از جنس پلاتین یا همان پلاتینیوم تهیه شده اند، دارای مقاومت بسیار بالاتر و بیشتری نسبت به حلقه های طلایی می باشند. اما این نوع از فلزات کمیاب تر بوده و به همین دلیل نیز قیمت بیشتری هم دارند. 

یک نکته مهم دیگر آن است که تعمیر خش افتادگی بر روی حلقه های پلاتین می تواند سخت تر باشد، اما این کار را برای حلقه های طلا به شکل راحت تری می توان انجام داد.

نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج

·        در نظر گرفتن نگین حلقه طلا ازدواج

بسیاری از حلقه های ازدواج که برای خانم ها طراحی می شوند دارای یک تک نگین و یا چند نگین نیز هستند. این نگین ها می توانند به دو شکل بر روی حلقه ها قرار گیرند. اولین سری مربوط به آن است که نگین ها با چسب بر روی حلقه چسبانده شوند و دومین مورد نیز آن است که نگین ها را در قابی از طلا جاسازی کنند. در صورتی که از چسب برای چسباندن نگین ها استفاده شده باشد، احتمال افتادن نگین بسیار زیاد است، در حالی که اگر نگین در قاب محکم شده باشد جای نگرانی وجود ندارد.

·        در نظر گرفتن سایز حلقه

سایز حلقه ها نیز گزینه مهم بعدی است که نباید از قلم بیفتد. در نظر گرفتن سایز حلقه ها فقط در یک زمان اهمیت دارد. حلقه طلای ازدواجی که انتخاب می کنید، نباید بیش از اندازه گشاد و یا بیش از اندازه تنگ باشد. در غیر این صورت ممکن است دست شما را اذیت کنید و یا آن که در طول روز دائما از دست شما خارج شود. در نظر داشته باشید که حلقه های تنگ به دلیل آن که دائما قرار است استفاده شوند، می توانند بر روی فرم انگشتان شما اثر بدی داشته باشند.

برای آن که بتوانید سایز مناسب حلقه انگشتان خود را متوجه شوید، لازم است که چندین بار سایز انگشتان خودتان را بگیرید. و میانگین این چند بار اندازه گیری را برای خرید حلقه در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که حلقه های گشاد را می توان تنگ کرد. اما حلقه های تنگ را نمی توانید به سادگی اندازه دست خود کنید.

·        در نظر گرفتن زمان خرید

اینکه صبح، عصر و یا شب برای خرید حلقه بروید، اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا در هنگام صبح و یا شب، هوا سردتر است و دستان شما نیز طبیعتا سردتر می شود. زمانی که دستانتان سرد شود، انگشتان کوچک تر شده و حلقه های تنگ تری را مناسب خود می بینید. در حالی که با گرم شدن هوا انگشتان شما نیز بزرگ تر شده و در آن زمان دچار مشکل خواهید شد. بنابراین بهترین زمان برای خرید حلقه، همان زمانی است که دستان شما کاملا گرم بوده و جریان خون در آن ها زیاد است.

·        در نظر گرفتن نوع حلقه

حلقه های ازدواج مدل های مختلف و متنوع زیادی دارند. اما آن چیزی که اهمیت دارد آن است که چند نوع اصلی حلقه ازدواج وجود دارد که توصیه می کنیم تا این چند نوع را در زمان خرید حلقه در نظر داشته باشید. دو نوع حلقه تخت و گرد وجود دارد که نسبت به دیگر مدل ها گزینه های مناسب تری هستند. این مدل ها دارای زوائد تیز نبوده و احتمال کنده شدن نگین آن و یا گیر کردن به گوشه و کنار لباس ها را نیز ندارند.

·        در نظر گرفتن رنگ پوست

رنگ پوست شما همان مولفه ای است که سبب می شود در طلا فروشی چندین مدل حلقه را به دست کنید. از خودتان و دیگران بپرسید که این حلقه به دستم میاد؟ این سوال در واقع نشان دهنده آن است که آیا رنگ حلقه با رنگ پوست شما همخوانی دارد یا خیر. در هر صورت بهتر است بدانید که رنگ پوست شما اهمیت بسیار زیادی در این خصوص دارد و نباید به هیچ وجه از آن غافل شوید.

اگر رنگ پوست شما سفید است، بهتر آن است که از حلقه هایی با طلا سفید و… استفاده کنید؛ اما اگر رنگ پوست شما تیره است، طلای زرد گزینه بهتری برای شما به حساب می آید.

·        در نظر گرفتن مدل انگشتان دست

مدل انگشتان دست مورد بعدی است که باید نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج در نظر داشته باشید. معمولا انگشتان دست ها می تواند به شکل های باریک و کشیده، کوتاه و تپل و یا متوسط باشند. در صورتی که انگشتان باریک و کشیده ای دارید، بهتر است به سراغ مدل های ساده تر بروید. زیرا حلقه های پر نگین جلوه جالبی به انگشتان شما نمی دهند. این در حالی است که اگر انگشتان کوتاه و تپلی دارید، حلقه های نگین دار گزینه مناسبی برای شما هستند.

·        در نظر گرفتن اندازه رکاب حلقه

اندازه رکاب حلقه یا همان بخش گرد حلقه که داخل انگشتان شما قرار می گیرد نیز اهمیت زیادی دارد. معمولا حلقه ها و انگشترهایی که دارای رکاب بزرگی هستند و اجازه نمی دهند تا مفصل بین انگشتان به راحتی حرکت کند، گزینه های مناسبی نیستند. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا انگشترهایی را انتخاب کنید که مفصل انگشتان شما بتوانند آزادانه حرکت کنند.

·        در نظر گرفتن سلیقه فردی

هر کسی با توجه به شخصیت و کاراکتری که دارد، سلیقه مشخصی نیز دارد. بنابراین بهترین کار آن است که در هنگام خریدن حلقه حتما به این موضوع توجه کنید که سلیقه فردی شما چیست و چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارید. توجه کردن به این مسئله سبب می شود تا از چیزی که خریده اید، هیچگاه پشیمان نشوید.

گالری آرامه

گالری های متنوع و مختلفی وجود دارند که انواع زیورآلات طلا و نقره را به فروش می رسانند. در این گالری ها می توانید محصولات متنوع و مختلفی را پیدا کنید. اما گالری طلا و جواهرات آرامه دارای چندین ویژگی مختلف است که احتمالا سبب شود شما نیز همچون بسیاری از مشتریان دیگر این گالری، اینجا را به عنوان فروشگاه طلای همیشگی خود انتخاب کنید.

نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج

از جمله مهم ترین ویژگی های مربوط به این گالری آن است که تنوع محصولات بسیار زیاد است، می توانید هر مدل طلایی که دوست دارید را انتخاب کنید و اجرت کارها نیز با توجه به تقاضای مشتری به او پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستبند طلا زنانه

کلام پایانی

همان طور که متوجه شدید، نکاتی همچون وزن حلقه، رنگ حلقه، نوع و مدل حلقه و… می توانند اهمیت زیادی در نحوه انتخاب حلقه طلا ازدواج داشته باشند. در صورتی که به این نکات به صوزت دقیق و کامل توجه داشته باشید، هیچگاه از خریدن حلقه ازدواج خود پشیمان نخواهید شد و مسلما این موضوع می تواند به نفع شما باشد. برای خریدن حلقه های ازدواج سعی کنید حتما به فروشگاه هایی همچون گالری آرامه که پیشتر معرفی شد، مراجعه کنید. در صورتی که در مورد خدمات رسانی ما نیز هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی داشتید، می توانید آن را با ما در میان گذاشته و به ما کمک کنید تا هرچه بهتر و بیشتر به شما خدمات رسانی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *